Były rzecznik PiS dostał pracę w PKN Orlen. Marszałek : "Dobrze, że gdzieś będzie pracował"

09.02.2016 08:47
Marcin Mastalerek

Marcin Mastalerek (Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Były poseł i rzecznik PiS Marcin Mastalerek został dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. - Po prostu zaczął pracę - wyjaśniał marszałek Senatu w Radio ZET.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O sprawę nowej posady Marcina Mastalerka Monika Olejnik pytała w "Gościu Radia ZET" Stanisława Karczewskiego. - Błąkał się po wyborach bez żadnej funkcji - ironizowała. - Dobrze, że gdzieś będzie pracował. Każdy z nas powinien pracować i dobrze, że Marcin Mastalerek będzie pracował - odpowiadał Karczewski.

Jak Ostachowicz? "Nie widzę symetrii"

Olejnik nawiązała do Igora Ostachowicza - doradcy wizerunkowego Donalda Tuska. Po dymisji premiera ogłoszono, że Ostachowicz wejdzie do zarządu PKN Orlen, ale ostatecznie zrezygnował ze stanowiska. PiS krytykował wówczas przyznanie intratnej posady jako nagrody za dotychczasową pracę. Prowadząca dopytywała, czy Mastalerek nie dostał pracy w nagrodę za wygrane wybory i prowadzenie kampanii. - Nie, Marcin Mastalerek - z informacji jakie posiadam - po prostu zaczął pracę. To nie jest danie pracy, to nie jest nagroda - oponował marszałek.

- Ostachowicz dostał wysoką posadę, dobrze płatną pracę. Nie ma żadnej absolutnie żadnej symetrii, żadnego podobieństwa. Ja widzę same różnice - mówił Karczewski i dodał, że jest to "sześciorzędowa sprawa".

"Rodzinne historie"

- A dobrze, że kuzyn Jarosława Kaczyńskiego ma pracę w telewizji? - pytała dalej Olejnik, a Karczewski odpowiedział, że ten od dawna tam pracował. - Jedni pracują lepiej, inni pracują gorzej. Jedni awansują, inni są degradowani. To jest normalne - wyjaśniał. - Takie rodzinne historie po prostu - podsumowała Olejnik.

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Jak duże masz szanse, by dostać posadę od PiS?
1/9Czy byłeś/byłaś członkiem PZPR?
Komentarze (194)
Zaloguj się
 • kabza1605

  Oceniono 86 razy 80

  A młody Kamiński z trójki madryckiej będzie dyrektorem w Polskim Holdingu Zbrojeniowym! A jaki nył krzyk o ośmiorniczki Sikorskiego i zegarek Nowaka. To był mały pikuś przy tym co się dzieje teraz. Dobra zmiana dla swoich

 • apolis

  Oceniono 84 razy 74

  "Po prostu dostała pracę".
  Czytaj: "Po prostu robimy, co chcemy, a wy - wyborcy - możecie nas w d...ę pocałować".
  A jak wam brakuję pieniędzy, to zacznijcie pracować - radzi p. Karczewski. Najlepiej w Orlenie - o zarobki spytajcie Mastalerka...

 • hamilton96

  Oceniono 76 razy 70

  Kumoterstwo,Nepotyzm,Propaganda,Demagogia,Populizm,Socjalizm. Sześć filarów dobrej zmiany.

 • czechy11

  Oceniono 51 razy 49

  Panie Zakrzewski powinieneś byc świniopasem a nie Marszałkiem Senatu. Twoja mentalność dorosła jedynie do tej funkcji choć powierzać tobie świnie to tez zbyt duże ryzyko.

 • betka36

  Oceniono 46 razy 44

  to cena dealu prezia z Brejvikiem.Miał zamknąć na chwilę ryja, w nagrodę ciepła posadka.Można? Można ciemniaki, to jest ta dobra tzw zmiana

 • wunderwaffen

  Oceniono 46 razy 42

  Rzucili 500 złotych ochłapu dla niektórych dzieci a sami dorwali się do głębokiego koryta z pensjami po 50 000 zł miesięcznie. PISlamska "sprawiedliwość społeczna".

 • elrobertos

  Oceniono 43 razy 39

  Jest różnica, bo jak PO coś takiego robi to jest wielkie aj waj, a jak wy uprawiacie nepotyzm, to nic w tym nie ma i nie ma o czym rozmawiać. Otóż jest o czym, ludzi macie za nie wiem kogo, wy już powoli zaczynacie mieć małe rybki w głowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje