"J***ć Szydło" czy "Jest wam przykro"? Co usłyszała premier z ław sejmowych? Będzie śledztwo

05.02.2016 18:25
Beata Szydło, premier RP

Beata Szydło, premier RP (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia premier Beaty Szydło. "J***ć Szydło" - takie słowa miały paść 15 grudnia z ław sejmowych pod adresem premier. Szydło przemawiała wtedy na temat budżetu państwa. W oficjalnym stenogramie zapisano jednak inne słowa - "jest wam przykro". Czy ktoś się pomylił?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podał portal Tvn24.pl, prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie znieważenia premier Beaty Szydło. Powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła "osoba prywatna". Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście nie ujawniła jej danych osobowych.

Do znieważenia miało dojść podczas posiedzenia Sejmu 15 grudnia 2015 roku. W trakcie przemówienia szefowej rządu jeden z posłów rzucił w jej stronę wulgaryzmem - "j***ć Szydło". W stenogramie sejmowym nie ma jednak po tych słowach śladu - zamiast przekleństw, pracownik Sejmu zanotował "jest wam przykro". Jednak nietrudno zauważyć, że obie wypowiedzi mają bardzo podobne brzmienie.

Grudniowe posiedzenie Sejmu należało do wyjątkowo burzliwych, a wystąpienie premier dotyczące budżetu co chwila przerywały okrzyki posłów. Wulgaryzmy miały paść po słowie "problemy" w tym fragmencie wystąpienia premier:

"Powinniśmy wszyscy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Polacy, którzy wydali werdykt w wyborach parlamentarnych, opowiadając się za zmianą dotyczącą sposobu uprawiania polityki, traktowania obywateli przez rządzących, czy Polacy, którzy byli do tej pory przez osiem lat lekceważeni, nie były dostrzegane ich problemu (...)"

Słowa, które brzmią jak obraźliwa wypowiedź zgłoszona do prokuratury, słychać na nagraniu wideo z posiedzenia Sejmu (w 10 sekundzie).Jak ustalił portal Tvn24.pl, prokuratura zwróciła się do Sejmu z prośbą o dostarczenie stenogramu, gdzie zapisano "jest wam przykro". Dziennikarze zastanawiają się, czy teraz powołani zostaną biegli, którzy ustalą, jakich dokładnie słów użył "głos" z nagrania wideo.

Jeśli prokuratura zidentyfikuje autora obraźliwej wypowiedzi (a wcześniej samą wypowiedź) i uzna, że znieważył premier RP, grozi mu grzywna, a nawet do roku pozbawienia wolności.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (612)
Zaloguj się
 • zuuuraw

  Oceniono 193 razy 113

  W nagraniu na 100% słychać w drugim członie zawołania "szydło", więc ta wersja "jest wam przykro" wydaje się żałosna.

 • leonard134421

  Oceniono 116 razy 98

  bo stenogram, w przeciwieństwie do nagrania, jest bardzie obiektywne.

 • 31.februarius

  Oceniono 131 razy 85

  "W trakcie przemówienia szefowej rządu ktoś miał rzucić w jej stronę wulgaryzmem - "j***ć Szydło". W stenogramie sejmowym nie ma jednak po tych słowach śladu - zamiast przekleństwa, pracownik Sejmu zanotował "jest nam przykro".

  "Jest nam przykro", że j***ą Szydło?!

 • genocidezionism

  Oceniono 62 razy 54

  Wulgarnych chamów należy eliminować z forumów internetowych. Szkoda ,żę GW tego nie robi w wypadku polityków PiS i członków Kościoła Katolickiego!!!

 • agap.e

  Oceniono 92 razy 50

  Na przykładzie komentarzy pod tym artykułem zobaczymy tą słynną dbałość gazetki o eliminowanie mowy nienawiści.

 • sks-uj-new

  Oceniono 124 razy 48

  To forum pokazuje kim sa niektorzy Polacy, to nie gorszy sort Polakow, to gorszy sort ludzkosci.. nie ma chyba takiego drugiego kraju na swiecie gdzie ludzie w tak niski i podly sposob pluja jadem. To sa skutki osmiu lat rzadow dresiarzy z PO.

 • studi79

  Oceniono 60 razy 48

  Kowal zawinił, stenotypistkę powiesili.. znaczy powiesza, bo to pewnie były ostatnie dni jej pracy.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 61 razy 39

  Był już pewien precedens w Krakowie, na początku lat 90. Podczas jednej z burzliwych dyskusji w Radzie Miasta, protokolantka zapisała, że jeden z rajców krzyczał do drugiego: "Ch.j!". Gdy rzecz się rozniosła, oburzony rajca stwierdził że on tylko wołał "Fuj!", po czym, rzecz prosta, zwolniono z pracy protokolantkę... Kocham moje miasto :-D
  Pzdr

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje