Przeciwnicy szczepionek stworzyli zespół w Sejmie. Czterech członków, wśród nich Liroy-Marzec

08.02.2016 14:33
SEZONOWE SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRYPIE

SEZONOWE SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRYPIE (AGNIESZKA SADOWSKA / AGENCJA GAZETA)

Na początku lutego przeciwnicy szczepień stworzyli w Sejmie zespół. Nazwali go "Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Z radością i nadzieją informujemy, że powstał Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, którego członkami póki co jest czterech posłów Kukiz'15: Paweł Skutecki, Wojciech Bakun, Jerzy Kozłowski oraz Piotr Liroy - Marzec" - poinformowała za pośrednictwem Facebooka liderka Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Justyna Socha.

Głównym zadaniem posłów ma być zmiana "monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych" oraz "likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień", pisze liderka stowarzyszenia "STOP NOP".

Z radością i nadzieją informujemy, że powstał Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych...

Posted by Justyna Socha on Monday, February 8, 2016


Jak wynika z informacji zamieszczonych na internetowej witrynie Sejmu, pierwsze posiedzenie zespołu zaplanowano na 10 lutego. Oprócz wystąpienia Sochy i dyskusji, czteroosobowy zespół ma również wybrać prezydium i zaplanować pracę na pierwsze półrocze 2016 roku.

Czego boją się antyszczepionkowcy?

Ruchy antyszczepionkowe co jakiś czas dochodzą w Polsce do głosu. Badania CBOS wykazały, że sceptyczny w sprawie szczepień jest już co czwarty Polak.

Czego boją się przeciwnicy szczepień? Niektórzy rodzice przekonują, że "nieszczepione dzieci są zdrowsze", inni zaś twierdzą się, że niektóre składniki popularnych szczepionek - głównie tiomersal - mogą powodować zaburzenia rozwoju lub powodować alergie.

Alergia? Zaburzenie rozwoju? To wszystko mity

Według fachowców obawy "antyszczepionkowców" nie mają naukowych podstaw. Prof. Jacek Wysocki, szef Polskiego Towarzystwa Wakcynologii: - Dzisiaj świat nie godzi się na to, żeby dzieci o mniejszej odporności umierały w wyniku zakażeń, i to właśnie pomagają osiągnąć szczepionki - wyjaśniał w rozmowie z Gazeta.pl. - Na przestrzeni lat przeprowadzono szereg badań, które wykazały, że nie ma też związku między wprowadzeniem szczepionek a rosnącą liczbą alergii - mówi dalej Wysocki.

Czytaj więcej: Ekspert obala 14 znanych mitów nt. szczepionek

Mitem są również pogłoski, jakoby szczepionki wywoływały u dzieci zaburzenie rozwoju. - Choć nigdy nie potwierdzono, by związki rtęci - czyli właśnie tiomersal - zawarte w szczepionkach wywoływały szkodliwe objawy, społeczny lęk przed ich obecnością sprawił, że producenci praktycznie usunęli je ze wszystkich szczepionek. W Polsce związki rtęci występują tylko w starej, klasycznej szczepionce przeciwko błonicy, krztuścowi i tężcowi oraz ich pochodnych. Jeśli mimo to rodzic obawia się rtęci, może kupić szczepionkę skojarzoną (czyli taką, która jednocześnie uodparnia organizm na kilka chorób) z bezkomórkowym składnikiem krztuścowym. W jej składzie nie ma tiomersalu - tłumaczy Wysocki.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (486)
Zaloguj się
 • kermit.dolomit

  Oceniono 239 razy 93

  Za głoszenie takich bredni powinno się siedzieć w więzieniu a nie w Sejmie

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 150 razy 88

  1-2 procent populacji cierpi na schizofrenię, zaś 10% to kompletne debile.
  Grupa 4 posłów na 360 statystycznie ma prawo powiększyć się do ok. 40. A jak klecha zagrzmi o paskudności szczepień, to to ZOO powiększy się do 200 małp.

 • e50504

  Oceniono 203 razy 53

  No i sprawa się rypła. Szkoda. Panie Liroy, mógł być pan głosem młodego pokolenia, mógł pan pomóc w walce z legalizacją marihuany, mógł pan zająć się kulturą. Ale nie, teraz zostanie pan zapamiętany jako jeden ze skończonych jełopów, głupków bez matury walczących w sprawie szczepień.

  W jednym odcinku South Park amerykańskie ruchy homoseksualne lobbowały w kongresie o ustawę, zgodnie z którą słowo "faggot" byłoby zarezerwowane dla tej grupy motocyklistów, która lubi przebierać się w idiotyczne skórzane ciuchy i jeździć w kółko po mieście w 100% męskim towarzystwie. Amerykańscy homoseksualiści poczuli się po prostu urażeni, że ktoś mógłby kojarzyć ich z taką "gejozą" :D

  U nas powinniśmy postulować o zmianę stopniowania przymiotników

  głupi, głupszy, najgłupszy, skończony jełop, przeciwnik szczepionek :)

 • genocidezionism

  Oceniono 63 razy 51

  Oczywiście macie rację ale
  wszystkich zainteresowanych ujemnym oddziaływaniem szczepionek na mózg dziecka szczepionego odsyłam do artykułu gdzie podane są wyniki poważnych badań:
  prof dr hab Maria Dorota Czajkowska-Majewska, Szczepienia, a epidemie chorób mózgu u dzieci : Wszechświat 2011 , Zeszyt 1-3 , Str.20
  wszechswiat.ptpk.org zakładka : Archiwum

 • razb1947

  Oceniono 69 razy 49

  Czy te szczepienia są ubezpieczone i w razie czego można otrzymać odszkodowanie i rentę ?

 • micant45

  Oceniono 157 razy 49

  Wolność osobista nie polega na tym, że się wybiera kto będzie mną rządził. Polega na prawie o decydowaniu o sobie samym i o swojej własności. Demokracja ma służyć decydowaniu o tym co wspólne. Dzieci nie są dobrem wspólnym, one mają swoich prawnych opiekunów którzy za nie odpowiadają, wychowują i utrzymują. Tylko rodzice mają moralne prawo decydować o swoich dzieciach, ani ja ani nikt z was, ani żaden poseł nie ma prawa żadnemu rodzicowi narzucać tego czy ma swoje dziecko szczepić czy nie.
  Inną sprawą jest, że szkoła czy każda placówka wychowawcza powinna mieć prawo wymagać takich szczepień. Ale to tylko rodzic ma prawo decydować o tym czy szczepić dziecko, do jakiej szkoły je posłać, w jakim wieku. Nikomu innemu nic do tego. Jak durne lewaki chcą sobie porządzić dziećmi, niech sobie rządzą swoimi.

 • the_wizard

  Oceniono 89 razy 47

  Będą pasować do Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Poziom intelektualny ten sam.

 • orm_embar

  Oceniono 105 razy 41

  Cóż, jeszcze trochę "masy krytycznej" i mędrcy z Wiejskiej przegłosują całkowity zakaz szczepienia polskich dzieci przeciwko czemukolwiek. Mogą? Mogą, niestety... A potem wrócą czasy epidemii polio, gruźlicy, dyfterytu i innych chorób, a Polaków przestaną wpuszczać do bardziej cywilizowanych krajów (czyt. reszty świata ;-)); równocześnie osoby podróżujące do Polski będą się musiały wykazać ważnymi szczepieniami przeciwko grasującym po tym biednym kraju chorobom; będzie to miało 'dobroczynny' wpływ na wszelkie zagraniczne inwestycje....

 • z.lo

  Oceniono 70 razy 20

  O, ruch Głupiz'15 udowadnia, że będąc na samym dnie można zejść jeszcze niżej. Receptą na sukces Polski jest wyjście z EU i zakaz szczepień. A przeciętna długość życia to nie jest liczba z oficjalnych statystyk, ale subiektywne przeczucie Liroya, że "trujo nas chemio, to żyjemy krócej". Czy następne powstaną zespoły parlamentarne pod hasłami "ziemia jest płaska", "świat powstał 10 000 lat temu" oraz "stop Chemtrails"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje