Szydło: katastrofa smoleńska powinna być wreszcie wyjaśniona. "Wątpliwości pojawiały się i pojawiają"

04.02.2016 15:27
1. Szydło: wciąż nie wiadomo, jakie były fakty dotyczące przyczyn katastrofy
2. Zespół powołany przez szefa MON zbada wypadek od nowa
3. Premier: te prace są konieczne

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Minister obrony Antoni Macierewicz podpisał dziś dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Zajmie się tym podkomisja działająca przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Pokazywali zdjęcia przegotowanych parówek i miażdżyli puszki - oto nowa komisja smoleńska.

- Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że katastrofa powinna być wreszcie wyjaśniona. Powinny być rozwiane wszelkie wątpliwości, które się pojawiały i pojawiają - powiedziała szefowa rządu na briefingu prasowym.

Zaznaczyła, że ciągle nie wiadomo "tak naprawdę, jakie były fakty" dotyczące przyczyn katastrofy. W związku z tym - dodała - prace komisji są konieczne.

- Cały czas mówiliśmy o tym, że jest konieczne wyjaśnienie katastrofy w oparciu o fakty, solidnie prowadzone wyjaśnienia. Tutaj muszą pracować eksperci - stwierdziła premier. - Oczekuję, że komisja będzie pracowała rzetelnie w oparciu o fakty. To jest jej cel. Na efekty zaczekajmy - podsumowała.

Szydło: współpraca z Rosją nie będzie łatwa

Jak mówiła premier, współpraca ze stroną rosyjską nigdy nie była łatwa i - jej zdaniem - "łatwa nie będzie".

- Od tego są służby dyplomatyczne, możliwość szukania kompromisów i porozumień, żeby uzyskać to, na czym nam zależy i żeby szukać jakiejś płaszczyzny porozumienia - powiedziała.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (328)
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 178 razy 28

  @Leszek Małkowski
  " tylko dzięki śmierci tych ludzi mógł wziąć udział w wyborach prezydenckich."

  ciekawy watek poruszyłeś... Sondaże przed tamtymi wyborami wskazywały niewielka przewagę Bronisława a zważywszy na trafność sondażowni to można było iść do bukmachera iw ciemno obstawić zwycięstwo Kaczora bo on zawsze jest niedowartościowanych w sondażach...
  I tak pewnie by się stało gdyby nie dziennikarze, którzy dostali przeciek ze stenogramów... "Zabije nas jak nie wyląduję" albo "pokażemy jak lądują debeściaki"... Przez dwa tygodnie dziennikarze mediów mainstreamowych przy pomocy tych cytatów imputowali winę za wypadek Lechowi Kaczyńskiemu i w mojej opinii wpłynęli przy pomocy tego przecieku na wynik wyborów...
  Jak dla mnie manipulowanie opinia publiczną przy pomocy zmyślonych faktów jest po prostu zbrodnią na demokracji... Ja bym chciał wiedzieć który z tzw. "dziennikarzy", jako pierwszy, wprowadził tą plotkę do studia telewizyjnego i skąd on ja wziął... Chciałbym również wiedzieć dlaczego prokuratura, która znała treść tych stenogramów nie przecięła tych plotek tylko pozwalali na ich kolportaż a tym samym na manipulowanie opinii publicznej... Przecież zdementowanie tej plotki nie byłoby żadnym ujawnieniem tajemnic śledztwa więc czemu tego nei zrobili?

 • jurek4491

  Oceniono 89 razy 23

  Bomby wybuchały jedna po drugiej a nawigator odliczał :
  - osiemdziesiąt
  - siedemdziesiąt
  - sześćdziesiąt
  - pięćdziesiąt
  - czterdzieści
  - trzydzieści
  - dwadzieścia
  Ten zapis i inne zapewne komisji nie będą interesować bo cel jest jeden ZEMŚCIĆ się na : Komorowskim, Tusku , Sikorskim i Arabskim ale za co jak do ZAMACHU doprowadzili Kaczyńscy .

 • burn74

  Oceniono 83 razy 23

  No to dowiemy się wreszcie,kto sfałszował papiery Protasiuka i dlaczego to gen.Błasik meldował osobiście Prezydentowi Tysiąclecia o gotowości załogi i samolotu do lotu.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 139 razy 23

  jeszcze tej ekspertki tutaj brakowało - widzę że cały rzad pis będzie się teraz zajmował katastrofami lotniczymi, oczywiście przy pomocy parówek i puszek od piwa... dobra q... zmiana

 • genocidezionism

  Oceniono 140 razy 22

  Co tu wyjaśniać , jeśli wszystko wiadomo > Polscy pilocie lądowali brawurowo i niezgodnie z procedurami ale zgodnie z zasadami fizyki. Skoro zostali naprowadzeni przez Rosjan 80 m. od pasa to jak mieli na nim wylądować !. Jak to jest możliwe ,że radar wojskowy może na takim lotnisku pomylić sie o 80 m.tego nie da się inaczej wyjaśnić jak świadome i celowe wprowadzenie w błąd załogi polskiego samolotu. Gdyby byli nad pasem to przy tej brawurowej w stylu lotnictwa wojskowego technice lądowania wylądowali by bezpiecznie w oparciu o posiadane systemy pokładowe. Ale 80 m od pasa nie było drugiego pasa była śmierć do kturej doprowadziło zdychające mocarstwo Putina. To była zemsta za odważna politykę zagraniczną Św.Pamięci Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 22

  Na miejscu Sasina , Łopińskiego i Dudy byłby w ciężkim strachu , bo nigdy nie wiadomo co świrowi odwali i Antek może postawić ich przed sądem za spartolenie organizacji wycieczki LK

 • fakiba

  Oceniono 125 razy 21

  To jest bardzo proste , niech Szydło poprosi Amerykanów , Duńczyków albo nawet Rosjan o nagranie ostatniej rozmowy braci , i pozamiatane

 • faustxyz

  Oceniono 48 razy 20

  Może do tylnego szeregu pisuaru, z którego awansowała Szydło, obecnie zwana premierem, tylko dzięki kaprysowi i chłodnej kalkulacji wodzunia, nie dotarły fakty.
  Faktem jest, że na chama, wbrew ostrzeżeniom, usiłowano lądować we mgle. Przypominajmy jak było, bo pisuar ustawicznie ryje berety nieogarniętym.
  Fakt nr 1 lądowanie we mgle jest skrajną głupotą, ekstremalnym ryzykiem i olaniem procedur, tyle wie każdy o ogólnej wiedzy. Fakt 2 prezydent się spóźnił, gdyby nie to, wylądowaliby bezpiecznie jak dziennikarze. Fakt 3 zbliżały się wybory, a sondaże dawały mu 16%, pisuar był (i pozostanie) partią obciachu, prywatnych interesów zlepka durniów, bigotów, cwaniaków, cyników, łgarzy, oszustów i złodziei, więc była presja by zapunktować Katyniem, zwłaszcza, że w latach niewyborczych prezydent PiS-u tam nie latał. Fakt 4 skandaliczna postawa LK podczas lotu do Gruzji, pilot ze Smoleńska był tego świadkiem, ale nie był tak silny psychicznie jak pilot z Gruzji.
  Co do wątpliwości, to pani Broszka ma rację, są takowe, względem wyjaśnień szefa Broszki o ostatniej rozmowie. Nikt trzeźwy w jego wersję nie wierzy : D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje