Popis głupoty przy ostrzeżeniu o huraganowym wietrze. Tak, ci ludzie próbują wejść na Kasprowy. Na czworakach

09.02.2016 18:13
Kasprowy Wierch. Cztery osoby próbują wejść na szczyt przy wietrze 115 km/h

Kasprowy Wierch. Cztery osoby próbują wejść na szczyt przy wietrze 115 km/h (pkl.pl / 24tp.pl/)

Kilkoro amatorów mocnych wrażeń nie posłuchało ostrzeżeń IMGW o silnym wietrze, który w polskich górach może osiągnąć dziś prędkość nawet 140 km/h. Ich zmagania z naturą uchwyciła kamera zamieszczona na Kasprowym Wierchu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Fotografię opublikowała na swoim portalu internetowym redakcja "Tygodnika Podhalańskiego". Widać na niej cztery osoby, które na czworakach pokonują kolejne metry szczytu. Zdjęcie wykonano około godz. 16.30.

Zdobywanie gór w takiej pozycji to oczywiście nic nietypowego - o ile powierzchnia pokryta jest kopnym śniegiem, przez który ciężko się przebić bez rakiet czy nart skiturowych. Tu jednak białego puchu jest niewiele, obowiązuje za to II stopień ostrzeżenia o halnym.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od wczoraj informuje o silnym wietrze w Tatrach i odradza jakąkolwiek aktywność na wysokościach. Największe porywy halnego przewiduje zaś dziś w godzinach wieczornych i nocnych. Mają one sięgać nawet 140 km/h.

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Wieje bardzo silny wiatr, który może powodować zamiecie śnieżne, zasypywać przetarte szlaki, łamać gałęzie i drzewa oraz znacznie utrudniać poruszanie się. Na szlakach w terenach leśnych należy spodziewać się powalonych gałęzi i drzew, wiele z nich niedługo może być niemożliwa do przejścia", czytamy w komunikacie dla turystów wydanym przez Tatrzański Park Narodowy.

"Już teraz w porywach halny przekracza na Kasprowym 115 km/h", informuje z kolei redakcja "Tygodnika Podhalańskiego".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy poszkodowani powinni płacić za interwencję ratowników, jeżeli doszło do niej z powodu nieprzestrzegania zaleceń TOPR?
Zobacz także
Komentarze (155)
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 130 razy 46

  Widać, że oni mają w sercu wiele sympatii i podziwu dla Leszka Kaczyńskiego ;-)) Pogoda, pogodą a my i tak zrobimy co zaplanowaliśmy ;-))))

 • redaktorwydania

  Oceniono 37 razy 27

  Zaliczyli ...............SZCZYT GŁUPOTY

 • kantrzyn

  Oceniono 29 razy 23

  Ale o co kaman? Zdobywanie szczytów w Himalajach jest i tak bardziej niebezpieczne, a robi się bohaterów z tych którzy tam łażą.

 • polski_katolik1

  Oceniono 30 razy 22

  Jak widać na obrazku można pielgrzymować na kolanach nawet na Kasprowy Wierch :)))

 • qqracza

  Oceniono 49 razy 19

  Grupa wchodzi na Broad Peak. Mają sprzęt. Niektórzy giną. W mediach: to pionierzy, realizują marzenia. Inna sytuacja: 4 gości wchodzi na Kasprowy. Nikt nie ginie. W mediach: Ależ oni są nieodpowiedzialni!

 • mczes57

  Oceniono 15 razy 15

  Na głupotę rady nie ma.

 • el.pistolero

  Oceniono 17 razy 13

  @zec
  Gdzie indziej płacą za akcje służb ratownictwa górskiego, więc taka błazenada jest rzadkością.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje