Pamiętacie jak PO krytykowało "500+"? Teraz chcą dalej posuniętej reformy

05.02.2016 13:28
Rodzina 500+

Rodzina 500+ (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Platforma Obywatelska już nie będzie krytykowała samego założenia obecnej wersji "Rodziny 500+". Zamiast tego, partia Grzegorza Schetyny chce dalej posuniętej reformy - tak, żeby 500 zł przysługiwało na każde dziecko. Tak jak obiecywało kiedyś Prawo i Sprawiedliwość...

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Nowy projekt Platformy zakłada wprowadzenie na każde dziecko 500 zł. Jak sami twierdzą, "nie jako pomoc społeczną, ale jako świadczenie inwestycyjne, rodzinne".

2. Świadczenie byłoby wypłacane od połowy tego roku; "także dla dzieci pierwszych (...), w każdej rodzinie".

3. PO twierdzi, że zdaje sobie sprawę, że w tegorocznym budżecie nie ma środków przewidzianych, żeby można było sfinansować te świadczenia już od 1 kwietnia. Z tego względu projekt PO przewiduje, że świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko byłoby wypłacane od 1 lipca.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (282)
Pamiętacie jak PO krytykowało "500+"? Teraz chcą dalej posuniętej reformy
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  nic głupszego PO nie mogło wymyślić . Jeśli już chcą iść tropem PiS -u niech podadzą coś realistycznego np. po 300 na każde dziecko ...- Wszystkie dodatkowe świadczenia powinny uwzględniać próg dochodowy , a co do kontroli przyjąć zasadę ; przy wniosku oświadczenie , że przypadku kłamstwa , następuje natychmiastowa podwójna sciągalność ! Kontrole sporadyczne -wyrywkowe przez US ...i MOCNO nagłaśniane wykryte ... Platformo pomyśl poważnie co robić - dokończcie i objaśniajcie , projekt opodatkowania zgłaszany przed wyborami ..- weźcie się za robotę i za współpracę z Nowoczesną ( również PSL) BEZ wskazywania kto mądrzejszy i lepszy .......

 • ryszard1955

  Oceniono 1 raz 1

  Ale idioci :-)

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 2

  POPiS wiecznie żywy. Konia z rzędem temu co wykaże różnicę między chołotą z PO, a tą z PiS.

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 1

  a co na to nowoczerska ?

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 0

  to by było dobre ich propozycjia . i by sie znalazły pieniądze . uważamy że rząd powinnien pójsc na to . tylko dlaczego platforma miała 8 lat do tego i nic nie zrobiła . wytłumaczenie jest jedno . kradli ile sie dało a wielu z nich nie wie co dzisiaj zrobic z pieniedzmi . odwrucili sie od narodu szczególnie biednych . ale i dzis rządzący nie postepują lepiej . np waloryzacjia w 2016 roku emerytur. to skandal i żeczywiscie było lepiej za platformy . i tak postepują katolicy .dzis wiemy że katolik chrzecijanin morduje głodem ludzi i to było od wieków . odwrucimy sie od kościoła bo co to za wiara skoro głodzą ludzi i uważają że tak powinni postepowac .

 • wranek

  Oceniono 3 razy 3

  Platformo. Zapisz się do PiSu. W PiSie będziesz mogła realizować obietnice swoje i pisowskie.
  Czy, naprawdę, nie ma nikogo z jajami w Platformie?
  Czy chcecie przejąć elektorat PiSu? I zniechęcić wasz, dotychczasowy elektorat?
  I jak tu was popierać? Ręce opadają.

 • abraham666

  Oceniono 4 razy 4

  solidaruchy z postkomuną rozsprzedały majątek narodowy, fabryki i huty za bezcen, ludzie nie mają gdzie zarobić, osoba bezrobotna mieszkająca samotnie może liczyć jedynie na zasiłek okresowy z OPS w kwocie 317zł, czyli mniej niż minimum biologiczne - tymczasem rząd będzie dawał dla bogaczy mających dwójkę dzieci po 1000zł. PIS = POGARDA I SK....SYńSTWO

 • realistas

  Oceniono 2 razy 2

  Obija im. Jak była kampania to siedzieli i dzielili stanowiska. Gdy stracili zaczęli postępować jak PiS. Schetyna gotów zaoferować Rydzykowi 100 mln zł.

 • lesgor54

  Oceniono 4 razy 4

  POpaprane łachudry przez 8 lat nie zajeły się tym problemem,a teraz jak nie mają nic do gadania,to tylko się ośmieszają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje