Ważne oświadczenie Orbana. ''Chcemy wspólnego stanowiska ws. Wlk. Brytanii''. Też z Polską

05.02.2016 11:06
Victor Orban nei jest sprzymierzeńcem Polski - nasze zawirowania to dla niego korzyść

Victor Orban nei jest sprzymierzeńcem Polski - nasze zawirowania to dla niego korzyść (LASZLO BALOGH / REUTERS / REUTERS)

Viktor Orban ogłosił, że chce wspólnego stanowiska państw wyszehradzkich w sprawie postulowanych przez Wielką Brytanię ograniczeń na rynku pracy.
1. Orban ogłosił, że dąży do stworzenia wspólnego stanowiska państw wyszehradzkich ws. brytyjskiego ograniczenia na rynku pracy. Chce więc zrobić je z Czechami, Słowacją i Polską, i właśnie między innymi z tego powodu w poniedziałek przylatuje do Budapesztu premier Polski Beata Szydło, a 15 lutego odbędzie się spotkanie przedstawicieli tych państw w Pradze;

2. Według węgierskiego rządu zgodnie z unijną zasadą swobodnego przepływu siły roboczej nikt, a więc także Wielka Brytania, nie może ograniczać liczby obywateli państw unijnych podejmujących tam pracę. - Nie wolno wprowadzać takich rozróżnień, które dyskryminują osoby przybywające tam z Europy Środkowej czy spoza Anglii w porównaniu z żyjącymi tam Anglikami. Właśnie trwa ustalanie, co uznać za dyskryminację, a co za uprawnione posunięcie rządu angielskiego - oznajmił Orban.

3. Orban "z zadowoleniem" przyjmuje za to dążenie Wielkiej Brytanii do kompleksowych reform w UE. Premier Węger podkreśla, że zgadza się z tym, iż Unię Europejską należy odnowić i wzmocnić państwa członkowskie, na przykład poprzez wzmocnienie roli parlamentów narodowych. - Chcielibyśmy, by parlamenty narodowe miały przynajmniej prawo stopowania aktów prawnych, aby jeśli któryś parlament narodowy nie zgadza się z szykowanym unijnym aktem prawnym, miał on prawo go zastopować - oświadczył.

Przyszłość Unii

Projekt porozumienia w sprawie warunków dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w UE zakłada m.in. ustanowienie "mechanizmu zabezpieczającego", który pozwoli krajom UE na ograniczenie w wyjątkowej sytuacji dostępu do niektórych świadczeń socjalnych dla nowo przybyłych imigrantów z innego państwa unijnego maksymalnie na cztery lata. Wyjątkowa sytuacja to taka, w której napływ migrantów zarobkowych przez dłuższy czas obciąża system zabezpieczeń społecznych albo prowadzi do poważnych trudności na rynku pracy czy zakłóceń w funkcjonowaniu służb publicznych.Komentarze (141)
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 164 razy 42

  Orban ma rację tyle, ze nie bardzo jest już z kim rozmawiać bo w sporej części państw UE nie ma już demokracji... We Francji, Niemczech, Belgii, Szwecji i jeszcze paru innych państwach wyprowadzono zakaz demonstracji dla obywateli, którzy nie zgadzają się z władzami swojego państwa... Nie wolno im wyjść na ulice i protestować... We Francji np. policja ma prawo wejść do każdego domu, o każdej porze, bez podania żadnego powodu i aresztować każdego na 96 godzin, również bez podania żadnej przyczyny i korzystają z tego prawa zatrzymując ludzi, którzy chcieliby zorganizować przeciwko Hollandowi... Francuzi czy Niemcy nie maja już nic do powiedzenia we własnym państwie więc z kim chciałby Orban przedyskutować te propozycje?

 • 31.februarius

  Oceniono 109 razy 23

  Zara, jak, to ktoś w ogóle jeszcze dyskutuje z tym faszystą?!
  i publikuje jego "ważne" oświadczenia?
  Halo, Czerskiści, co je?!

 • dirxml

  Oceniono 139 razy 19

  Brawo Panie Orban .... Jedyny facet na razie z polityków eu co wie po co mu natura jądra dała ..

 • tupolska2

  Oceniono 100 razy 14

  Na antypolskich protestach KODu były tęczowe flagi dewiantów. Widać obrzydliwości się przyciągają.

 • wiktormarzena

  Oceniono 118 razy 14

  ...w końcu Wyszehrad będzie realną strukturą, diałająca na rzecz swoich Obywateli. Zaprzańce...w poczekalni!

 • smok61

  Oceniono 34 razy 10

  Dobrze Orban, ale jak przyznasz , że to wymyślił Jarosław Polskę zbaw ...

 • seven-of-nine

  Oceniono 29 razy 9

  no prosze..pożyteczni idioci pod wodzą umiłowanego przywódcy z żoliboża chodzą na węgierskim pasku, a już niebawem będzie to białorusko-moskiewski pasek. orban z cameronem rozgrywają polskich dyplomatołków jak chcą. to juz nawet śmieszne nie jest.

 • konigin

  Oceniono 43 razy 9

  RWPG-ier bis, czyli byle demoludy podskakuja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje