"J***ć Szydło" czy "Jest wam przykro"? Co usłyszała premier z ław sejmowych? Będzie śledztwo

Beata Szydło, premier RP

Beata Szydło, premier RP (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia premier Beaty Szydło. "J***ć Szydło" - takie słowa miały paść 15 grudnia z ław sejmowych pod adresem premier. Szydło przemawiała wtedy na temat budżetu państwa. W oficjalnym stenogramie zapisano jednak inne słowa - "jest wam przykro". Czy ktoś się pomylił?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podał portal Tvn24.pl, prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie znieważenia premier Beaty Szydło. Powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła "osoba prywatna". Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście nie ujawniła jej danych osobowych.

Do znieważenia miało dojść podczas posiedzenia Sejmu 15 grudnia 2015 roku. W trakcie przemówienia szefowej rządu jeden z posłów rzucił w jej stronę wulgaryzmem - "j***ć Szydło". W stenogramie sejmowym nie ma jednak po tych słowach śladu - zamiast przekleństw, pracownik Sejmu zanotował "jest wam przykro". Jednak nietrudno zauważyć, że obie wypowiedzi mają bardzo podobne brzmienie.

Grudniowe posiedzenie Sejmu należało do wyjątkowo burzliwych, a wystąpienie premier dotyczące budżetu co chwila przerywały okrzyki posłów. Wulgaryzmy miały paść po słowie "problemy" w tym fragmencie wystąpienia premier:

"Powinniśmy wszyscy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Polacy, którzy wydali werdykt w wyborach parlamentarnych, opowiadając się za zmianą dotyczącą sposobu uprawiania polityki, traktowania obywateli przez rządzących, czy Polacy, którzy byli do tej pory przez osiem lat lekceważeni, nie były dostrzegane ich problemu (...)"

Słowa, które brzmią jak obraźliwa wypowiedź zgłoszona do prokuratury, słychać na nagraniu wideo z posiedzenia Sejmu (w 10 sekundzie).Jak ustalił portal Tvn24.pl, prokuratura zwróciła się do Sejmu z prośbą o dostarczenie stenogramu, gdzie zapisano "jest wam przykro". Dziennikarze zastanawiają się, czy teraz powołani zostaną biegli, którzy ustalą, jakich dokładnie słów użył "głos" z nagrania wideo.

Jeśli prokuratura zidentyfikuje autora obraźliwej wypowiedzi (a wcześniej samą wypowiedź) i uzna, że znieważył premier RP, grozi mu grzywna, a nawet do roku pozbawienia wolności.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Beata Szydło odpowiada na list 9-latki Beata Szydło odpowiada na list 9-latki. "To są pieniądze również dla Ciebie"
 • Beata Szydło i reakcje z Twittera "Kolejne sposoby, by obrazić demonstrujących" i "Ona wciąż o Petru", czyli Twitter ostro o wywiadzie z Szydło
Komentarze (612)
"J***ć Szydło" czy "Jest wam przykro"? Co usłyszała premier z ław sejmowych? Będzie śledztwo
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz -1

  te MENDY typu swołocz która dzięki fałszowaniu wyborów przez 8 lat ( PiS powinien za przestępstwo przeciwko demokracji, gdyż wybory to jest najwyższy akt demokracji , uchwalić wysokie kary bezwzględnego więzienia ) , rządziła POLSKĄ , nie mają i nie mieli kultury , dlatego te buczenia , ryki , wycia ...... itp i itp .................... Krótko , te barachło osiągnęło sukces , że są w parlamencie , gdy przy zdrowo myślącym społeczeństwie winno gnić od stycznia w więzieniu czekając na wyrok .

 • Oceniono 1 raz -1

  takie osoby nie tylko powinne byc ukarane ,ale raz na zawsze wykluczone z danego grenium ,teraz widć jak bardzo poprzedni rząd bruzdzi nowemu....

 • Oceniono 1 raz -1

  ..powinni być nie tylko ukarani ,ale raz na zawsze wykluczeni z danego grenium,widać jak poprzedni rząd wciaż brużdzi nowemu..

 • almagus

  Oceniono 3 razy 1

  = = Za Polskę w ruinie.
  Już forsa płynie.
  Były kopiejki.
  Już są rubelki.
  Jak ojcom od wiary.
  Popłyną dolary.
  Pewna korona i kiesa.
  Już dla pana prezesa.
  Analizowana kraksa.
  Tak się Unia roztrzaska.
  Pewny areszt Tuska.
  I aprobata ruska.

  Pełzanie zostawiam brakom wyobraźni, a przyszłość powierzam tym co są przyjaźni!

  2016-02-06 almagus

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 2 razy 0

  Dawno się tak nie ubawiłem, patrząc jak redaktorki gazety tylko delikatnie pociągają z ukrycia za sznureczki, a ich marionetki podrygują na forum i załatwiają za nich brudną robotę. Oni mogą podać tylko starannie dobrany fakt, a marionetki będą pluć i zionąć zgodnie z programem. I jakoś nie wyłączają forum z powodu "przerażającej" liczby

 • czysty.harry

  Oceniono 1 raz -1

  Jest nam przykro że ktoś chciał zrobić brzydko pani premier.
  Pewnie coś takiego miało być.

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 2

  Takiego, bydła w polskim Sejmie nie było od czasów Targowicy (chyba) ?

 • dpalac

  Oceniono 2 razy -2

  co by tam nie powiedziano - PiS musi sie skonczyc jak najszybciej, bo narobi szkod polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje