Nie udało się z 20 milionami dla Rydzyka. ''Fakt'': Kaczyński jest wściekły

05.02.2016 07:49
Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński

Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PiS rakiem musiało się wycofać z pomysłu przekazania 20 milionów złotych na uczelnię Tadeusza Rydzyka. Teraz - jak donosi ''Fakt'' - prezes partii jest wściekły, a jego posłowie i tak będą musieli znaleźć środki na tę prywatną szkołę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według doniesień tabloidu, to wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki miał zająć się znalezieniem pieniędzy dla szkoły Tadeusza Rydzyka. Jednak po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno, Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z pomysłu przekazania na tę uczelnię środków z Ministerstwa Kultury.

Teraz, co podkreśla "Fakt", Jarosław Kaczyński "jest wściekły", a sam Terlecki popadł u prezesa w niełaskę.

Pieniądze się jednak znajdą?

Ale to, że raz się nie udało, nie oznacza, że Rydzyk pieniędzy nie dostanie. Politycy PiS jednoznacznie podkreślają, że wsparcie dla uczelni się znajdzie - zadeklarowała to nawet premier Beata Szydło, kiedy była pytana o poprawkę, która miałaby przekazywać pieniądze prywatnej uczelni. - Taka poprawka ma się pojawić. Jeśli będzie poprawką, która jest przygotowana zgodnie z zasadami finansów i prawem, nie widzę powodów, dlaczego nie miałaby być przyjęta - podkreśliła Szydło.

Głos zabrał też sam Tadeusz Rydzyk - zadeklarował, że on sam nie zwracał się do nikogo o takie wsparcie dla jego uczelni.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (390)
Zaloguj się
 • ragefox

  Oceniono 190 razy 160

  Nie udało się z 20 milionami dla Rydzyka.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Ktoś tu jest optymistą.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 155 razy 137

  Krótko mówiąc, udało się panu Zdrojewskiemu wyasygnować 12 milionów z konta ministerstwa kultury na Świątynię OpaCZności, więc takoż się uda wyasygnować 20 milionów dla Rydzyka.
  Nie wątpię ani przez moment, bo przecież znam to parszywe państwo nie od wczoraj.

 • uzdek98

  Oceniono 110 razy 102

  nu pogodi, towariszcz terlecki ... niedlugo zaczna was czyscic ze wspolnych zdjec z polskezbawem... i wrocicie na swoj smietnik....

 • wrb.gazeta

  Oceniono 262 razy 100

  "Teraz, co podkreśla "Fakt", Jarosław Kaczyński "jest wściekły", a sam Terlecki popadł u prezesa w niełaskę."

  Fakt, nowym najczęściej cytowanym brukowcem, chyba zdetronizuje Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Dobrze wiedzieć jakich ma się intelektualnych i moralnych mentorów, sztuki dziennikarskiej oraz wiarygodności bojowników o prawdę.
  Dalej na skali już się nie da, Fakt jest najgłupszą gazetą jaką da się wyprodukować, gdzie IQ czytelnika oscyluje w granicach temperatury pokojowej, a wszystko przypomina komiks - obrazki z podpisami, FAS zaś to europejskie "przedmóżdże" antypolonizmu.
  Gdzieś po środku jest właśnie Gazeta.

  Co to newsa i rzekomej "Wściekłości" Kaczynskiego, Generalnie ludzie opanowani nie przejwawiają skrajnych i prymitywnych emocji, to raczej insynuacja i próba pokazania KAczynskiego jako despote szarganego złością i nienawiścią. Podczas jesli ktoś zna sie na psycholgi wie ze ktos kto zaszedł tak daleko nie moze byc emocjonalnym niedorozwojem. Ale czytelnik Faktu i tak kupi każdą bzdurę.

  Terlicki za to popadł w "niełaskę" na jakiej podstawie piszecie takie wnioski? Rozmawiacie z nimi codziennie? Jestesci ich przyjaciółmi? MOze należycie do PiS i pijecie codziennie z nimi kawę i od razu wyczuliście że coś jest nie tak? Żenada.

  Prawda jest taka, zę Rydzyk miał dostać 20 mln ale uczciwie przyznał że nie chce być wyróżniany ze względu na polityczne preferencje, i inne szkoły też zasługują na dotoacje.
  Moralny poziom Micnika i PO był i jest za to taki, że przez lata rząd dofinansowywał Gazetę sumą kilkudziesięciu milionów złotych rocznie poprzez reklamowanie pozarynkowe spółek skarbu państwa oraz poprzez prenumeraty rządowe. Czy usłyszeliśmy od GW że innym gazetom też należy się taka dotacja? Że nie przyjmnie tego tak po prostu i rezygnuje z dotacji? Dlaczego sama GW nie informowala nas ze takie dotacje przyjmuje?
  Czy nie gryzie Gazety to że w porównaniu z Rydzykiem okazali się moralnymi nawet nie karłami ale bakteriami.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 240 razy 100

  Fakt bardzo wiarygodne źródło informacji nawet widać jeden poziom z GW

 • sidorowszczak

  Oceniono 74 razy 68

  Jeszcze będą błagać Rydzyka żeby ten marny grosz przyjął. I... ubłagają!:)

 • fakiba

  Oceniono 156 razy 54

  Ukradną komuś , nie ma siły , jak prezio Rydzykowi obiecał to tak musi być

 • mirek76pl

  Oceniono 134 razy 46

  Gołym okiem widać, ze Rydzyk skorumpował Kaczyńskiego i PiS. Gdzie jest CBA i dlaczego nie zajmuje się tym przypadkiem? Wygląda na to, że ułaskawienie Kamińskiego nie było bezinteresowne....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje