Niemiecka policja zatrzymała dwóch islamistów. Mieli planować zamach

04.02.2016 10:05
Niemiecka policja

Niemiecka policja (Fot. Michaela Rehle REUTERS)

1. Do zatrzymania doszło w w Berlinie i Attendorn
2. Obaj zatrzymani są podejrzewani o planowanie zamachu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Niemiecka policja zatrzymała w Berlinie i Attendorn w Nadrenii Północnej-Westfalii dwóch islamistów. Jak podała agencja dpa, obaj są podejrzani o przygotowywanie zamachu sterowanego przez Państwo Islamskie.

Główny podejrzany przebywał w ośrodku dla uchodźców w Attendorn. Na razie nie wiadomo, gdzie miał być wykonany zamach.

W polu zainteresowania policji znajdowało się czterech Algierczyków - pisze dpa.

Pierwsze informacje na temat głównego podejrzanego zdobył Federalny Urząd Ochrony Konstytucji. W toku śledztwa stwierdzono, że utrzymywał on kontakty z islamistami w Berlinie i Hanowerze. Tam także doszło do rewizji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • darius112

  Oceniono 65 razy 55

  Drogie lemingi poczytajcie sobie gazetkę czeską sprzed roku lub pół roku. Odświeżcie sobie artykuliki tych wszystkich niedzielnych mędrców, profesorów, ekspertów i analityków i zestawcie z tym co się dzieje teraz. Teraz przypomnijcie sobie co mówił ciemnogród, katofaszyści, oszołomy i zastanówcie się czy to nie przypadkiem oni mieli rację. A skoro oni mieli rację to gdzie jest miejsce tych wszystkich czerskich mędrców. No gdzie?

 • rosencoff

  Oceniono 50 razy 50

  przecież to czyste szaleństwo. przypływa jakiś niepiśmienny murzyn do Europy, ani me ani be w jakimkolwiek ludzkim języku i dostaje mieszkanie, pieniądze i zajmują się nim jak jakimś niepełnosprawnym dzieckiem. nie wiem jakim prawem daje się takim ludziom pieniądze Europejczyków i po co, każdy wie że to ludzie bez perspektyw, typowi bezmyślni konsumpcjoniści i dziecioroby. Nie mają nic do zaoferowania i transfer jakichkolwiek środków dla tych ludzi (i to z jakiego niby powodu mamy im pomagać) to proste marnowanie i działanie na swoją niekorzyść. Nie pomagać. Ci ludzie sami niczego nie osiągną a nas pociągną na dno na którym się znajdują.

 • facio60

  Oceniono 49 razy 41

  Właściwie wielu z piszących przede mną postawiło właściwe diagnozy.
  Ze dwa dni temu, w jednym z największych dzienników niemieckich, ukazał się wywiad z niemieckim policjantem - jednym z czołowych związkowców. Niezainteresowanym powiem tylko, że w Niemczech związki zawodowe są potęgą i zasiadają w radach nadzorczych firm, władze bardzo się z nimi liczą. Otóż, policjant ten powiedział, że nie chce roztaczać czarnych wizji ani nikogo straszyć, ale jeżeli dalej będzie jak dotychczas, tj. w praktyce niekontrolowany napływ imigrantów, to w Niemczech zapanuje chaos i kryminalna przestępczość o niebywałych rozmiarach. W chwili obecnej niemal każdy posterunek ma "dołek" pełny zatrzymanych przestępców z krajów arabskich. Po 24 godzinach praktycznie każdy z nich jest wypuszczany na ulicę bez żadnych konsekwencji. Policjanci doskonale zdają sobie sprawę, że ci wypuszczeni natychmiast popełnią kolejne przestępstwa. Są przy tym niezwykle agresywni, często po narkotykach czy pod wpływem alkoholu. To tykające bomby zegarowe. Dla nich nawet policjanci nie stanowią żadnego autorytetu. Są opluwani, uderzani a nawet atakowani nożami czy łomami i nie ponoszą żadnych konsekwencji.
  Między bajki można włożyć opowieści, że ta dzicz będzie odsyłana z Europy. Ci kryminaliści nie posiadają żadnych dokumentów i podają nieprawdziwe dane osobowe. Wiedzą doskonale o tym, że dopóki nie podadzą prawdziwych danych są całkowicie bezkarni. Żaden bowiem kraj nie przyjmie ich do siebie. Zresztą wiele państw północnej Afryki i nie tylko, opróżniają swoje więzienia i dają bilet w jedną stronę - do Unii. Minister spraw zagranicznych Austrii wrócił parę dni temu Etiopii z informacją, że kilka milionów Etiopczyków pakuje na wiosnę walizki i szykuje się do wyjazdu do Europy. Jeśłi do Niemiec trafi w tym roku znowu ok 1,1mln imigrantów to koszty utrzymania tej ponad 2 milionowej masy wyniosą 50.000.000.000,00 EUR. To są niewyobrażalne kwoty, a Niemcy są bardziej zadłużeni niż Polska. Tak na prawdę, to należy liczyć się z najazdem 3-5 mln ludzi z Afryki i Azji. i są to delikatne szacunki. Ostatnio wśród uchodźców znajdują się Bangladeszanie ale i Birmańczycy. Nie dostaną czego oczekują, będzie rzeź.

 • shipa

  Oceniono 39 razy 33

  To teraz islamistów mozna zatrzymywać bez broniącego ich artykułu o nietolerancji, rasizmie i ,,nieznajomości kultury biednych uchodźców" w Gazecie? Juz nie sypia sie gromy na ludzi komentujących jakze normalne obecnie wydarzenie, jakim jest zatrzymanie potencjalnych terrorystów w Europie, na szlachetnie ich dotąd broniacym portalu G?

  Nie wierze, po prostu nie wierze. Czyżby któryś z redaktorów, nie daj Boże, lub członek ich rodziny, został ,,ubogacony", czy po prostu nie maja juz siły walczyć z faktami?

  Nie wierze, to musi być pomyłka. Oczywiście, aresztowanie, bo przecież Gazeta nas ciagle uczy, ze azylanci wyłącznie uciekają przed przemocą, nie ja stosują, a tak w ogóle to każdy jest zweryfikowany i wiadomo kto zas, oczywiście tez ,,nikt nie jest nielegalny", zeby przypomnieć popularne haselko.

  Nie wierze. I dobrze, ze nie.

 • 31.februarius

  Oceniono 30 razy 26

  "Niemiecka policja zatrzymała dwóch islamistów. Mieli planować zamach"

  Islamiści? Zamach?!
  To jakaś prowokacja!

 • villiers

  Oceniono 27 razy 25

  >>>Niemiecka policja zatrzymała dwóch islamistów. Mieli planować zamach<<<
  Dopiero mieli planować.
  To się nazywa prewencja.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 32 razy 24

  W ramach podziękowań chcieli ubogacić humanitarnych Niemców

 • dex.max

  Oceniono 23 razy 23

  W 1800 roku ludzkość osiągnęła pierwszy miliard potrzebowała kolejnych 130 lat aby osiągnąć dwa miliardy...i trzynastu lat pomiędzy 6 a 7 miliardem. Największy przyrost naturalny obserwuje się obecnie już nie w Azji, a w krajach arabskich i Afryce. Ci ludzie nie mają tam żadnej przyszłości i perspektyw naturalnym kierunkiem migracji są kraje rozwinięte. USA, Australia itd. wprowadzają coraz bardziej restrykcyjną politykę przyjmowania uchodźców, podczas gdy Bruksela zdaje się cierpieć na zupełny zanik wyobraźni. Jeśli tak polecam jakąś lekturę, dajmy na to "The History of the Decline and Fall of the Roman Empire" Gibbona.

 • villiers

  Oceniono 29 razy 23

  Gdzie ten skryba z gó...anej -Patyk Szczałwkostki?

  Policja zatrzymała . Za co? Bo coś planowali .
  Gdzie planowali ? Na razie nie wiadomo gdzie. Ale zatrzymała.
  A nasi złapali ,bo uciekał i straszny szum medialny. Wiadomo przecież ,że ucieka tylko człowiek niewinny. Znam to z obserwacji miasta i ulic. Bandzior na widok strażników prawa ,momentalnie kładzie się twarzą do ziemi i wyciąga ręce do tyłu.
  Inaczej kto odróżniłby bandziora od normalnego obywatela?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje