Popis głupoty przy ostrzeżeniu o huraganowym wietrze. Tak, ci ludzie próbują wejść na Kasprowy. Na czworakach

Kasprowy Wierch. Cztery osoby próbują wejść na szczyt przy wietrze 115 km/h

Kasprowy Wierch. Cztery osoby próbują wejść na szczyt przy wietrze 115 km/h (pkl.pl / 24tp.pl/)

Kilkoro amatorów mocnych wrażeń nie posłuchało ostrzeżeń IMGW o silnym wietrze, który w polskich górach może osiągnąć dziś prędkość nawet 140 km/h. Ich zmagania z naturą uchwyciła kamera zamieszczona na Kasprowym Wierchu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Fotografię opublikowała na swoim portalu internetowym redakcja "Tygodnika Podhalańskiego". Widać na niej cztery osoby, które na czworakach pokonują kolejne metry szczytu. Zdjęcie wykonano około godz. 16.30.

Zdobywanie gór w takiej pozycji to oczywiście nic nietypowego - o ile powierzchnia pokryta jest kopnym śniegiem, przez który ciężko się przebić bez rakiet czy nart skiturowych. Tu jednak białego puchu jest niewiele, obowiązuje za to II stopień ostrzeżenia o halnym.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od wczoraj informuje o silnym wietrze w Tatrach i odradza jakąkolwiek aktywność na wysokościach. Największe porywy halnego przewiduje zaś dziś w godzinach wieczornych i nocnych. Mają one sięgać nawet 140 km/h.

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Wieje bardzo silny wiatr, który może powodować zamiecie śnieżne, zasypywać przetarte szlaki, łamać gałęzie i drzewa oraz znacznie utrudniać poruszanie się. Na szlakach w terenach leśnych należy spodziewać się powalonych gałęzi i drzew, wiele z nich niedługo może być niemożliwa do przejścia", czytamy w komunikacie dla turystów wydanym przez Tatrzański Park Narodowy.

"Już teraz w porywach halny przekracza na Kasprowym 115 km/h", informuje z kolei redakcja "Tygodnika Podhalańskiego".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy poszkodowani powinni płacić za interwencję ratowników, jeżeli doszło do niej z powodu nieprzestrzegania zaleceń TOPR?
Zobacz także
Komentarze (155)
Popis głupoty przy ostrzeżeniu o huraganowym wietrze. Tak, ci ludzie próbują wejść na Kasprowy. Na czworakach
Zaloguj się
 • Łukasz Pietrzak

  0

  A może po prostu mają ochotę na trochę ekstremalnych przeżyć. Niestety wielu komentujących tutaj pewnie nigdy nie będzie w stanie tego pojąć. Najprościej jest wyzwać ich od głupków, a jeszcze lepiej z politycznym podtekstem.

 • Tadeusz Tabor

  0

  Co ciekawe ale aby iść na ponad 4K trzeba się obyć przyszykować na odpowiednie warunki.

  Sam gnałem w tatry aby sprawdzić wiatr oraz poćwiczyć poruszanie się przy wietrze.
  śnieg był puszysty czekan zapadał się po głowice na szczycie było raptem 6 osób warunki silny wiatr.

  Widzieliśmy chyba tą grupę doszła zeszła i jadła w Murowańcu :)

 • gorzki_pl

  0

  zajebista sonda
  powinienem mieć możliwość kliknięcia dwa razy, bo co ma piernik do wiatraka, zgadzam się to ich wybór kiedy chcą chodzić, oraz powinni ponosić konsekwencje za swoje wybory.
  Na drugi raz proponuję dać możliwość odpowiedzi:
  1- powinni płacić czy
  2 - czerwone

 • kornel-1

  Oceniono 1 raz -1

  Typowa nagonka.
  Kim byli ci ludzie, wiecie?

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Chcieli to poszli i o co chodzi?

 • organmaster

  Oceniono 1 raz -1

  dziadwawelski nawet gdy czyta o tatrach i nierozsądnych turystach nie omieszkał i tumani zmarłym lechem, ku uciesze admiratorów charyzmatycznego donalda t. i spółki;
  dołączam się zatem w podobnym tonie...
  pomieszczona fotografia istot w przyklęku z wypiętymi pośladkami może przywołyqwac wspomnienie czasów prezydentury lecha kaczyńskiego...
  oportunista donald budował wówczas podstawy... dobrobytu... swego... w przyklęku... na zapleczu... z pupą usłużnie... na zachód... wypiętą

 • czarna_brygada09

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie bzdurne ... życie ludzkie ratuje się zawsze za darmo ... to wynika z faktu bycia człowiekiem, Natomiast mienie można ratować za pieniądze.Łażę po górach i będę łaził niezależnie co jakiś idiota wymyśli. Jeżeli kiedykolwiek ratownictwo stanie się odpłatne to ja podziękuję za ratowanie gdyż inaczej musiał bym wami gardzić.

 • ambion2015

  Oceniono 3 razy 1

  Głupota ludzka bywa bezbrzezna. PiS powinien wprowadzić ustawę o odpłatności za pomoc ratownikow w takich sytuacjach.

 • loginyzajete

  Oceniono 1 raz -1

  Heh - fakt to przygłupie, ale przypomniało mi się z młodości, jak owszem byliśmy w górach, na szczęście nie przyszło nam do głowy nic aż tak głupiego, tylko na polance obok domku gdzie mieszkaliśmy i kawałek dalej, właśnie w analogicznych warunkach, urządziliśmy "jazdę" pt "Zdobywanie bieguna" (dla jaj oczywiście). Boże, co za sceny męki i potwornej śmierci żeśmy odgrywali w śniegu... Płaczę ze śmiechu na samo przypomnienie. Kolegę Bartka nawet jeden z sąsiadów chciał ratować, tak przekonywująco dogorywał... :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje