Szydło: katastrofa smoleńska powinna być wreszcie wyjaśniona. "Wątpliwości pojawiały się i pojawiają"

04.02.2016 15:27
1. Szydło: wciąż nie wiadomo, jakie były fakty dotyczące przyczyn katastrofy
2. Zespół powołany przez szefa MON zbada wypadek od nowa
3. Premier: te prace są konieczne

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Minister obrony Antoni Macierewicz podpisał dziś dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Zajmie się tym podkomisja działająca przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Pokazywali zdjęcia przegotowanych parówek i miażdżyli puszki - oto nowa komisja smoleńska.

- Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że katastrofa powinna być wreszcie wyjaśniona. Powinny być rozwiane wszelkie wątpliwości, które się pojawiały i pojawiają - powiedziała szefowa rządu na briefingu prasowym.

Zaznaczyła, że ciągle nie wiadomo "tak naprawdę, jakie były fakty" dotyczące przyczyn katastrofy. W związku z tym - dodała - prace komisji są konieczne.

- Cały czas mówiliśmy o tym, że jest konieczne wyjaśnienie katastrofy w oparciu o fakty, solidnie prowadzone wyjaśnienia. Tutaj muszą pracować eksperci - stwierdziła premier. - Oczekuję, że komisja będzie pracowała rzetelnie w oparciu o fakty. To jest jej cel. Na efekty zaczekajmy - podsumowała.

Szydło: współpraca z Rosją nie będzie łatwa

Jak mówiła premier, współpraca ze stroną rosyjską nigdy nie była łatwa i - jej zdaniem - "łatwa nie będzie".

- Od tego są służby dyplomatyczne, możliwość szukania kompromisów i porozumień, żeby uzyskać to, na czym nam zależy i żeby szukać jakiejś płaszczyzny porozumienia - powiedziała.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (328)
Szydło: katastrofa smoleńska powinna być wreszcie wyjaśniona. "Wątpliwości pojawiały się i pojawiają"
Zaloguj się
 • ochujek

  0

  Kombinuj Beatka, kombinuj. Miedzy wronami siedzisz.

 • 111slavo

  0

  Kabaret, Jarka sumienie nie pozwoli mu spokojnie zasypiac do smierci wiec zmieni nawet dziela Kopernika i cala fizyke by tylko zmniejszyc brzemie nan ciazace. Da wam nawet po 500 ale celem samym w sobie jest ten zenujacy wypadek komunikacyjny gdzie Kaczor zaslynal na wieki na caly swiat.

 • sierra65

  Oceniono 1 raz 1

  co do tego, że prezydent był głupi i nikt go do Rosji nie zapraszał, piloci nie mieli uprawnień a warunki pogodowe nie pozwalały na lądowanie - nie ma żadnych wątpliwości !!!!

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy pani premier wsiądzie do samochodu wiedząc że kierowca nie ma prawa jazdy? Bo piloci nie mieli uprawnień do kierowania tym samolotem.

 • scarletscarab

  Oceniono 1 raz 1

  Fakty dawno sa znane (moze poza jednym - zapisem ostatniej rozmowy kaczynskich), a "fakty" macierewicz tez juz dawno spreparowal. Ale z takimi "ekspertami" pewnie stworzy ich wiecej... Kolejne parowki do roboty!

 • julia.gewitter

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze mozna zapytac amerykanska National Transportation Safety Board. Nie ma chyba instytucji, ktora posiadalaby wieksze doswiadczenie w badaniu katastrof lotniczych.

  W kwestii wraku to obawiam sie, ze nigdy nie wroci on do Polski...

 • wranek

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli najwyższe władze POLSKI, jak Szydło i Macierewicz, wypowiadają takie słowa nt. katastrofy smoleńskiej, to znaczy, że rządzą nami wariaci. Jeżeli maja taki stosunek do katastrofy, to, zapewne, maja też irracjonalny stosunek do spraw ekonomicznych i politycznych.
  Ja się zaczynam, po prostu, zwyczajnie, KQRWA, bać.
  Mam trójkę dzieci. Litości!!!

 • miets1

  Oceniono 2 razy 2

  Przyczyna katastrofy jest znana ponad wszelką wątpliwość, natomiast powody samobójczego manewru pilotów właśnie będzie zacierać nowa komisja Macierewicza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje