Wajda o manifestacjach KOD: To zdrowy rozum prowadzi Polaków na ulice

03.02.2016 22:10
Andrzej Wajda

Andrzej Wajda (Fot. Małgorzata Kujawka/ Agencja Gazeta)

- Gdyby nie moje dolegliwości, brałbym udział w manifestacjach. Bardzo żałuję, że nie mogę tego robić, bo jestem całym sercem z manifestującymi - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Andrzej Wajda.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Andrzej Wajda mówi głównie o swoim filmowym dorobku - m.in. o pracach nad "Człowiekiem z marmuru" i "Człowiekiem z żelaza", a także Gdańsku i Solidarności.

Reżyser został też zapytany o Lecha Wałęsę - były prezydent jest dziś niemal nieobecny na scenie politycznej. - Czy może jeszcze odegrać jakąś rolę w polityce? - chciała wiedzieć dziennikarka "GW". - To tak jakby mnie pani zapytała, czy ja mogę zrobić jeszcze jakiś dobry film. Może i mogę (śmiech). W takich sprawach trudno jest wyrokować. Jeśli nastąpi taki moment, że będzie potrzebny w tych wydarzeniach, które nadchodzą, wtedy odegra swoją rolę. Jest człowiekiem pełnym energii, ma swoje poglądy i patrzy na to, co się dzieje, niezależnym spojrzeniem - mówił.

Na zakończenie Wajda odniósł się do manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. - Ludzi prowadzi na ulicę zdrowy rozum. Prowadziłbym się razem z nimi, gdyby nie dolegliwości. Mam wielkie trudności z chodzeniem. Gdyby nie to, brałbym udział w manifestacjach. Bardzo żałuję, że nie mogę tego robić. Jestem całym sercem z manifestującymi - zaznaczył.

Całą rozmowę czytaj na Twójmiasto.Wyborcza.pl >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (323)
Zaloguj się
 • right33

  Oceniono 216 razy 50

  Do wyjścia na ulice zdecydował pan po ogłoszeniu wyników prezydenckich - cała Polska widziała jak panu się świat wali.

 • kkes

  Oceniono 148 razy 30

  To ten co ukuł powiedzenie "zaprzyjaźnione media"?
  Demokrata pełnym ryjem

 • lodzermensz1

  Oceniono 35 razy 15

  Pan Andrzej zaraz się dowie od genetycznych patriotów jakim jest zdrajcą, zaprzańcem, Żydem, komunistą, złodziejem, gorszym sortem etc.

 • xionc_paparuch

  Oceniono 37 razy 13

  Panie Dziadziuchu, Andrzeju.
  KOD, jako sztucznie pompowana hucpa już się zwija. Z balonu uchodzi śmierdzące powietrze. Zostało jeszcze tylko parę Halin w trwałej i Cześków z wąsami, którzy dla zabicia czasu idą popodskakiwać jak jacyś najmniej rokujący pacjenci z Tworek. Robicie wstyd swoim dzieciom.
  Trzeba tez zapytać słynnej polskiej reżyserki, tej od "żeby było tak jak było", czy numer konta należy wysłać Sorosowi mailem, czy trzeba gdzieś osobiście podejść i dostarczyć, bo Czeski i Haliny nie wiedzą.

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 49 razy 13

  Wczoraj Balcerowicz,dzisiaj Wajda-akcja wykańczania KOD-u "pocałunkami śmierci" trwa.

 • Miss Saigon

  Oceniono 83 razy 13

  Andrzej Wajda i Maryla Rodowicz powinni stanąć na czele wielomilionowych manifestacji ludzi fajnych i rozumnych, Europejczyków z KOD-u, skierowanych przeciwko tyranii Kaczora i obowiązkowi płacenia alimentów. Z Andrzejem na barykadzie - no parmezan!

 • dyfly

  Oceniono 153 razy 13

  Dziadzio bredzi, ale badzmy dla niego wyrozumiali bo nie wiadomo co my bedziemy paplac w jego wieku.

 • zemka

  Oceniono 68 razy 12

  wielkie dzieki Wajdzie za zabranie glosu.

  wybieranie rzadu prawicowego ,lewicowego itd. to normalne dla demokracji.
  Ale zmiana KONSTYTUCJI to bardzo powazna sprawa >wymaga refrendu!!!!

  co mnie przeraza ,ze przeciety Polak nie wie , jak polityka miedzynarodowa sie kreci.

  wielkie mocars

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje