Ochroniarze chwalą się ujęciem "uchodźcy". Tyle, że Syryjczyk przebywał w Polsce legalnie

03.02.2016 19:29
Pracownik firmy Fenix z

Pracownik firmy Fenix z "ujętym" w Zgorzelcu Syryjczykiem (facebook.com/Centrum Szkolenia Specjalnego Fenix)

Pościg za uciekającym, nielegalnym imigrantem, "ujęcie" i przekazanie go Straży Granicznej - tak miał wyglądać "patrol" firmy ochroniarskiej ze Zgorzelca. Jednak w rzeczywistości Syryjczyk miał prawo być w Polsce.
Zobacz także
Komentarze (425)
Ochroniarze chwalą się ujęciem "uchodźcy". Tyle, że Syryjczyk przebywał w Polsce legalnie
Zaloguj się
 • ptr0

  Oceniono 1 raz 1

  Był w Niemczech i przyjechał do Polski? Chyba mu się Niemki nie spodobały....

 • leninnus

  Oceniono 1 raz 1

  zakazać wszystkiego !! i donosić do prokuratury !! najlepiej niech każdy redaktor GW zostanie konfidentem i donosi na niepoprawne politycznie myśli obywateli. Optymalnie - bezpośrednio do Bruxeli. Komentarzy też zakazać, podobnie jak wszystkiego zakazać co nie jest multi kulti. Niech nie będzie niczego innego.

 • 1group

  Oceniono 2 razy 2

  Nie "legalnie" panie dziennikarzu.Legalnie to mogą obywatele państw grupy Schengen,a ten osobnik,by do nas wjechać musiałby mieć wizę.

 • krystin9

  Oceniono 3 razy -3

  Oscar Wilde napisał kiedyś, że Słowianie są za cywilizowanymi społeczeństwami dobre 200 lat w tyle. Coś w tym jest, że nikt nas nie lubi.

 • awers777

  Oceniono 4 razy -2

  No cóż, po komentarzach widać, ze rasizm, ksenofobia i "chrześcijańskie miłosierdzie" dla potrzebujących jest z zdecydowanej większości w Polsce. Papież Franciszek "cieszy" sie, że Polska jest krajem prawdziwych chrześcijan.
  Są interpretacje zagłady biblijnej Sodomy i Gomory - Bóg pokarał mieszkańców za złe, niegodne traktowanie przyjezdnych. Jeśli pokarałby Polskę to kamień na kamieniu nie zostanie

 • awers777

  Oceniono 4 razy -2

  Ochroniarz wygląda jak zbój, do którego lepiej nie podchodzić.
  Ale zachowanie typowo katolicko-narodowe, do bólu.
  rasizm i ksenofobia, wyznawca ojczulka rydzyka i bosackiego, tudzież "wielkiego Polaka"Kukiza

 • konto1851

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo chłopaki ! Im mniej przedstawicieli "religii miłości" w Polsce tym lepiej ! To nie jest żaden rasizm - tu nie chodzi o rasę, tylko o zagrożenie inwazją średniowiecznej kultury, w której status kobiety tylko nieznacznie przewyższa status kozy. Ciekawe czym kultura muzułmańska mogłaby nas ubogadzić ... może nieznanym nam wcześniej zwyczajem grupowego obmacywania kobiet ?

 • Mirosław Pole

  Oceniono 2 razy -2

  To jest tak marna firemka założona przez cwaniaczków,którym już nie wystarcza reklama polegającą na ściemie dla mieszkańców Słubic,Żar i okolicznych wiosek.Postanowili rozreklamować się dalej i użyli do tego jakiegoś żula.To jeden z właścicieli tej firemki,który pewnie dał gościowi na obiad i zrobił show na Polskę.
  Jak ktoś chce napisać krytyczne uwagi na fb o tej firemce,to od razu go blokują,a negatywny wpis usuwają natychmiast.
  Dlaczego piszę w ten sposób?
  Bo właśnie przez takich chłoptasiów , ochroniarzy w Polsce postrzega się jak bandę debili nie dowartościowanych,którzy posiadanie broni uważa za przedłużenie męskości.
  Oglądnijcie ich stronę,a sami dojdziecie do wniosku,że to frajerzy, którzy noszą mundury z demobilu,ale tylko właściciele,aby robić wrażenie na gawiedzi.Obwieszą się plastikowymi replikami broni,m.in.na imprezach masowych,nakładają hełmy i zwykły kowalski ma się na ich widok sikać w gacie.Oni doposażenie,a reszta,to dziewczynki i chłopcy albo emeryci,tak wygląda prawdziwa ochrona tej firmy.
  Jak zobaczycie ich pojazdy -ratownictwo taktyczne,no to już trzeba być nie źle pogiętym.Tutaj albo maja kompleks,albo psycholog jest potrzebny.Wzięli w leasing 4 renówki,ale numeracje dali od 21 wzwyż,aby obywatel myślał,że ma z dużą i poważną firma do czynienia.
  A wszystko kończy się,na tym schorowanym cieciu,który u nich dorabia.
  A właściciele? Wklejają swoje zdjęcia,jak byli w wojsku na misji i uważają,że dobrym chwytem jest pokazywanie,że chronią mienie za pomocą wozu opancerzonego z karabinem maszynowym.
  Żenada i ściema,która przewyższa wszystkie inne firmy .
  Podejrzewam,że z tym Syryjczykiem,to tez była ustawka,bo sam współwłaściciel niby zatrzymał go? Pies w kagańcu,pewnie łagodny burek,właściciel otyły i my mamy wierzyć,żes ty gościu osobiscie dogonił tego szczupłego człowieka,który podszyty strachem,spieprzał by tak szybko,że zatrzymałby się za Odrą.
  Dla mnie to ustawka medialna tej firemki,bo pewnie bokami juz robi.

 • Oceniono 5 razy 5

  Przede wszystkim - To , było w Zgorzelcu mieście przy granicznym , więc zrozumiałe jest , że trzeba mieć przy sobie dokumenty . Niech SZKOPY tym swoim najeźdźcom to wytłumaczą , że przechodząc granicę TRZEBA MIEĆ DOKUMENTY . W Niemczech dokładnie GOERLITZ , za brak dokumentów , jest kara 25 euro . W Polsce nic za to nie grozi , ale wezwanie policji , do sprawdzenia tożsamości to już są koszta . Więc , krótko zwięźle i na temat , nałożyć kary za brak dokumentów . Dla mnie , każdy najeźdźca przechodząc granicę z Polską w Polsce , jest nielegalne .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje