Z czołówki "Wiadomości" zniknęły bębny. Dlaczego? "Kojarzyły się z wojną"

06.02.2016 10:48

"Wiadomości" TVP1 (TVP1 (kadr))

Spokojniejsza oprawa muzyczna "Wiadomości" ma sprawić, że program będzie "pozytywny". Dotychczas w czołówce pojawiały się bębny, które zdaniem nowych władz TVP "kojarzą się z wojną".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Telewizja Agencja Informacyjna poinformowała Wirtualne Media, że bębny znikają z oprawy muzycznej, bo "kojarzą się z wojną, a 'Wiadomości' mają być pozytywne". Aby osiągnąć ten efekt, w nowej wersji kompozycji Radzimira Dębskiego uwydatniono skrzypce.

Która z wersji jest lepsza? Poprzednia, z bębnami?Czy nowa, bez?"Pałac im. Stalina"

Przed miesiącem, kilka dni po objęciu władzy w TVP, Jacek Kurski zdecydował o zmianie tła za prezenterem "Wiadomości". Zniknął Pałac Kultury i Nauki, a w jego miejsce wstawiono Zamek Królewski.Spadek oglądalności

W TVP przeprowadzono także duże zmiany kadrowe. W ich wyniku zwolnionych została duża część prezenterów oraz wydawców i reporterów. Stanowisko szefa serwisu stracił Piotr Kraśko, a w jego miejsce pojawiła się Marzena Paczuska. Obecnie "Wiadomości" są prowadzone przez Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca i Michała Adamczyka.

Czy to "dobra zmiana"? Według najnowszych badań "Wiadomości" oglądało w styczniu 410 tysięcy osób mniej niż w styczniu ubiegłego roku

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Która oprawa muzyczna
Zobacz także
Komentarze (328)
Zaloguj się
 • zimnakierownica

  Oceniono 203 razy 183

  Za to na Wyborczej przez pół godziny otwarte było forum pod postem o Pudzianie. Okazało się, że 90% wpisów zdecydowanie go popiera, i nagle wszystkie wpisy znikły a forum zamknięto.
  I co, żydo-lewaczki? To tak wygląda wolność słowa?

 • cucurucu

  Oceniono 172 razy 162

  Poki co to zniknely komentarze i mozliwosc komentowania pod Pudzianowwskim.

 • basileus25

  Oceniono 146 razy 138

  Cyngle z czerskiej kpią czy o drogę pytają? Jesteście normalni czy już kompletnie was popie..ło?
  Macie Polaków za idiotów? Robicie sondę na temat bębnów? dlaczego kasujecie posty nt. Kajetana Poznańskiego? dlaczego wyłączacie mozliwość komentowania odnośnie Pudzianowskiego? Tak was uczono na wieczorowych kursach marksizmu i leninizmu? Manipulujecie 100x lepiej niż PiS.

 • 31.februarius

  Oceniono 526 razy 120

  "Z czołówki "Wiadomości" zniknęły bębny. Dlaczego?"

  Bo są zbyt blisko spokrewnione z cymbałami?

 • tupolew71

  Oceniono 146 razy 114

  Za czasów III RP z obrzydzeniem oglądałem "wiadomości". Na tefauenie peowska propaganda, na jedynce to samo. Teraz przynajmniej mam wybór. Na tefauenie dalej propaganda PO i Petru, a najedynce już normalnie, bez nienawiści anty-PiS, jak to było przez 8 lat.

 • rosencoff

  Oceniono 479 razy 67

  to jest zamach na demokrację! żądam przyspieszonych wyborów! TERAZ!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje