Były rzecznik PiS w Orlenie. Będzie odpowiadał za komunikację

08.02.2016 18:38
Marcin Mastalerek

Marcin Mastalerek (Fot. Tomasz Stańczak/ Agencja Gazeta)

Najpierw PiS wymienił szefa Orlenu, teraz czas na niższe kadry. Marcin Mastalerek, były rzecznik PiS, będzie w paliwowym koncernie zajmował się komunikacją korporacyjną.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mastalerek, współautor zwycięskich kampanii Andrzeja Dudy i Prawa i Sprawiedliwości, został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen - informują "Wirtualne Media". Jego zadaniem ma być "nadzór nad działaniami PR w Polsce oraz na rynkach zagranicznych".

Kim jest Marcin Mastalerek?

Mastalerek jest absolwentem stosunków międzynarodowych na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2011-15 był posłem PiS, w latach 2014-2015 rzecznikiem prasowym tej partii, a w 2015 r. współtworzył dwie zwycięskie kampanie wyborcze PiS: prezydencką i parlamentarną.

Wcześniej był m.in. współpracownikiem śp. Grażyny Gęsickiej, przewodniczącej Klubu Parlamentarnego PiS, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. W latach 2010-2011 zasiadał jako radny w sejmiku woj. łódzkiego.

W połowie grudnia 2015 r. rada nadzorcza PKN Orlen odwołała z zarządu ówczesnego prezesa Jacka Krawca i jednocześnie powołała na to stanowisko Wojciecha Jasińskiego, wieloletniego posła PiS, b. ministra Skarbu Państwa (2006-07).

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (265)
Były rzecznik PiS w Orlenie. Będzie odpowiadał za komunikację
Zaloguj się
 • emerytgw

  0

  Przykład jak pis nagradza własnych propagandystów. Mastelerek o inteligencji równej 3 sasinom (sasin to jednostka głupoty i manipulacji w PIS) nie ma żadnych kwalifikacji do pracy w Orlenie.

 • zsaba

  Oceniono 1 raz 1

  będzie spijał paliwko...

 • tom-pek

  Oceniono 3 razy 1

  to samo bedzie robił co poprzednik koleś z PO

 • zbigniew8888

  Oceniono 1 raz 1

  Ten krytycyzm pod adresem polityków o nepotyzm to moim zdaniem zazdrość :-)

  Nie znam nikogo, kto w życiu nie próbował czegoś załatwić po znajomości - czy to roboty, czy to szpitala, czy innej rzeczy. Granicą nie jest moralność, czy uczciwość osobista - to takie tłumaczenie się przed innymi :-) ale własne lenistwo, brak wystarczającego przebicia się w życiu, również brak odpowiednio postawionej rodziny lub odpowiednio postawionych przyjaciół.

  Nie każdy może zostać rzecznikiem PIS i nie każdy może pracować w PKN ORLEN. Ale próbować można zostać politykiem. Chleb w cale nie jest łatwy. Nikogo nie bronię, ale nie znoszę niskich pobudek krytyków!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 23tryt

  Oceniono 2 razy 2

  Brejwik twarzą Orlenu ? Giełda będzie reagować ......

 • zbigniew8888

  Oceniono 2 razy 0

  Moim zdaniem ta złośliwość w komentarzach to zwykła staropolska zawiść :-)

  Dlaczego?

  1. Przecież od 26 lat tzw. wolnej Polski każda nowa ekipa WYMIENIAŁA LUDZI, NIE ZWALCZAŁA NEPOTYZMU. Platforma Obywatelska i PSL miały swoje 8 lat - to najdłuższy czas po 89 r. - łatwo się przyzwyczaić do dobrej pensji, prestiżu, nabrało się kredytów hipotecznych, a tu nagle koniec, bo PIS wymiata i wsadza swoich :-)

  2. Czy w państwach demokratycznych takich jak USA, Francja, Niemcy, czy Włochy w spółkach skarbu państwa, czy ważnych instytucjach, czy urzędach nie ma nepotyzmu?????

  Nepotyzm czy to w dyktaturze, czy w demokracji był jest i będzie, bo władza w dyktaturze opiera się na lojalności, a lojalność trzeba nagradzać stanowiskami - Federacja Rosyjska - system Putin-owski. Demokracja to głównie nagradzanie. Do partii ludzie nie zapisują się tylko po to że w coś wierzą, ale po to żeby coś z tego mieć dla siebie :-). To normalne zachowanie ludzkie - za swój wkład oczekuję nagrody. Nawet hierarchia kościelna w ten sam sposób działa :-)

 • kertog123

  Oceniono 4 razy 0

  Pieprzenie PISlamskie, ze PO robiło to samo - dajcie wiec jakiś przykład kto ze znanych polityków PO trafił do Orlenu, Lotosu czy KGHM bo jakoś nie pamiętam

 • legia3355

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie pilnujcie się co piszecie o Panu Dyrektorze bo ustawa inwigilacyjna jest już podpisana przez Maliniaka !!!!

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 2

  I JAK TU W TYM KRAJU NIE EMANOWAĆ HEJTEM?
  Toż powodów mamy aż nadto....
  No to wszyscy chłopcy już ulokowani. Czekam na come back Hofmana : PKP? może MON, schudł i ładny jest. Spodoba się ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje