Ważne oświadczenie Orbana. ''Chcemy wspólnego stanowiska ws. Wlk. Brytanii''. Też z Polską

05.02.2016 11:06
Victor Orban nei jest sprzymierzeńcem Polski - nasze zawirowania to dla niego korzyść

Victor Orban nei jest sprzymierzeńcem Polski - nasze zawirowania to dla niego korzyść (LASZLO BALOGH / REUTERS / REUTERS)

Viktor Orban ogłosił, że chce wspólnego stanowiska państw wyszehradzkich w sprawie postulowanych przez Wielką Brytanię ograniczeń na rynku pracy.
1. Orban ogłosił, że dąży do stworzenia wspólnego stanowiska państw wyszehradzkich ws. brytyjskiego ograniczenia na rynku pracy. Chce więc zrobić je z Czechami, Słowacją i Polską, i właśnie między innymi z tego powodu w poniedziałek przylatuje do Budapesztu premier Polski Beata Szydło, a 15 lutego odbędzie się spotkanie przedstawicieli tych państw w Pradze;

2. Według węgierskiego rządu zgodnie z unijną zasadą swobodnego przepływu siły roboczej nikt, a więc także Wielka Brytania, nie może ograniczać liczby obywateli państw unijnych podejmujących tam pracę. - Nie wolno wprowadzać takich rozróżnień, które dyskryminują osoby przybywające tam z Europy Środkowej czy spoza Anglii w porównaniu z żyjącymi tam Anglikami. Właśnie trwa ustalanie, co uznać za dyskryminację, a co za uprawnione posunięcie rządu angielskiego - oznajmił Orban.

3. Orban "z zadowoleniem" przyjmuje za to dążenie Wielkiej Brytanii do kompleksowych reform w UE. Premier Węger podkreśla, że zgadza się z tym, iż Unię Europejską należy odnowić i wzmocnić państwa członkowskie, na przykład poprzez wzmocnienie roli parlamentów narodowych. - Chcielibyśmy, by parlamenty narodowe miały przynajmniej prawo stopowania aktów prawnych, aby jeśli któryś parlament narodowy nie zgadza się z szykowanym unijnym aktem prawnym, miał on prawo go zastopować - oświadczył.

Przyszłość Unii

Projekt porozumienia w sprawie warunków dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w UE zakłada m.in. ustanowienie "mechanizmu zabezpieczającego", który pozwoli krajom UE na ograniczenie w wyjątkowej sytuacji dostępu do niektórych świadczeń socjalnych dla nowo przybyłych imigrantów z innego państwa unijnego maksymalnie na cztery lata. Wyjątkowa sytuacja to taka, w której napływ migrantów zarobkowych przez dłuższy czas obciąża system zabezpieczeń społecznych albo prowadzi do poważnych trudności na rynku pracy czy zakłóceń w funkcjonowaniu służb publicznych.Komentarze (141)
Ważne oświadczenie Orbana. ''Chcemy wspólnego stanowiska ws. Wlk. Brytanii''. Też z Polską
Zaloguj się
 • west_pomeranian

  Oceniono 2 razy 0

  ""- Chcielibyśmy, by parlamenty narodowe miały przynajmniej prawo stopowania aktów prawnych, aby jeśli któryś parlament narodowy nie zgadza się z szykowanym unijnym aktem prawnym, miał on prawo go zastopować - oświadczył.""

  Orban jest absolwentem Oxfordu i nacjonalistycznym idiotą małych Węgier. Żadna prestiżowa uczelnia, także Oxford z idioty nie zrobi inteligenta. Panie Orban i posłowie PiS-u, albo chcecie być w UE, albo nie. Jeśli jesteście tam tylko dlatego, że traktujecie UE jak "krowę dojną" to wystąpcie z niej jak chcą niektórzy "Brytole" o ile naród wam na to pozwoli. Przystępując do UE każdy kraj podpisał zobowiązanie przestrzegania jej praw. Jeśli nacjonalizm poszczególnych państewek będzie priorytetem, to jaka to jest UNIA? Kretynizmu sięga zenitu i na Węgrzech i aktualnie, niestety także w Polsce.

 • sunimica

  0

  Do autorów: proszę o poprawienie literówki w tekście pod zdjęciem.

 • ukw8087

  Oceniono 3 razy 3

  Orban kręci Świrosławem jak chce ...
  A temu Idiocie to się podoba , mięte czuje ...

 • konfuziussagt

  Oceniono 22 razy -10

  Program Orbana:
  - Hap-hap UNII dla ubogich imigrantow - utrzymac
  (ale doic tylko, a nic nie dawac)
  - faszystowskim grajdolkom nie patrzec na rece,
  przyzwalajac na putinizacje,
  - UNIE metoda drobnych krokow - rozpie..dolic,
  - Putinowi rozlozyc do Sowieckiego Imperium czerwony dywan.

  Liczy na kacza arogancje i glupote,
  bo cygan dla towarzystwa dal sie powiesic.

 • leonleonidas

  Oceniono 23 razy 1

  Tusk gnida objecal ze pojdzie na wszelkie ustepstwa wobec Wielkiej Brytanii.

 • login-xyz

  Oceniono 4 razy 0

  Plan Orbana z Kaczynskim bedzie taki, ze Orban wezmie Slowacje, my Czechy a i na Austrie przyjdzie jeszcze kolej.. :)

 • krzychu49

  Oceniono 8 razy 4

  To co robią i gadają Orban i Pisowcy w oczywisty sposób doprowadzi do tego, że UK wyjdzie z Unii i UE pierdyknie i podejrzewam, że i Orbanowi i naszemu gnomowi o to chodzi.

 • maarcoo19

  Oceniono 13 razy 3

  szkoda,ze byle demoludy nie byly takie harde gdy prosily o wejscie do unii, w tylkach sie widze poprzewracalo, ciekawe kto za tym stoi.

 • merkury-3

  Oceniono 12 razy 8

  UK bez wzgledu na wynik tych zalosnych negocjacji zaglosuje za wyjsciem z UE i limit bedzie wynosil ZERO bez wzgledu na tupanie kogokolwiek we Wschodniej Europie . Ja tylko radze mlodym zrywac sie z Polski poki granice otwarte a ci co mieszkaja w UK przyjmowac Brytyjskie obywatelstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje