Jakie jest stanowisko rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej? "Aktualnie" zamachu nie było

Zbigniew Ziobro w sejmowych ławach

Zbigniew Ziobro w sejmowych ławach (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. Zbigniew Ziobro udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi
2. Podał w nim, że rząd nie uważa, by w Smoleńsku doszło do zamachu
3. Ziobro: "To aktualne stanowisko polskiego rządu"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

MON wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja, która - jak zapowiedział minister Antoni Macierewicz - zbada "całość tragedii smoleńskiej". W rozmowie z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą Monika Olejnik przypomniała, że choć "członkowie podkomisji nie widzieli samolotu na oczy, już wiedzą, że na pokładzie był wybuch".

"Nie mówi czy nie było?"

Z kolei Ziobro w wywiadzie dla niemieckiego "FAZ" miał powiedzieć, że nikt z członków rządu nie mówi w kontekście katastrofy smoleńskiej o "zamachu". Gdy Olejnik przytoczyła tę wypowiedź, zmieszany minister poprosił o zacytowanie jego wypowiedzi. - Tak pan powiedział, że nikt z rządu nie mówi i nie mówił o zamachu - odparła prowadząca.

- Nie mówi czy nie mówił? Ja mówię o dzisiejszym stanie mojej wiedzy na temat tego, co mówią członkowie rządu (...) Nigdy nie mówiłem o tym co było, różnych rozważań nie komentowałem. Tylko odnosiłem się do aktualnego stanowiska polskiego rządu - tłumaczył minister sprawiedliwości.

Olejnik dopytywała, czy to oznacza, że żaden z przedstawicieli rządu nie przesądza tego, że pod Smoleńskiej naprawdę doszło do zamachu. - Taka jest moja opinia. Natomiast członkowie polskiego rządu mają prawo oczekiwać, żeby wszystkie możliwe hipotezy zostały zbadane - odpowiadał Ziobro.

Odrębne zdanie Macierewicza

Dziennikarka przypomniała jednak wypowiedź Antoniego Macierewicza z końca listopada. - Zamachy w Paryżu były wstrząsem, szczególnie dla nas, Polaków. Nasz kraj był wielokrotnie doświadczany, zarówno przez okupację, a w ostatnich latach także przez zamachy terrorystyczne na samo serce polskiego systemu dowodzenia - mówił Macierewicz.

- Proszę żeby pani dopytała ministra Macierewicza, do czego się konkretnie odnosił - odpowiadał Ziobro, a Olejnik ripostowała: - Myślę, że do wybuchu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy nowa, powołana przez Macierewicza komisja rzetelnie wyjaśni przyczyny katastrofy smoleńskiej?
Zobacz także
 • 7. Dzień Tygodnia Awantura o Smoleńsk u Olejnik. "Na zdrowy rozsądek był wybuch". Minister wskazuje winnego katastrofy
 • Tomasz Arabski Tomasz Arabski przerywa milczenie ws. Smoleńska. I uderza w Macierewicza
Komentarze (181)
Jakie jest stanowisko rządu w sprawie katastrofy smoleńskiej? "Aktualnie" zamachu nie było
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Trzy WYBITNE osobistości z PiSuaru.

 • swietyszczur

  0

  PiS w opozycji od lat twierdzil ze byl zamach i zeby Putin oddal Trupolewa , PiS przy wladzy juz nie uwaza ze byl to zamach i ze potrzebny jest zwrot wraka hehehehe

 • rs8888

  0

  Dlaczego pomija się bombę termobaryczną, kiedyś popierali tą teorię najwyżsi obecni decydenci z MON.

 • stary.gniewny

  0

  Zrobić referendum.
  Ale wśród najbardziej zainteresowanych.
  Tych co wzięli po 250.000 dla każdego członka rodziny.
  Bo jak zamach to trzeba będzie to oddać.

 • pizzon

  0

  Jest teza postawiona przez kierownictwo, że zamach był i ona musi być przyjęta przez każdego członka PIS pod groźbą wydalenia z partii. Nie ma gadania!!!

 • rroarr1979

  0

  To i tak nie ma znaczenia. Polska jest krajem tylko teoretycznie, nikt sie z nami nie liczy. Holandia odzyskala swoj samolot ze strefy dzialan wojennych w tempie blyskawicznym. Polska jest traktowana jak pomiatadlo, nikt sie za nami nie wstawil i wraku nie odzyskalismy przez 5 lat. Komisja sledcza badajaca przyczyny katastrofy bez szczatkow samolotu to jakas kpina. Kpina byla pierwsza komisja, taka sama kpina jest komisja Macierewicza.

 • desperato

  0

  to ciekawe, że Polsat pokazał sondaż przeciwny od wyników powyższej sondy. Za wznowieniem śledztwa było ponad 60%. Czy Polsat jest PIS-iuarski ?

 • ht

  0

  Są dwie wersje, dla zagranicy że nie było wybuchu i druga dla ciemnego ludu że był wybuch, a nawet dwa.

 • rasta-mw

  Oceniono 1 raz -1

  Co lub kogo ukrywa Ziobro? Przecież wszyscy wiemy, że zamach był!
  Czyżby bali się, że rodziny ofiar będą musiały oddać miliony złotych, które otrzymały w ramach rekompensaty za wypadek lotniczy (w przypadku gdy ustalą, że był to zamach, odszkodowanie się nie należą)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje