Myśleli, że to walentynkowe warsztaty kulinarne, ale nauczyli się czegoś znacznie ważniejszego

Kilkoro zakochanych miało w szybkim tempie opanować sztukę pieczenia zdrowego, domowego pieczywa. Cel tych z pozoru zwyczajnych warsztatów był jednak dużo bardziej szczytny.
Jedzenie i gotowanie towarzyszy nam na co dzień. Coraz bardziej lubimy zmagać się z kulinarnymi wyzwaniami i coraz częściej stanowi to dla nas przyjemność. Właśnie to skojarzenie postanowili wykorzystać autorzy filmiku, budującego świadomość tego, jak ważne w codziennym życiu jest samobadanie piersi.

Scenariusz był prosty. Siedem par stawiło się na warsztatach kulinarnych, by spróbować swoich sił w pieczeniu naturalnym. Zakochani uczyli się wygniatać i wyrabiać ciasto. Ciasto, w którym ostatecznie znajdowali różową kuleczkę, symbolizującą chorobę nowotworową.

Choć filmik wygląda na wyreżyserowany - wzięli w nim udział znani youtuberzy Martin Stankiewicz i Laura Nadolska - to jednak sama inicjatywa jest godna uwagi. Zawartą w materiale instrukcję samobadania piersi warto zapamiętać i wprowadzić w życie.

Badania wskazują bowiem, że rak piersi jest najczęstszym rodzajem nowotworu, na który zapadają kobiety w Polsce, a jego diagnoza utrzymuje się wciąż na stałym, niskim poziomie (25 proc. wszystkich rozpoznań nowotworowych). Należy pamiętać, że wczesne wykrycie guza oznacza bardzo duże szanse na odpowiednie leczenie i uniknięcie poważniejszego stanu. Diagnoza uzyskana w dobrym momencie wpływa pozytywnie na tok leczenia choroby.

Więcej informacji na temat akcji #ŻyciowyPrzepis znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także
 • Katarzyna Kowalczyk Majchrowska Po białaczce zachorowała na raka piersi. I co robi? Pomaga innym chorym
 • Mammografia Pozwała szpital po amputacji piersi. "Badanie nie wykazało, że miałam raka"
Komentarze (19)
Myśleli, że to walentynkowe warsztaty kulinarne, ale nauczyli się czegoś znacznie ważniejszego
Zaloguj się
 • mniklasp

  Oceniono 4 razy 4

  it is so cornie! give me a break!

 • jaceq

  Oceniono 7 razy 1

  Tzn. co? Macał ją po cyckach paluchami upieprzonymi ciastem?

 • proteusz33

  Oceniono 15 razy 7

  Ciekawe czy mężczyźni mieli erekcję w czasie ugniatania tych bułek ?

 • jozbieszczad

  Oceniono 10 razy 2

  Choć filmik wygląda na wyreżyserowany--gdybyście tego nie dopisali -Ech -wszyscy ale to wszyscy czytelnicy i czytelniczki (w określonym wieku) uwierzyliby:)

 • jozbieszczad

  Oceniono 11 razy 3

  Może tym "zakochanym" sprzedajcie jakąś aplikację na fony (tak samo uwierzą )a oprócz szczytnego celu trochę grosza dla GW zostanie ?

 • jdkonrad

  Oceniono 12 razy 2

  trudno się dziwić, że w kraju, w którym wykrywalność raka piersi jest 3x niższa niż w rozwiniętych krajach - ludzie głosują na opcję walczącą z in vitro i zalecającą modlitwę w sprawie bezpłodności.

 • jozbieszczad

  Oceniono 15 razy 7

  To tzw poprawność zdrowotna ? Nie można już zbadać piersi naturalnie dłonią ? Spadajcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje