"Czerwona nota" za Kajetanem Poznańskim. Informacja trafiła do 190 krajów

09.02.2016 20:12
Kajetan P. na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie.

Kajetan P. na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. (eumostwanted.eu)

1. Kajetan Poznański jest poszukiwany z pomocą Interpolu i Europolu
2. Jest ścigany za brutalne morderstwo kobiety w Warszawie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Za Kajetanem Poznańskim wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu. To sygnał dla policji w innych krajach, że jest on bardzo niebezpiecznym przestępcą. Dzięki nocie wiadomość o poszukiwaniu Poznańskiego trafiła do 190 krajów. Upraszcza to również procedury związane z zatrzymaniem i przekazaniem do Polski podejrzanego, jeśli zatrzyma go policja.

Niezależnie od tego, mężczyzna ścigany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

- ENA umożliwia innym służbom aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa oraz wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem - wyjaśnia Iwona Kuc z wydziału prasowego KGP.

Poznański na liście z "poszukiwanym nr 1"

Student i pracownik biblioteki trafił na listę Most Wanted Europolu - kilkudziesięciu najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Oprócz niego znajduje się na niej m.in. Salah Abdeslam, czyli tak zwany "poszukiwany nr 1" po zamachach w Paryżu, podejrzany o terroryzm.- Poszukujemy tego mężczyzny wszelkimi dostępnymi kanałami w ramach Europolu, Interpolu oraz SIS (System Informacji Schengen). Zaangażowani są między innymi oficerowie łącznikowi w innych krajach Unii Europejskiej - podkreśliła Iwona Kuc.Policja apeluje o pomoc

27-letni bibliotekarz jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Tę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Poznański zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego mieszkania na Żoliborzu.

W tej sprawie śledczy przesłuchali już kilkunastu świadków. Informują, że dokonali przeszukań i powołali biegłych.

Policja nadal prosi o kontakt osoby, które znają miejsce pobytu podejrzanego. Dzwonić należy pod numery (22) 603-65-59, (22) 603-63-52, 997 lub 112. Można też skontaktować się z najbliższą jednostką policji

Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę, być może nosi okulary.

Dowiedz się więcej o sprawie zabójstwa Katarzyny J. >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (73)
Zaloguj się
 • wuk4

  Oceniono 13 razy 11

  Droga Gazeto, chyba technicznie jesteście słabizną, skoro od tylu miesięcy nie możecie pozbyć się cwanego spamera, który zasyfia wasze fora.

  Miejsce śmieci jest w koszu na śmieci (koszu na spam) - spamera trzeba zablokować.

 • clash67

  Oceniono 10 razy 6

  Nie widzę Baader-Meinhof, a jeszcze w połowie lat 90' widziałem ich zdjęcia na komendzie w Mławie, gdzie byłem ws. kradzieży auta, notabene kradzieży nie w Mławie.

 • 123waz

  Oceniono 19 razy 5

  kilka lat temu W Rybniku syn zabił ojca, pociął na kawałki i w workach zatopił w stawie koło Elektrowni, a że jego matka była sędzią zamknęli go w Psychiatryku, bez żadnej dużej rozprawy. Ma dobre warunki. Na pewno za kilka lat wyjdzie albo już wyszedł. - tak dzieje się z zabojcami znanych w środowisku ludzi. Taka jest polska sprawiedliwosc

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 20 razy 2

  On jest polish citizen, a nationality, to chazar pierwowo sorta...

 • tuntura

  Oceniono 6 razy 2

  Dajcie już spokój z tym psycholem,jeżeli go zatrzymają to finał jest znany,umieszczą go w psychiatryku i tyle słuch po nim zaginie tak jak było w przypadku kobiety która napruta wjechała do podziemia w centrum Warszawy.

 • farah

  Oceniono 3 razy 1

  mogłoby być "data rodzenia Kajetana". Tak jak np. czas snu lub godzina jedzenia.

 • proteusz33

  Oceniono 33 razy 1

  Kajetan Poznański niedawno opublikował wiersz w czasopiśmie Meander poświęcony Hannibalowi Lecterowi.Meander jest sponsorowany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.Redaktorom czasopisma wiersz bardzo się podobał.Być może zamówili też wiersz poświęcony Breivikowi ale nie zdążył się ukazać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX