"Czerwona nota" za Kajetanem Poznańskim. Informacja trafiła do 190 krajów

09.02.2016 20:12
Kajetan P. na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie.

Kajetan P. na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. (eumostwanted.eu)

1. Kajetan Poznański jest poszukiwany z pomocą Interpolu i Europolu
2. Jest ścigany za brutalne morderstwo kobiety w Warszawie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Za Kajetanem Poznańskim wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu. To sygnał dla policji w innych krajach, że jest on bardzo niebezpiecznym przestępcą. Dzięki nocie wiadomość o poszukiwaniu Poznańskiego trafiła do 190 krajów. Upraszcza to również procedury związane z zatrzymaniem i przekazaniem do Polski podejrzanego, jeśli zatrzyma go policja.

Niezależnie od tego, mężczyzna ścigany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

- ENA umożliwia innym służbom aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa oraz wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem - wyjaśnia Iwona Kuc z wydziału prasowego KGP.

Poznański na liście z "poszukiwanym nr 1"

Student i pracownik biblioteki trafił na listę Most Wanted Europolu - kilkudziesięciu najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Oprócz niego znajduje się na niej m.in. Salah Abdeslam, czyli tak zwany "poszukiwany nr 1" po zamachach w Paryżu, podejrzany o terroryzm.- Poszukujemy tego mężczyzny wszelkimi dostępnymi kanałami w ramach Europolu, Interpolu oraz SIS (System Informacji Schengen). Zaangażowani są między innymi oficerowie łącznikowi w innych krajach Unii Europejskiej - podkreśliła Iwona Kuc.Policja apeluje o pomoc

27-letni bibliotekarz jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Tę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Poznański zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu.

W tej sprawie śledczy przesłuchali już kilkunastu świadków. Informują, że dokonali przeszukań i powołali biegłych.

Policja nadal prosi o kontakt osoby, które znają miejsce pobytu podejrzanego. Dzwonić należy pod numery (22) 603-65-59, (22) 603-63-52, 997 lub 112. Można też skontaktować się z najbliższą jednostką policji

Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę, być może nosi okulary.

Dowiedz się więcej o sprawie zabójstwa Katarzyny J. >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (73)
"Czerwona nota" za Kajetanem Poznańskim. Informacja trafiła do 190 krajów
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 6 razy 0

  a dlaczego bandyty nie aresztowali ??????????????????

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 10 razy 0

  Z taka facjata tylko do Izraela - tam nawet będzie go trudno rozpoznać i nie ma ekstradycji ... aj-waj :)

 • toberson

  Oceniono 4 razy 0

  Ja myslalem ze szukaja Kube Wojewodzkiego,nawet sie ucieszylem!!

 • norman67

  Oceniono 4 razy 0

  Jest tam gdzie był bin Laden - w domu ;-)

 • candid13

  Oceniono 9 razy -1

  plautilaa to troll pisowski jak czolowi dzialacze tej partii to osobowosc paranoiczna, co oznacza u tejze podejrzliwosc I tendencje do znieksztalcania codziennych doswiadczen, nadmierna wrazliwosc na niepowodzenia, dlugotrwale przezywanie przykrosci tj. noszenie urazy, sztywne poczucie wlasnych praw, nieuzasadnione podejrzenia dotyczace wiernosci partnera(ow), spiskowe teorie wyjasniania zdarzen. itd itp co rzuca sie szybko w oczy.
  Nie toleruja oni frustracji I racjonalizuja swoje zachowania bedace zrodlem konfliktow. Sa slepi moralnie I nadmiernie wrazliwi, agresywni, niezdolni do przezywania poczucia winy. Obwiniaja innych, nigdy nie przyznajac sie do bledow.

 • plautilla

  Oceniono 8 razy 0

  Po co ścigać zwyrodnialca i wydawać nasze podatki, skoro wyciągną, jak progeniturę sędziny z Sopotu rozjeżdżającą ludzi na molo. Mać i nieprawe środowisko prawnicze sprawiedliwości niesprawiedliwej załatwi przedszkole w szpitalu psychicznie chorych, a potem znowu hulaj dusza piekła nie ma.

 • plautilla

  Oceniono 10 razy 0

  Czy pismacy napisali, żę kajetana poznańskiego zwyrodnialca wyhodowała prokurator apelacyjna, a chociaż wszystkie tropy wskazywały na niego, to zrobiono wszystko, aby mógł ukryć się w Israelu ? całkowita anarchia i bezprawie w prawie i systemie niesprawiedliwości RP.

 • wessling

  Oceniono 6 razy -2

  A czy ktoś się zastanawiał DLACZEGO ten tak superinteligentny, zimny i wyrachowany zabójca nagle postąpił jak skończony amator, prymitywny melinowy pijaczek ? Dlaczego tak spartolił, targał zwłoki taksówką do swojego własnego mieszkania, nieudolnie zacierał ślady ? Przecież to nie miało żadnego sensu ! Kompletnie mu odbiło ? A może wcale nie jest inteligentny ? Albo może już wcześniej nazabijał kupę ludzi ( ile kobiet zaginęło w ostatnich latach ) i zmęczony skrajną nieudolnością tępawych policjantów zrobił ten wyraźnie chamski numer, by wreszcie zwietrzyli jego trop i by zaczęła się gra ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje