Wystarczyły 2 lata, żeby Magierowski zmienił zdanie o programie 500+. Kiedyś "jałmużna", teraz "dobra zmiana"

09.02.2016 11:15
Marek Magierowski o programie 500+

Marek Magierowski o programie 500+ (Agencja Gazeta)

Dyrektor biura prasowego prezydenta Dudy, Marek Magierowski, na antenie TVN 24 Biznes i Świat rozmawiał o programie 500+. Chwalił sztandarowy projekt PiS i zapewniał, że od początku mówiono o 500 złotych od drugiego dziecka. Odniósł się także do swojego starego wpisu na Twitterze, w którym nazwał program "jałmużną".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Magierowski pytany o zapewnienia PiS z kampanii wyborczej, że 500 złotych rodzice dostaną na każde dziecko, odpowiedział, że o programie od początku mówiono w sposób jednolity.

Szef biura prasowego na potwierdzenie swoich słów przytoczył kilka wypowiedzi Andrzeja Dudy, między innymi tę z 28 lutego 2015, kiedy prezydent mówił o propozycji "500 złotych na każde dziecko w biedniejszej rodzinie oraz 500 na drugie w rodzinach zamożniejszych". Przytoczył również fragment deklaracji programowej Dudy z kwietnia 2015 roku: "Będę chciał, aby zrealizowany został następujący program: 500 zł na każde dziecko poczynając od drugiego (dla rodzin o najniższych dochodach na każde dziecko)".

Magierowski pozytywnie ocenił również sam program. - Mam nadzieję, że przyniesie zmiany we wskaźnikach dzietności - powiedział.

Tymczasem jeszcze niedawno Magierowski na temat projektu 500+ miał zupełnie inne zdanie. Dokładnie dwa lata temu napisał na swoim Twitterze: "Nie chcę 500 zł jałmużny od prezesa Kaczyńskiego na drugie dziecko".

Dziennikarka TVN 24 odniosła się podczas programu również do tego kontrowersyjnego wpisu.

- Takie tweety wyciągają ci, którzy kiedyś uważali mnie za pro-pisowskiego propagandystę, gdy byłem jeszcze publicystą. Zapraszam do mojej wsi, także pani zmieni zdanie na temat jałmużny wypłacanej przez państwo i tego, jak dziś ta pomoc powinna wyglądać - skomentował sprawę Magierowski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 13

  Jak twierdzi klasyk : punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-)
  A tak na marginesie, jeżeli ktoś znajdzie pisowskiego polityka który nie łże prosto w oczy jak bura suka to ma u mnie dużego drinka

 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 16 razy 10

  Przynależność do PiSu powinna zostać wciągnięta przez WHO na listę chorób.

 • tata60

  Oceniono 9 razy 9

  Ten człowiek niedługo zje własne gó..., żeby udowodnić, jaki jest wierny Prezesowi. Gotów zaprzeczyć, że się urodził, byle tylko być przy żłobie. Do czego prowadzi takie bezmózgowie?

 • hen-live

  Oceniono 11 razy 9

  Najlepsza wpadka Magierowskiego kiedyś była jak odpowiadając na zarzut o łamaniu prawa przez Dudę i PiS powiedział że poprzednicy TEŻ łamali prawo.Czyli tym TEŻ przyznał że łamią prawo.Żenujący facet.

 • tomtg123

  Oceniono 13 razy 9

  Cóż, prostytutka polityczna ma swoją cenę - sądzę, że pensja rzecznika prezydenta wynosi więcej niż 500 zł

 • leszek.30

  Oceniono 7 razy 7

  Magierowski wdepnął we własne gó.....Ale wzorem PiS-kłamców, udaje że to nie jego gó..!

 • pan.szklanka

  Oceniono 13 razy 7

  Każdy ma swoją cenę. Zwolennik PiSu statystycznie niższą, gdyż statystycznie mniej wie i umie. Obce, przez co nieuwzględnione w bilansie, jest mu również uczucie wstydu.

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 6

  A ki ch.uj ten magierowski? (z małej literki, bo to przymiotnik)

 • barbaramag2

  Oceniono 6 razy 6

  oj widzę że mimo młodego wieku zaniki pamięci są bardzo duuuuuuuuuuuuuuuże

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje