Kammel do Pudzianowskiego: Miałeś głowę na karku. Teraz masz pałę. Wielką, drewnianą pałę

09.02.2016 13:02
Tomasz Kammel | Mariusz Pudzianowski

Tomasz Kammel | Mariusz Pudzianowski (Agencja Gazeta)

Tomasz Kammel komentuje ostatnie wpisy Mariusza Pudzianowskiego i Pawła Kukiza, w których starali się oni poniżyć koordynatorkę akcji HejtStop. W ostrych słowach dziennikarz rozprawia się z ich retoryką i staje w obronie kobiety.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Kukiz i Mariusz Pudzianowski w skandaliczny sposób uderzyli w Joannę Grabarczyk z akcji HejtStop. Kierowana przez nią organizacja złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie gróźb, jakie Mariusz Pudzianowski kierował pod adresem uchodźców.

"Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy" - napisał na swoim Facebooku Paweł Kukiz. Po kilkunastu godzinach usunął wpis.

"Paweł, chodzi Ci o to, że ta pani jest tak nieatrakcyjna, że powinna marzyć, by w sylwestrową noc zostać zmolestowaną przez imigrantów? Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?" - pyta Tomasz Kammel, również na Facebooku, i zauważa, że wiele komentujących śmiało się z wpisu muzyka. "Tak samo rechotali, gdy Andrzej Lepper mówił, że nie da się zgwałcić prostytutki" - przypomina.

"Twoje słowa ważą więcej"

Z kolei zwracając się do Pudzianowskiego Kammel nawiązuje do polskiego filmu "300 mil do nieba". Obraz opowiadał historię dwóch chłopców, którzy w poszukiwaniu lepszego życia uciekli do Szwecji podczepieni pod naczepę TIRa. "Dobrze, że wtedy nie znalazł ich żaden strongman z bejsbolem" - pisze Kammel.

Pudzianowski atakuje HejtStop: "Judeopolonia", "Żyd", "kapuś". Teraz komentujący grożą koordynatorce akcji

Pudzianowski atakuje HejtStop: "Judeopolonia", "Żyd", "kapuś" >>>

"Byłeś parę razy w 'Pytaniu na śniadanie' i pokazywałeś, że masz głowę na karku. Teraz pokazujesz, ze masz pałę. Wielką, drewnianą pałę. Proszę Cię, przestań, bo zacznę wierzyć, że głowa służy Ci już tylko do jedzenia" - kontynuuje dziennikarz.

Kammel tłumaczy jednocześnie, że sportowiec ma wszelkie prawo, by bronić swojej własności przed złodziejami, jednak powinien być świadomy wagi swoich słów. "Wielu ludzi czytając je uogólnia i zwraca się przeciwko WSZYSTKIM imigrantom, a nie grupie złodziei okradających Ci ciężarówki (...) Dla wielu ludzi jesteś autorytetem. Twoje słowa ważą więcej" - czytamy.

"Ty wybierasz pałę..."

"Piszesz, że naród polski stoi za Tobą. Mariusz, ja stoję jak najdalej od Ciebie i Twoich metod. A wszystko dlatego, że z dwóch wyrazów na "p" Ty wybierasz pałę, a ja praworządność" - podsumowuje.

Prosba do Paweł Kukiz i Mariusz Pudzianowski. "Na jej miejscu tez marzylbym o imigrantach." - tak Paweł Kukiz komentuje...

Posted by Tomasz Kammel on 8 luty 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (743)
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 337 razy 119

  Mi się nie podoba jedno. Nasz obywatel - p. Pudzianowski ponosi konkretne straty z powodu działań tzw. uchodźców. Niszczą mu plandeki, towar, kierowcy jego firmy są narażani na delikatnie rzecz ujmując nieprzyjemności. Co robi państwo polskie w tej sprawie? Nic. A pan Pudzianowski płaci podatki i ma prawo domagać się chociażby tego, żeby ambasador polski we Francji wystosował do władz francuskich pismo z żądaniem zapewnienia naszym obywatelom bezpieczeństwa.
  Pan Pudzianowski zdenerwowany regularnym naruszaniem jego praw umieszcza na portalu internetowym niezbyt przemyślany wpis o tym, że sam będzie swojego majątku bronił i nagle aparat państwowy rusza do boju. Ktoś usłużny doniósł, prokuratura uruchamia swoją machinę.
  Czy tylko mi się wydaje, że to jest skandal? Mi to poniekąd przypomina sprawę linczu we Włodawie. Tam też doprowadzeni do ostateczności ludzie zostali ukarani za to, że w swej bezsilności postanowili zadziałać tam, gdzie państwo zawiodło.
  Może najpierw pociągnijmy do odpowiedzialności dyplomatów, którzy nie stają w obronie naszych rodaków atakowanych za granicą, a dopiero potem obywateli, którzy po prostu mają tej bezradności władz dość.

 • nino.rota

  Oceniono 301 razy 101

  Tomus, a ty ilu uchodzcow zaprosiles do swojego wypasionego domu?
  Pudzian ciezko pracuje i ma prawo domagac sie ochrony swoich interesow!

  GW rozpaczliwie poszukuje lewackich autorytetow, by legitymizowac swoja bezrozumna proimigrancka retoryke...

  Zal

 • ch3heg

  Oceniono 225 razy 77

  Czy redakcja gw zyje w jakiejs alternatywnej rzeczywistości? Trzymaja was tam pod kloszem, odciętych od świata?

 • laspo77

  Oceniono 188 razy 76

  Czytałem wpisy pani Joanny Grabarczyk na facebooku. Miesiąc po tym jak już policja niemiecka przyznała, że sylwestrowych, zmasowanych ataków seksualnych dokonali imigranci islamscy pani Joanna twierdzi iż nie można tych zajść oceniać bo NIE WIADOMO KTO tego dokonał. Napisała, że "...ona nie wie," To już nie naiwność tylko manipulacja.

 • rave8

  Oceniono 173 razy 67

  Lis padł, Durczok padł, Żakowski padł, Kuźniar padł ale rodzi się nowy autorytet lewicy: Kammel :-) Jak tak dalej pójdzie to Doda będzie waszym przewodnikiem mentalnym:-)

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 133 razy 61

  Niesmak. Takie uczucie mam gdy czytam święte oburzenie gazetki i jej środowiska.
  Niesmak wywołany tym, że to środowisko nabiera wody w ustai wynajduje tysiące usprawiedliwień i kombinacji, by nie skrytykować sprawców napadów na kobiety dokonywanych przez ludzi " o niebiałej karnacji skóry".
  Niesmak potęguje pod przykrywką walki z mową nienawiści wypowiedzi tego środowiska aż ociekają od nienawiści

 • imw

  Oceniono 99 razy 55

  "Kierowana przez nią organizacja złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie gróźb, jakie Mariusz Pudzianowski kierował pod adresem uchodźców."
  -przecież to kłamstwo!!! Pudzianowski nie groził uchodźcom ale agresorom napadającym na jego ciężarówki!

  "Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji.

  PS: Wczorajszy film z dnia 21.01.2016 został zablokowany i usunięty bo pokazałem co się dzieje w UK I Francji przed wjazdem na prom w Calais!!!

  Tutaj mamy do czynienia z obroną mienia własnego, które przez konwencję praw człowieka jest gwarantowane. Jeśli cię ktoś zaatakuje masz prawo się bronić, a jeśli ci coś ukradnie to na gorącym uczynku możesz go złapać, tudzież poturbować w celu zapobiegnięcia przestępstwu."

  "Mariusz Pudzianowski, który prowadzi firmę transportową, przedstawił dowody na działania imigrantów, którzy w rejonie Calais napadają na samochody i rozkradają przewożony towar. Pudzian zauważa, że najczęściej giną kartony z papierosami i telefonami oraz sprzętem RTV. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował on zdjęcia ukazujące efekty działania imigrantów."

  – Koszt zniszczonego i rozkradzionego towaru to około 30 000 euro. Kierowca zatrzymany przez policje na 48h i kaucja 5000 euro i sprawa w sądzie. Blokada auta do wyjaśnienia! Pięknie „HEJTstop” Gdzie jesteś!? – napisał na Facebooku strongman Mariusz Pudzianowski. Kierowca został zatrzymany przez policję za „przewożenie imigrantów”.– Koszt zniszczonego i rozkradzionego towaru to około 30 000 euro. Kierowca zatrzymany przez policje na 48h i kaucja 5000 euro i sprawa w sądzie. Blokada auta do wyjaśnienia! Pięknie „HEJTstop” Gdzie jesteś!? – napisał na Facebooku strongman Mariusz Pudzianowski. Kierowca został zatrzymany przez policję za „przewożenie imigrantów”.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 102 razy 54

  Niby gdzie zmiótł? Jak dla mnie, to Kammel po raz kolejny udowodnił, że jest typowym, tępym lemingiem z klapkami na oczach, który nie widzi, albo nie chce widzieć tego co się obecnie dzieje w Europie. Ciekawe czy by pieprzył takie same farmazony, jakby to jemu zniszczyli towar za 30 tys euro + 5 tys euro kary za nielegalny przemyt ludzi i jeszcze terroryzowali jego pracowników? Tępak nikogo nie "zmiótł", tylko po raz kolejny się skompromitował i po raz kolejny udowodnił jaki głupi i pusty jest.

 • marcin.grzegorz

  Oceniono 87 razy 51

  Chłopacy, którzy uciekali pod pociągami, ciężarówkami do Szwecji, Danii, Niemiec z Polski przed Jaruzelskim i jego juntą nie niszczyli masowo ciężarówek, nie niszczyli znajdującego się na nich towaru, nie atakowali kierowców. Uciekali z kraju gdzie była bida, nędza i zomo na ulicach. A co grozi uchodźcom na gościnnej ziemi Pas de Calais we Francji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje