Szef Komisji Weneckiej spotkał się z prezydentem. Rozmowa miała trwać pół godziny, a trwała dwie

08.02.2016 14:55
Dobre, merytoryczne spotkanie dwóch prawników - tak rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy i szefa Komisji Weneckiej ocenił Marek Magierowski. Dodał, że ma nadzieję, iż Gianni Buquicchio w trakcie wizyty w Polsce otrzyma pełną i obiektywną wiedzę na temat tego, co dzieje się wokół TK.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Delegacja Komisji Weneckiej, która do wtorku przebywa w Polsce, ma przygotować opinię ws. PiS-owskiej nowelizacji ustawy o TK.

Nieformalne spotkanie

Rozmowa prezydenta z szefem Komisji zaplanowana na pół godziny trwała blisko dwie. Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski powiedział dziennikarzom, że prezydent przedstawił podczas niej swój pogląd dot. Trybunału Konstytucyjnego związany przede wszystkim z aspektami prawnymi. Zaznaczył, że spotkanie miało charakter nieformalny.

"Bardzo dobre, merytoryczne spotkanie; merytoryczne, dlatego że to spotkanie dwóch prawników, świetnie znających się na prawie" - powiedział.

Magierowski był pytany, czy z rozmowy prezydenta i szefa delegacji wynikało, że prezydent przekonał go do swoich racji. "Mam taką nadzieję, ale trudno mi to stwierdzić ze stuprocentową pewnością, poczekamy na opinię Komisji Weneckiej. Podkreślam raz jeszcze, że to było jedno ze spotkań" - powiedział Magierowski.

Przypomniał, że w poniedziałek i wtorek odbędą się kolejne spotkania delegacji Komisji Weneckiej. "Mam nadzieję, że pan przewodniczący Buquicchio otrzyma pełną, merytoryczną i obiektywną wiedzę na temat tego, co dzieje się wokół TK" - zaznaczył Magierowski. Dodał, że chodzi zarówno o kwestię wyboru sędziów, jak i nowelizację ustawy o TK, która została uchwalona przez Sejm obecnej kadencji.

We wtorek po południu delegacja Komisji spotka się m.in. z ministrami w Kancelarii Prezydenta: Krzysztofem Szczerskim i Anną Surówką-Pasek. Magierowski powiedział, że na tym spotkaniu zostaną przekazane "bardziej szczegółowe" informacje.

Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo, znana również jako Komisja Wenecka, jest organem doradczym Rady Europy. O opinię ws. nowelizacji ustawy o TK - którą Sejm uchwalił 22 grudnia - zwrócił się do Komisji m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (238)
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 82 razy 68

  "Rozmowa miała trwać pół godziny, a trwała dwie"

  Jezusie Panie Ty mój Przejnajświętszy! Czyli z demokracją jest 4 razy gorzej, niż wszyscy sądziliśmy xD

 • 31.februarius

  Oceniono 109 razy 67

  "Szef Komisji Weneckiej spotkał się z prezydentem. Rozmowa miała trwać pół godziny, a trwała dwie"

  Pewnie Agatka pokazywała Gianniemu jak się bezy je ...

 • razb1947

  Oceniono 114 razy 66

  Prezydent Duda napewno lepiej się zna na prawie w Polsce bo tu mieszka i w Polsce studiował prawo teraz jest doktorem prawa, a obcokrajowiec nie sięga mu do pięt dotyczącego prawa w Polsce.

 • mare-kdud

  Oceniono 83 razy 65

  Reklamowanie Maliniaka, jako znawcy prawa, jest nie na miejscu. Maliniak nie musi się znać na prawie, musi tylko szybko podpisywać ustawy PiS-owskie. To cała jego robota, w dzień, w nocy, kiedykolwiek.

 • leszek.zalewski

  Oceniono 48 razy 38

  A to ktoś towarzyszył Namiestnikowi? (skoro było dwóch prawników?)

 • sztucznypolak

  Oceniono 92 razy 36

  Jaki jest sens spotkania z Rezydentem Palacu?
  Powinien udac sie bezposrednio do Jarka

 • koles751

  Oceniono 79 razy 35

  Wcale się nie dziwię, że spotkanie się przeciągnęło do 2 godzin. Ja słucham krętactw Dudopisa od ponad miesiąca i nadal nie rozumiem o co mu chodzi.

 • pysio62

  Oceniono 146 razy 34

  Duda swietnie zna sie na prawie? Nie myslalem, ze Magierowski ma az tak duze poczucie humoru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje