Studenci AGH uratowali życie swojemu wykładowcy. "Gdyby nie pomoc, nie przeżyłby zawału"

Piątka studentów elektrotechniki zachowała zimną krew i udzieliła profesjonalnej pomocy swojemu wykładowcy, który w drodze na zajęcia dostał zawału serca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Zygfryd Głowacz upadł przy korytarzu, gdzie zauważyła go Kasia i zaalarmowała kolegów. Wspólnie ułożyli wykładowcę w prawidłowej pozycji, a Kamil rozpoczął reanimację. Aż do przyjazdu karetki studenci, zmieniając się, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową.

Kiedy 18 stycznia rano Ci studenci elektrotechniki na WEAIiIB przyszli na zajęcia do B-1, nie mogli przypuszczać, że za...

Posted by Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie on 3 luty 2016


"Ratownicy pogotowia jednoznacznie orzekli, że gdyby nie profesjonalna pomoc, której udzielił Kamil i pozostali studenci, prof. Głowacz nie przeżyłby tego zawału serca" - dowiadujemy się ze strony uczelni.

Studenci zostali zaproszeni na spotkanie z Rektorem i Dziekanem wydziału. Mają zostać "nagrodzeni za swoją postawę".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (97)
Studenci AGH uratowali życie swojemu wykładowcy. "Gdyby nie pomoc, nie przeżyłby zawału"
Zaloguj się
 • probono1210

  0

  Wyrazy szacunku dla Katarzyny Boryczko, Michała Kowalczyka, Kamila Prokopa, Macieja Brońskiego i Bartosza Konopa.
  Mamy wspanialych, mlodych ludzi w Polsce.
  -Serdecznie Pozdrawiam-

 • domektomek

  0

  Hmmmmm
  czy to było nagłe zatrzymanie krążenia wymagające reanimacji, czy zawał serca?

 • jasna0

  0

  Zuch młodzież

 • carboniferous359

  Oceniono 6 razy -2

  Mam takie pytanie: jakby wsadzić temu panu wykładowcy rurkę dupkę i do tej rurki nadmuchać dymu z papierosa, to po jakim czasie ten dym wyszedłby przez nos?

 • mniklasp

  Oceniono 5 razy 3

  to znaczy jak przeprowadzili te akcje. ? szkola usta usta jest passe, w Polsce nie ma defibrillatorow w miejscach publicznych co jest juz normalne i wszedzie np w USA. Pozycja normalna to najpierw boczna , bo zawal to nie zawsze zawal, pozniej na plecy i uciski dwal palce powyzej zwienczenia klatki piersiowej w tempie dwa to trzech uciskow na sekunde. Czasami akcja trwa 3-4 minuty czasami pol godziny. dla jednego ratownika to jest wyzwanie

 • carboniferous359

  Oceniono 2 razy 0

  Ta dziewczyna ma makijaż na oczach rodem z filmu o wampirach. Nosferatu studentka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje