Poseł Kukiz'15 krytykuje program "Rodzina 500 plus". Ale uwagę zwraca jego oryginalny strój

09.02.2016 13:42
Pieniądze, które rząd chce wydać na program "Rodzina 500 plus", będą zmarnowane - ocenił poseł Rafał Wójcikowski. Poseł wywołał kontrowersję przemawiając w Sejmie ubrany w t-shirt z przekreślonym Okrągłym Stołem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wystąpienie przedstawiciela klubu Kukiz'15 poprzedziło wejście na sejmową mównicę posłanki PO Agnieszki Pomaskiej, którą zbulwersował strój Wójcikowskiego. Pojawił się on bowiem w koszulce z napisem: "Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek" i zdjęciem przekreślonego Okrągłego Stołu.

Pomaska zwróciła się do marszałka z wnioskiem, aby nie dopuścił on posła do głosu. - To nie przystoi tej Izbie, aby ktoś w t-shircie występował na mównicy - mówiła posłanka PO. Jej wniosek nie został jednak rozpatrzony, a Wójcikowski ripostował, że koszulka, którą ma na sobie "jest nawiązaniem do pewnej rocznicy".

"Sami się przyznajecie..."

Odnosząc się do rządowego programu "Rodzina 500 plus", poseł przytoczył szacunki znajdujące się w projekcie, według których liczba urodzeń zwiększy się z 380 tys. obecnie do 410 tys., czyli o 10 proc. - Czyli wskaźnik dzietności wzrośnie z 1,3 maksymalnie do 1,5. Czy to uchroni naszą apokalipsę demograficzną w najbliższych latach? Sami się państwo przyznajecie do tego, że nie uchroni. Sami państwo wiedzą, że to nic nie da - mówił, zwracając się do posłów PiS oraz rządu.

Wyliczał ponadto, jakie są rzeczywiste koszty oraz zyski proponowanego przez rząd programu. Wskazał, że jeśli podliczyć koszty w perspektywie 10 lat i podzielić je przez liczbę dzieci, jakie mają się dzięki programowi urodzić, to "na jedno nowe dziecko wychodzi 850 tys. zł". Tymczasem - jak mówił - dziecko w czasie swojego dorosłego życia przyniesie do systemu emerytalnego 350 tys. zł. - Nakłady prawie trzykrotnie większe od dochodów. Nie rozwiążemy problemu upadającego ZUS-u i braku zastępowalności pokoleń, bo nakłady przekraczają wam prawie trzykrotnie potencjalne dochody z tego tytułu. To jest źle skonstruowany program - podkreślał.

Propozycja Kukiz'15

Poseł poinformował, że klub Kukiz'15 proponuje inne rozwiązanie, które z powodzeniem stosowane jest w Izraelu i oparte jest na koncepcji Miltona Friedmana. Chodzi o tzw. ujemny podatek dochodowy. Wójcikowski tłumaczył, że koncepcja ta polega na tym, "abyśmy ludziom, którzy pracują i mają dzieci poluzowali maksymalnie, jak tylko się da, klin podatkowy". - Żeby w praktyce nie płacili podatków, jeżeli będą mieli odpowiednią liczbę dzieci - mówił.

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (191)
Zaloguj się
 • genocidezionism

  Oceniono 58 razy 46

  Wygląda na to sądząc po brzuchu ,że pan Wójcik może być pierwszym mężczyzną ,który zainkasuje 1 mln USD za urodzenie osobiści potomka i to od razu z dodatkowym bonusem 500PLN

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 75 razy 25

  ja bym chciał wiedzieć, jak to pani pamaska robi, że KAŻDE jej wystąpienie jest idiotyczne?
  każde.
  to święte oburzenie, nieważne, o czym mówi, przywodzi mi na myśl pewne powiedzenie - "słoma z buta, bu(n)t ze słomy"

 • ragefox

  Oceniono 36 razy 24

  Ś.p. Lepper coś takiego zapowiadał.

 • poppers68

  Oceniono 102 razy 24

  Nie chcę okładac tego faceta za sam wygląd. Cóż, jak to mawia Robert Górski z KMN : " chłop wychodzi ze wsi ale wieś z chłopa nigdy".
  Jak rozumiem, poglądy Pana posła biorą się stąd, iż pochodząc spod Tomaszowa Mazowieckiego i mając 16 lat w roku 1989 doskonale widział, że naprawdę z bolszewikami można było wted wygrać - nawet zbrojnie.
  No , nie można było - Panie Wójcikowski.
  Bo wie Pan - komuna wtedy to nie znana przez Pana Rada Narodowa i jeden milicyjny gazik.
  Masz Pan naprawdę blade pojęcie jak niebezpiecznie było wtedy. Gdybyś Panie chociaż mieszkał pod Legnicą, widziałbyś jako pacholę marzące o gołej babie z rozkładówki gazety RAZEM tabuny sowickich żołdaków pałętających się po polskich miastach.
  Więc zakładaj Panie te swoje koszuli, paś Panie swoje brzucho ( pewnie urosło z tej pookragłostołowej biedy) i ciułaj grosiki z pensji poselskiej .... ciułaj.
  Matko , do czego to doszło....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 77 razy 23

  A to się poseł obudził, wszyscy wiedzą że program 500+ ma zapłacić za spokój społeczny w momencie kiedy PiS demoluje państwo, jedyne co wzrośnie to dochody z akcyzy.
  Rzeczywiście każde nowo urodzone dzięki programowi dziecko będzie kosztować budżet ok. 0.9 miliona złotych a taka inwestycja nie zwróci się nigdy

 • xerathus

  Oceniono 64 razy 22

  Wydawało mi się, że Lepper to szczyt dna, ale niestety byłem w wielkim błędzie. Ci ludzie pozbawieni są jakiejkolwiek ogłady. Dumnie obnoszą się z swoim prostactwem. Dyktatura ciemniaków.

  Szkoda Polski.

 • nanabun

  Oceniono 55 razy 21

  Widać,że przez ten wstrętny okrągły stół koleś całe życie klepał biedę. A swoją drogą alternatywa dla okrągłego stołu była tylko jedna - wzajemne wyrzynanko, jak w Rumunii. Czy tego gościu byś chciał?

 • wawa177

  Oceniono 76 razy 20

  to wlasnie dzieki temu co sie wydarzylo w 1989 Pan Posel moze opowidac swoje bzdury ... w Sejmie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje