Beata Kempa zawsze z Radiem Maryja. "Nawet jeśli skrytykuje mnie 100 tys. lewaków..."

08.02.2016 07:52
Posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa dziękowała Radiu Maryja i TV Trwam:

Posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa dziękowała Radiu Maryja i TV Trwam: "Mam nadzieję, że ataków na Kościół będzie coraz mniej. My będziemy zawsze stawiać im tamę". Na zdjęciu z o. Rydzykiem w Sejmie, 12 lipca 2012 r. (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

30 mln zł na geotermy i 20 mln zł na uczelnię ojca Rydzyka? Szefowa kancelarii premiera nie widzi przeszkód. Kempa nie ukrywa też swojego związku z Radiem Maryja: "Zawsze będę uczestniczyła w ich zjazdach, nawet na emeryturze".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W rozmowie z "Wprost" Beata Kempa przyznaje, że "nie widzi przeszkód" by ksiądz Tadeusz Rydzyk otrzymał 30 mln zł na odwierty geotermalne i 20 mln zł na uczelnie. "Do tej pory szkoły katolickie były dyskryminowane, same o tym mówią, a to są bardzo dobre przedsięwzięcia. Dlatego dzisiaj trzeba to równoważyć" - wyjaśnia i dodaje, że "za dotacją na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej zawsze podniesie rękę".

Poglądy inne niż lewackie

"Studenci wyróżniają się wysokim poziomem kultury osobistej. Część z nich włada kilkoma językami, potrafi rozmawiać z wykładowcami i uczestnikami kongresu bez udziału tłumacza." - zachwala w rozmowie Kempa. Minister podkreśla też, że na uczelni Rydzyka "liczy się człowiek". "Na innych uczelniach tego nie poczułam. Najczęściej było tak, że jeśli ktoś miał inne poglądy niż lewackie, to się nie odzywał" - relacjonuje.

Rodzina Radia Maryja

W kontekście Rydzyka pojawiło się też pytanie o uczestnictwo Kempy w urodzinach Radia Maryja, gdzie wygłosiła słynną tyradę o tym, że Radio jest "kręgosłupem biało-czerwonej drużyny" PiS.

Czy jako urzędnik państwowy powinna uczestniczyć w takich uroczystościach? "Czy ktoś mi tego zabroni? Po pierwsze byłam tam w imieniu prani premier. Były tam także odczytywane listy między innymi od pana prezydenta. A po drugie to jest ciepła rodzina" - mówi. Jednocześnie deklaruje,. że będzie uczestniczyła w zjazdach nawet na emeryturze. "Nawet jeśli skrytykuje mnie 100 tys. lewaków, to dla mnie tym bardziej będzie to powód do dumy, że tam jestem" - dodaje.

O fenomenie o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja przeczytaj w reportażu >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy szkoła o. Rydzyka powinna otrzymać 20 mln zł z budżetu państwa?
Zobacz także
Komentarze (649)
Zaloguj się
 • luketjorself

  Oceniono 271 razy 245

  "To jest ciepła rodzina". Pod warunkiem, że w pobliżu nie ma dziennikarzy z TVNu czy Polsatu, bo wtedy ciepła rodzina potrafi wybluzgać, rozszarpać i poturbować.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 150 razy 134

  "Zawsze będę uczestniczyła w ich zjazdach, nawet na emeryturze" Zwłaszcza na emeryturze. Wtedy wreszcie na własny koszt.

 • Hiszpan86

  Oceniono 81 razy 79

  Po pierwszym przelewie na rzecz Pana Rydzyka (Ojcem to on może jest, ale dzieci ukrywa ;) ) powinniśmy wytoczyć sprawę sądową polskiemu rządowi i posłom którzy się pod tym podpiszą. STOP marnotrawieniu NASZYCH pieniędzy!

 • pablobodek

  Oceniono 80 razy 78

  Wspólnik domaga się doli!!
  Żądam zerwania konkordatu.
  To nie jest Kościół Jezusa, to Sekta Czcicieli Złotego Cielca!!

 • jr43

  Oceniono 73 razy 67

  Jak łatwo być szczodrą szastając cudzymi pieniędzmi. Czy to aby nie DEFRAUDACJA?

 • fakiba

  Oceniono 396 razy 66

  A niech Kempa daje ile chce , byle ze swojej kieszeni , a od pieniędzy z kasy publicznej niech się odwali

 • fakiba

  Oceniono 257 razy 45

  Jeśli już to nie jest ciepła rodzina , tylko rodzina patologiczna i Kempa bardzo tam pasuje , jako jedna z grona większych zakał polskiej polityki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje