Hollande ułaskawił kobietę, która zabiła męża. "Gwałcił, znęcał się nad nią i czworgiem dzieci"

03.02.2016 19:22
Prezydent Francji Francois Hollande

Prezydent Francji Francois Hollande (Fot. THIBAULT CAMUS / AP Photo/ Twitter via @emeequis)

1. Jacqueline Sauvage została skazana na 10 lat za zabicie męża
2. Mężczyzna latami katował żonę i dzieci
3. Prezydent Francji Francois Hollande darował Sauvage resztę kary

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"W obliczu wyjątkowej sytuacji prezydent chciał umożliwić Jacqueline Sauvage jak najszybszy powrót do rodziny" - głosi oświadczenie kancelarii Hollande'a. Dzięki temu 68-latka wyjdzie na zwolnienie warunkowe w połowie kwietnia, po upływie 2 lat i czterech miesięcy - przez ten czas nie mogła się ubiegać o przedterminowe zwolnienie.Małżeństwo Sauvage trwało 47 lat - przez ten czas mąż alkoholik znęcał się nad nią i czworgiem dzieci, a także gwałcił ją i córki. Dzień po tym, kiedy powiesił się jej syn, Sauvage, obwiniana za bierność wobec przemocy ze strony męża, zabiła go trzema strzałami w plecy.

W październiku 2014 roku sąd skazał ją za to na 10 lat więzienia. W grudniu prawnicy odrzicoli także jej apelację. Petycję o ułaskawienie Sauvage podpisało blisko 436 tys. osób.Sędziowie uznali, że zabójstwo było "reakcją nieproporcjonalną"

Aby we francuskim prawie działanie zostało uznane za samoobronę, musi być ono proporcjonalne i stanowić bezpośrednią odpowiedź na akt agresji. Zabójstwo w odpowiedzi na powtarzające się w ciągu dziesięcioleci akty przemocy, jak w przypadku Sauvage, nie spełniało tych kryteriów.

Zabójstwo to za reakcję nieproporcjonalną uznało dwóch sędziów, ponieważ w chwili, kiedy Sauvage sięgnęła po myśliwską strzelbę męża, jej życie nie było bezpośrednio zagrożone.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (83)
Zaloguj się
 • laspo77

  Oceniono 64 razy 56

  Zapamiętajcie, dziewczyny. W dniu, w którym facet podniesie na was rękę, powinien być ostatnim dniem znajomości z nim. Inaczej same wyhodujecie bydlę.

 • villiers

  Oceniono 67 razy 49

  >>>Małżeństwo Sauvage trwało 47 lat - przez ten czas mąż alkoholik znęcał się nad nią i czworgiem dzieci, a także gwałcił ją i córki. Dzień wcześniej powiesił się syn.<<<
  Wszyscy na kupie to jak wrzód na dupie.

 • 31.februarius

  Oceniono 71 razy 49

  ""W obliczu wyjątkowej sytuacji prezydent chciał umożliwić Jacqueline Sauvage jak najszybszy powrót do rodziny" - głosi oświadczenie kancelarii Hollande'a."

  Hallo, może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego wielkoduszny Franciszek nie ułaskawił jej zaraz po wyroku?
  Nie miał czasu, bo po nocach jeździł skuterem na du.. kasztany?!

 • fctheduck

  Oceniono 30 razy 26

  A polski Budyń ułaskawił kilku oszustów i gościa skazanego za nadużycie uprawnień i na dokładkę zrobił go szefem wywiadu. Można?

 • marcinez333

  Oceniono 22 razy 20

  Nikt tego tu nie powiedział,więc ja muszę tu pochwalić prezydenta Francji. Takiej kobiecie,która przeżywała koszmar,był to kozmar jej i jej dzieci ułaskawienie należy się. I prawo łaski powinno być wykorzystywane do takich sytuacji,a nie to ułaskawiania kolesi

 • da3lek

  Oceniono 23 razy 17

  a tymczasem nasz długoPiS ułaskawia tylko tych przed prawomocnym wyrokiem ;-)

 • szmul.bender

  Oceniono 18 razy 12

  Dlaczego w ogóle została skazana a nie nagrodzona za wyeliminowanie bydlaka ze społeczestwa ?

 • hatteras

  Oceniono 21 razy 11

  Takie zeczy dzieja sie wszedzie kazdego dnia,w kazdym kraju.Zwyrodnialcow,zboczencow ,zlodzieji i bandytow powinnismy wszyscy znac.Ich zakazane mordy i adresy zamieszkania powinny byc znane kazdemu z nas.Na to placimy wszyscy podatki i i tego powinnismy rzadac dla naszego bezpieczenstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje