Awantura o Smoleńsk u Olejnik. "Na zdrowy rozsądek był wybuch". Minister wskazuje winnego katastrofy

07.02.2016 10:48
7. Dzień Tygodnia

7. Dzień Tygodnia (Screen z radiozet.pl)

W programie Moniki Olejnik w Radio ZET trwała ożywiona dyskusja na temat Smoleńska. Wiceminister kultury podawał kolejne dowody na to, że doszło do wybuchu, a prezydencki minister wskazał winnego katastrofy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po powołaniu komisji do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, temat ten odżył w mediach i wśród polityków. W programie "7. Dzień tygodnia" w Radio ZET Jarosław Sellin tłumaczył, że "na zdrowy rozsądek" na pokładzie samolotu był wybuch. - Szczątki samolotu znaleziono kilkaset metrów przed pierwszym zetknięciem z obiektem na ziemi. Czyli co? One poleciały do tyłu? Uderzył samolot w brzozę, a szczątki były 200 czy 300 metrów do tyłu? - zastanawiał się Sellin. - Może pan posłucha profesora Wolniewicza, który mówi, że to wszystko są bzdury - sugerowała Olejnik.

- Ja nie jestem specjalistą. Ja mówię tylko o zdrowym rozsądku. Od tego są fachowcy, żeby to wyjaśnić - tłumaczył dalej polityk, a Sławomir Neumann dopowiedział: - Wyjaśnili już.

Pokazywali zdjęcia przegotowanych parówek i miażdżyli puszki - oto nowa komisja smoleńska >>>

Wiceminister kultury uważa również, że to niemożliwe, by samolot na miękkiej glebie rozbił się na 60 tys. szczątków. - Rzeczywiście, fenomen fizyczny - mówił. - Przy uderzeniu w wodę też rozpada się na mnóstwo szczątków, a jest bardziej miękka - oponowała posłanka Katarzyna Lubnauer, ale Sellin podawał już kolejny argument dowodzący wybuchu - po uderzeniu nie powstał lej.

Wiceminister podkreślał jednak cały czas, że mówi "na zdrowy rozsądek". - Pan obraża zdrowy rozsądek - oburzał się Neumann.

Kilka minut później Sellin protestował przeciwko używaniu słowa "zamach". - Proszę nie mieszać wybuchu z zamachem. To mogą być dwie różne rzeczy. Proszę uruchomić wyobraźnię - zwrócił się do Moniki Olejnik.

"Propagandowa komisja"

Sellin stwierdził również, że komisja Macieja Laska była "propagandowa". - Najpierw wyjaśnił przyczyny katastrofy smoleńskiej z polskiej strony w taki sposób, że właściwie był przypisem do wyjaśnień rosyjskich. A potem był opłacany przez wiele miesięcy przez rząd Donalda Tuska, żeby uprawiać propagandę tak naprawdę - ocenił.

Olejnik dopytywała, czy w komisji Macierewicza nie będzie propagandy. - Nie, teraz będzie wyjaśnienie przyczyn katastrofy - rozwiewał wątpliwości poseł.

"Pani go cytuje. Gratuluję"

Prowadząca program nawiązała do słów ministra Tomasza Arabskiego, który w ostatnich dniach przerwał milczenie ws. Smoleńska. - Pan Arabski to jest ten, który odpowiada za organizację tej katastrofy. I pani cytuję tę osobę. Gratuluję - stwierdził Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta. Po zwróceniu uwagi przez innych gości Dera poprawił się, że chodziło o "lot", a nie "katastrofę".

Olejnik dopytywała, dlaczego nie może cytować byłego ministra. - Ja tylko mówię, że gratuluję - uciął Dera.

Napisz do autorki: wiktoria.beczek@agora.plChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (678)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 287 razy 245

  "
  - Ja nie jestem specjalistą. Ja mówię tylko o zdrowym rozsądku "

  Sie nie znom, ale wiym!

 • villiers

  Oceniono 184 razy 166

  Piszę tutaj jako wielki ekspert od wypadków lotniczych .W końcu leciałem parę razy.
  Co się tyczy szczątków znalezionych przed miejscem katastrofy ,to myślę ,że jest to do wytłumaczenia. ( Akcja -reakcja) Uderzył wiec musiał się i odbić . Nawet kula karabinowa potrafi rykoszetować od tafli jeziora.
  Ale tak na zdrowy rozsądek : po cóż miałaby wieża w Smoleńsku doradzać lądowanie na innym lotnisku .Skoro była bomba , wszyscy widzieliby jak rozlatuje się w powietrzu. W\g mnie zaczynamy od końca.
  No ,ale był zamach i nie ma dyskusji !!!!

 • ragefox

  Oceniono 187 razy 155

  "Na zdrowy rozsądek był wybuch"
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Jeden warunek:
  zdrowy rozsądek, to NASZ rozsadek.

 • zec

  Oceniono 172 razy 154

  Kiedyś było to tylko śmieszne, później - smutne i żałosne.
  Teraz zaczyna być juz groźne.

 • 31.februarius

  Oceniono 179 razy 151

  "Brzozowiada", odc. 24759

 • e50504

  Oceniono 180 razy 148

  I zobaczycie co się stanie, jak oni oficjalnie uchwalą że był zamach, a przecież dążą właśnie do tego. Że uchwalą to bez wraku? Co tam :D

  Zobaczycie co się wtedy będzie działo :)

 • 31.februarius

  Oceniono 203 razy 147

  Halo Wikciu,

  a kto Ci to wczoraj, po prawie godzinie "wolności słowa i wypowiedzi", wykasował wszystkie komentarze pod Pudzianem i Jolką Antyhejtowniczką, co?
  Dojdziesz do tego sama, albo mamy powołać speckomisyję?!

 • ta.deusz

  Oceniono 167 razy 145

  Smoleńskie przypadki.

  www.niezalezna.pl/16612-68-przypadkow-smolenskich

 • lolik52

  Oceniono 42 razy 38

  no,pojawiają się PiSdzielcy na forum,znaczy się msza się zakończyła i przystępuja do grzeszenia,wszak dostali awansem rozgrzeszenia dla "dobra sprawy":)))
  zaraz polecą minusy na posty niewygodne,patrzcie tylko:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje