Prezydent przyjechał czytać dzieciom. Zobacz, jak przywitał go KOD

04.02.2016 23:05
KOD do prezydenta

KOD do prezydenta (Fot. Michal Lepecki / Agencja Gazeta)

1 W Lubniu prezydent z małżonką zachęcali dzieci do czytania
2. Przedstawiciele KOD urządzili protest przed szkołą

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezydent spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lubniu (woj. małopolskie) w ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom".

Przeczytał im fragment książki "Przez stulecia", będącej zbiorem 100 opowiadań, baśni i legend z historii Polski, napisanych przez znanych autorów. Wybrany fragment dotyczył Zawiszy Czarnego.

Agata Kornhauser-Duda, przed przeczytaniem fragmentu książki Otrfieada Preusslera "Mała czarownica", podkreśliła zalety czytania. Według niej wzbogaca ono słownictwo, sprawia przyjemność, poprawia pamięć, odpręża.

Transparenty przed szkołą

Przed szkołą na prezydenta czekało kilku przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji, którzy czytali fragmenty Konstytucji RP.

Mieli też transparenty z hasłami "Cała Polska czyta konstytucję prezydentowi" i "Panie prezydencie, dajemy radę".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (658)
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 535 razy 63

  >>>Wybrany fragment dotyczył Zawiszy Czarnego<<<
  To jest rasizm. Powinno być : Zawiszy Afroamerykanina.

 • Łukasz Macała

  Oceniono 542 razy 46

  haha KOD? na zdjęciach widzę może 20 osób z dziećmi. Dzieci też z KODu? Jaki był cel tego artykułu? Jeżeli kompromitacja KODu, to sie wam udało haha

 • sunim

  Oceniono 536 razy 44

  Było już aż pięciu? Dużo. Spodziewałem sie maks. 3-4.
  Chyba przelewy nie doszły.

 • mlwawpl

  Oceniono 58 razy 44

  A kto namawia do obalenia demokratycznie wybranego rzadu? Nigdy nie padł taki pomysł. KOD chce tylko nie łamania konstytucji i utrzymania szansy na kolejne demokratyczne wybory (bo na razie grozi nam totalitaryzm). PIS w mojej firmie zabronił prenumeraty Wyborczej. To jest demokracja?

 • jtp2

  Oceniono 89 razy 41

  BYŁA DRUGA GRUPA WSPIERAJĄCA DUDĘ /polsatowskie wiadomości z wczorajszego dnia/
  Liczniejsza od kodowskiej Targowicy
  A Gazetapl. tego nie widzi. Woli tylko półprawdy

 • qnur

  Oceniono 95 razy 41

  Ale manifestacja... Wgniata w ziemię. Zwłaszcza fotka nr 1 gdzie dwa transparenty muszą być trzymane przez jedną osobę, bo manifestujących jest 3 (słownie TRZECH). To faktycznie powinien być główny temat.

 • darpodinio

  Oceniono 71 razy 41

  Mam pytanie do autora tego artykułu (lulu?) i fotografa Michała Łepeckiego, robiącego te zdjęcia. Czy dzieci ze zdjęcia nr 5 też uczestniczą w "Demonstracji KOD-u". Tak podpisane jest zdjęcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje