Nieszczepione dzieci trafiły do szpitala z ciężkimi infekcjami. "To może mieć dramatyczne skutki"

Do jednego z gdańskich szpitali przyjęto grupę dzieci z ciężkimi infekcjami. Dzieci te, decyzją rodziców, nie były szczepione. Opiekunowie nie zgadzali się również na podanie ordynowanych w szpitalu leków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"W ostatnich dniach przyjęliśmy do Szpitala Pediatrycznego Polanki w Gdańsku kilkoro małych dzieci z ciężkimi infekcjami. Wszystkie te dzieci decyzja rodziców były nieszczepione" - zaalarmował Tomasz Sławatyniec, dyrektor trójmiejskiego szpitala. Chore dzieci nie miały nawet szczepień obowiązkowych.

Co więcej, rodzice już w szpitalu nie zgadzali się na podanie leków swoim ciężko chorym dzieciom. Wcześniej stosowali natomiast "leczenie" homeopatyczne". To - zdaniem Sławatyńca - "kolejna niebezpieczna praktyka", która może mieć "dramatyczne skutki".

W ostatnich dniach przyjelismy do Szpitala Pediatrycznego Polanki w Gdansku kilkoro malych dzieci z ciezkimi...

Posted by Tomasz Sławatyniec on  3 luty 2016


Antyszczepionkowcy od niedawna mają swoich reprezentantów w Sejmie. Posłowie ruchu Kukiz'15 założyli Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych. Celem zespołu ma być m.in. likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień.

Alergia? Zaburzenie rozwoju? To wszystko mity

Według fachowców obawy "antyszczepionkowców" nie mają naukowych podstaw. Prof. Jacek Wysocki, szef Polskiego Towarzystwa Wakcynologii: - Dzisiaj świat nie godzi się na to, żeby dzieci o mniejszej odporności umierały w wyniku zakażeń, i to właśnie pomagają osiągnąć szczepionki - wyjaśniał w rozmowie z Gazeta.pl. - Na przestrzeni lat przeprowadzono szereg badań, które wykazały, że nie ma też związku między wprowadzeniem szczepionek a rosnącą liczbą alergii - mówi dalej Wysocki.

Rtęć, autyzm... - tego boją się rodzice. Ekspert obala mity nt. szczepionek >>>

Mitem są również pogłoski, jakoby szczepionki wywoływały u dzieci zaburzenie rozwoju. - Choć nigdy nie potwierdzono, by związki rtęci (tiomersal) zawarte w szczepionkach wywoływały szkodliwe objawy, społeczny lęk przed ich obecnością sprawił, że producenci praktycznie usunęli je ze wszystkich szczepionek. W Polsce związki rtęci występują tylko w starej, klasycznej szczepionce przeciwko błonicy, krztuścowi i tężcowi oraz ich pochodnych. Jeśli mimo to rodzic obawia się rtęci, może kupić szczepionkę skojarzoną (czyli taką, która jednocześnie uodparnia organizm na kilka chorób) z bezkomórkowym składnikiem krztuścowym. W jej składzie nie ma tiomersalu - tłumaczy Wysocki.

O szczepieniach przeczytasz też w praktycznym poradniku "Szczepienia ochronne" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (402)
Nieszczepione dzieci trafiły do szpitala z ciężkimi infekcjami. "To może mieć dramatyczne skutki"
Zaloguj się
 • brovarea

  0

  Nieszczepione dziecko to morderca noworodków, polecam artykuł lekarki na ten temat na mamadu pl. Nie mogę wkleić linka
  Mam nadzieje że wasze nieszczepione dzieci wyzdychają na odrę i inne choroby. Selekcja naturalna

 • 0

  Co to znaczy ciezka infekcja? Infekcja czego? Co to wogole ma wspolnego ze szczepieniami? Dlaczego szczepione dzieci choruja I umieraja ? Dlaczego w krajach rozwinietych istnieja skutki uboczne szczepien Ktore as uznawane I sa wyplacane odszkodowania? Dlaczego skoro na ulotce informacyjnej ze szczepienia sa wypisane skutki uboczne I rodzicom nie jest to pokazywane? Dlaczego inne kraje wycofuja sie z szczepienia gardasilem z powodu tragicznych wrecz skutkow ubocznych ze strony ukladu nerwowego a w polsce szczepionka jest obowiazkowa?

 • coelka

  0

  popatrzcie sobie idioci na statystyki umieralnosci dzieci jeszcze przed wojna, przed erą szczepien ile umierało ludzi przed 5 rokiem zycia na choroby dzieciece, wszystkie prawie wyliminowane po erze szczepien, trzeba byc idiota po prostu zeby sobie z faktami nie radzić, po prostu noż sie w kieszeni otwiera jak takich idiotow czytam , bo inaczej juz sie tego nazwać nie da, choroby, które wykańczały sporo dzieci do 5 roku zycia zostały niemal wyeliminowane z naszej kultury, a psudo znafcy plotą 3 po 3,że szczepienia szkodzą, zenua po prostu, dajesz soba sterowac pseudo naukowcom , poczytajcie historię a później wypisuj bzdury, za nieszczepienie powinny być nakładane wysokie kary administracyjne i skutecznie sciagne przez komorników a nie traktory do , których nie maja praw,czy w tym kraju bedzie kiedys wszystko dziłac jak powinno? i powinny byc tez szczepienia w szkole jak kiedyś

 • aggataa

  Oceniono 3 razy -1

  Mózgi sobie zaszczepcie, najlepiej 6w1, ignoranci. Daliście się zmanipulować przez ściekowe media, wstyd!!!

 • Aleksandra Dąbska

  0

  "...szczepienie obowiązkowe, przy czym pamiętajmy, że w obecnym stanie prawnym obowiązkowość oznacza bezpłatność, a nie przymus." Dr Paweł Grzesiowski w radiu TOK FM

  Polecam lekturze:
  www. monitor- polski. pl/ zapytaj- lekarza-zanim- pozwolisz-zaszczepic- dziecko- lista-pytan/ # more - 10511
  Pytania, jakie świadomy rodzic zada lekarzowi, aby podjąć ŚWIADOMĄ decyzję. Decyzja ta opiera się na wiedzy. Jeśli szczepisz i znasz odpowiedzi na te pytania, to naprawdę spoko i nie mam nic przeciw! Jeśli szczepisz, "bo tak", "bo tak mówi lekarz do którego chodzę od lat", "bo tak robią inni" to wybacz czytelniku, ale wtedy trafiasz na listę nierozumnych lemingów podążających ślepo za tym, co koncerny farmaceutyczne Tobie wmawiają... Nawet ten artykuł jest stronniczy. Straszy i manipuluje, a nie podaje fakty.

 • Ania Kita

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki ma związek to że dzieci były nieszczepione - w artykule nie ma mowy o tym aby te dzieci chorowały na choroby przeciwko którym się szczepi. W filmiku też już na samym początku jest przekłamanie, że przez dzieci nieszczepione wraca ospa - u nas w Polsce nie szczepi się obowiązkowo przeciwko ospie - ona cały czas występuje w ubiegłym roku dwójka moich siostrzeńców chorowała na ospę, dzieci są zaszczepione wszystkimi obowiązkowymi szczepionkami a itak non stop chorują,
  Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo szczepionek to wystarczy przejrzeć rejestr nop publikowany przez PZH - wystarczy w google wpisać szczepienia ochronne w polsce pzh i znaleźć na stronie dział Szczepienia ochronne w Polsce - są tam publikowane roczne sprawozdania ze szczepień. Wystarczy przejrzeć rok 2014 str. 86 żeby przekonać się ile jest nop po każdej ze szczepionek.

 • sebaswir

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie to są infekcję? Co oznacza termin groźnymi infekcjami? Czy są to infekcje, przeciw którym są szczepienia? Czy temat szczepień jest tylko raczej propagandowy? Ja mam odczucie, że brak powiedzenia jakie infekcje oznacza jednoznacznie, że nie mają one nic wspólnego ze szczepieniem. Ale propagandowo dobrze brzmi...

 • derp970

  Oceniono 1 raz 1

  Szmata wyborcza widocznie dużo dostała na kampanię szczepionkową, skoro kolejny dzień z rzędu szczuje i kłamie xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX