Sztorm przerwał rejs na Karaiby. Pasażerowie przerażeni. Wszystko nagrali komórkami

09.02.2016 10:11
Sztorm na Instagramie

Sztorm na Instagramie (Instagram: https://www.instagram.com/ashleehull/)

Chwile grozy przeżyli pasażerowie statku rejsowego płynącego z New Jersey na Karaiby. Nagły sztorm spowodował zniszczenia na pokładzie i zmusił załogę do zawrócenia z trasy. Pasażerowie relacjonowali zmagania statku z burzą na Instagramie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nagle zaczął wiać bardzo silny wiatr, o dużo większej sile, niż zapowiadany w prognozach - powiedział portalowi BuzzFeed.com rzecznik Royal Caribbean, przewoźnika, który zorganizował feralny rejs.

Załoga podjęła decyzję o zawróceniu do New Jersey, bo kolejne prognozy zapowiadały jeszcze większe załamanie pogody. Statek musiał się zmagać z wysokimi na 9 m falami i porywami wiatru o prędkości ponad 200 km/h - Jesteśmy bardzo wyczuleni na komfort podróży naszych klientów, a w tym przypadku nie dało się go zapewnić- przyznał rzecznik.

- Dostałam ataku paniki. Pływam od lat, ale takiego sztormu jeszcze nie przeżyłam - powiedziała dziennikarzom jedna z pasażerek. Mimo przerażenia, uczestnicy rejsu znaleźli czas, żeby zarejestrować telefonami ekstremalne warunki panujące na statku. Zdjęcia i filmy od razu znalazły się na Instagramie.Pasażerowie relacjonowali, że sztorm targał statkiem blisko 16 godzin.- Cztery osoby zostały lekko ranne, zniszczenia na statku również były niewielkie - relacjonowała jedna z pasażerek.Firma przewozowa po powrocie na suchy ląd zachowała się bardzo przyzwoicie. Pasażerowie otrzymali pełen zwrot pieniędzy za bilet i 50% zniżkę na kolejny rejs. Nie wiadomo jednak, czy po przeżytych doświadczeniach jeszcze będą chcieli z niej skorzystać.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 30 razy 14

  Horror, który odsuwa w cień powodzie w Bangladeszu!!

 • Jacek Rakoczy

  Oceniono 21 razy 13

  "Pasażerowie relacjonowali, że sztorm targał statkiem blisko 16 godzin, a oni wpatrywali się pozbawieni nadziei we wzburzony ocean."
  vs.
  "Cztery osoby zostały lekko ranne, zniszczenia na statku również były niewielkie - relacjonowała jedna z pasażerek."
  NIEZŁY KABARET.
  Oczywiście statek spokojnie mógł dalej płynąć. Filmiki pokazują stan morza gdzieś około 7 stopnia B. Nieprzyjemna, ale jeszcze bardzo daleko do zagrożenia czymkolwiek tego typu jednostce. Kapitan zawrócił bo pasażerowie nie płaca jednak za rzyganie podczas całego rejsu, ale za miłą wycieczkę :D

 • 92ilme

  Oceniono 19 razy 11

  Statek niemal nieruchomy na filmie. relingi stoja w miejscu, jedynie fala i wiatr na zewnatrz. Facet co chwile wola "o moj Boze" jakby koniec swiata mial przed oczyma. Typowy mieszczuch i szczur ladowy.

 • bialywywiad

  Oceniono 13 razy 9

  Fotografowie National Geographic klękają!

 • myan

  Oceniono 7 razy 7

  Jako były marynarz, pływający przez pół świata na stateczkach rybackich (Odra Swinoujscie), daję słowo honoru, że to nie był sztorm....

 • o.ptasinska

  Oceniono 8 razy 6

  chyba feralny a nie felerny?!?!
  polecam słownik języka polskiego

 • 92ilme

  Oceniono 16 razy 4

  Kilka porozrzucanych lezakow na pokladzie zewnetrznym to normalka. Plywalem kilkanascie lat i przezylem kilka znacznie powazniejszych sztormow. Dla pasazerow, ktorzy na codzien siedza w fotelu przed telewizorem kazda wieksza fala jawi sie sztormem i koncem swiata. Zapytajcie kogokolwiek, kto pracowal na morzu, szczegolnie rybakow dalekomorskich, co mysla o tym "sztormie" to zobaczycie tylko usmiech na ich twarzach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje