Trop prowadzi za granicę. Kajetan Poznański będzie ścigany także na terenie UE

08.02.2016 12:39
Warszawa. Poszukiwany przez policję
30-letni Kajetan Poznański

Warszawa. Poszukiwany przez policję 30-letni Kajetan Poznański (Komenda Stołeczna Policji)

1. Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania Kajetana Poznańskiego
2. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne morderstwo kobiety w stolicy
3. Śledczy przyznają, że mógł uciec za granicę

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przed chwilą sąd okręgowy w Warszawie, uwzględniając wniosek prokuratury, wydał Europejski Nakaz Aresztowania w stosunku do podejrzanego Kajetana Poznańskiego. Umożliwi to prokuraturze wystąpienie do właściwej jednostki policji, która ma kontakt z Interpolem, i wszczęcie poszukiwań na terenie wszystkich krajów unijnych - powiedziała w poniedziałek po południu Ewa Leszczyńska-Furtak, rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jak dodała, "istnieje prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z osobą niebezpieczną".

Uzasadniła, że Poznański będzie poszukiwany za granicą, gdyż poszukiwana w kraju nie przyniosły rezultatu.

- Na razie podejrzenie jest takie, że poszukiwany przebywa na terenie krajów członkowskich UE, a nawet konkretnych krajów, ale nie mogę zdradzić, jakich - powiedziała sędzia.

Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie informuje na Twitterze, że organa ścigania działają szybko:

Kiedy europejski nakaz?

Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) wydawany jest w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że osoba ścigana za przestępstwo w Polsce może przebywać na terytorium państwa członkowskiego UE. Może zostać wydany z urzędu lub przez sąd okręgowy na wniosek prokuratora.

Makabryczna zbrodnia

30-letni mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo kobiety, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. Od soboty ścigany jest listem gończym.

3 lutego jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu, przy ul. Potockiej.

Poznański prawdopodobnie pojechał do Katarzyny J. na lekcję języka włoskiego. - Nie ma pewności, nie ma danych, które wskazywałyby, żeby łączyła ich trwała lub intensywna relacja; nie mamy danych, które wskazywałyby, czy było to ich pierwsze spotkanie - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodał, że także motyw zabójstwa jest niejasny.

Dowiedz się więcej o sprawie zabójstwa Katarzyny J. >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (104)
Trop prowadzi za granicę. Kajetan Poznański będzie ścigany także na terenie UE
Zaloguj się
 • kas044

  0

  To granicznicy nie wiedzieli ze jest szukany?

 • maria_dolorosa

  Oceniono 4 razy 2

  Jak POznański, to pewnie szukali go w Poznaniu.
  Europejski Nakaz Aresztowania dopiero po tygodniu od zbrodni?
  Jaki to ma sens?
  POśpiech jest wskazany nie tylko przy łapaniu pcheł.

 • megaxs

  Oceniono 1 raz 1

  Ej bambry poprawcie 27-letni mężczyzna (list gończy data urodzenia: 1989)

 • yamata

  Oceniono 10 razy -4

  Usłyszały gady nazwisko "Poznański" i od razu łby swoje wredne spod ziemi podniosły. I plują jadem. Bo jak to, Polak by sie takiej zbrodni dopuścić nie mógł. Znaczy pewnie Żyd, albo jaki inny imigrant...

  To w końcu był obywatel Polski czy Izraela? Mnie się wydaje, że Polski. Ale co ja tam wiem, wy wiecie lepiej. Skoro umiecie zajrzeć facetowi w spodnie, to może chociaż powiecie policji, gdzie aktualnie przebywa? Przysłużycie się krajowi i przy okazji oddacie hołd dziadkowi szmalcownikowi. Dwie pieczenie na jednym ogniu...

  Jak głupim trzeba być, by twierdzić że to potomek Izraela Poznańskiego? A nawet jeśli, to co to zmienia? Dzieci normalnych rodziców nie mogą być psychopatami? Rodzice normalnych ludzi nie mogą być zbrodniarzami? Wszyscy Polacy są szlachetni i uczciwi, a wszyscy Żydzi to szuje, złodzieje i kłamcy? Ile wy macie lat, ludkowie tu piszący? 10?
  IQ zapewne też...

 • kochambolka

  Oceniono 13 razy 5

  A jeśli będą następne ofiary?...Kto za to odpowie, że mamy nieudolną POlicję i PROKURATURĘ?

 • a.vv.a

  Oceniono 9 razy 7

  Skandal ! Miał pieniądze i dostał czas potrzebny do zadekowania się poza UE. Natychmiast pociągnąć do odpowiedzialności znajomków mamusi odpowiedzialnych za tę zwłokę.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 11 razy 1

  żydzi często są nadreprezentowani w bestialskich czy seryjnych morderstwach..

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 10 razy 2

  //alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/77766-psychopatologia-judaizmu

 • tow.lenin.przyjaciel.czlowieka

  Oceniono 19 razy -1

  Łajdak i morderca Kajetan Poznański, syn Anny Marii Poznańskiej z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

  Czy będzie to kolejny przypadek 'resortowego dziecka', które uniknie odpowiedzialności za zbrodnie, tak jak to miało miejsce np. w przypadku 'samochodowego zabójcy' z Monciaka, który okazał się synem gdańskiej sędzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje