Studenci AGH uratowali życie swojemu wykładowcy. "Gdyby nie pomoc, nie przeżyłby zawału"

03.02.2016 14:07
Piątka studentów elektrotechniki zachowała zimną krew i udzieliła profesjonalnej pomocy swojemu wykładowcy, który w drodze na zajęcia dostał zawału serca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Zygfryd Głowacz upadł przy korytarzu, gdzie zauważyła go Kasia i zaalarmowała kolegów. Wspólnie ułożyli wykładowcę w prawidłowej pozycji, a Kamil rozpoczął reanimację. Aż do przyjazdu karetki studenci, zmieniając się, prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową.

Kiedy 18 stycznia rano Ci studenci elektrotechniki na WEAIiIB przyszli na zajęcia do B-1, nie mogli przypuszczać, że za...

Posted by Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie on 3 luty 2016


"Ratownicy pogotowia jednoznacznie orzekli, że gdyby nie profesjonalna pomoc, której udzielił Kamil i pozostali studenci, prof. Głowacz nie przeżyłby tego zawału serca" - dowiadujemy się ze strony uczelni.

Studenci zostali zaproszeni na spotkanie z Rektorem i Dziekanem wydziału. Mają zostać "nagrodzeni za swoją postawę".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (97)
Zaloguj się
 • shipa

  Oceniono 67 razy 59

  I to jest wlasnie elita.

  Nieistotne sa ich poglądy polityczne, stan majątkowy, układy rodzicow, data urodzenia.

  Prosze Pani, proszę Panow, Państwo wiecie, ze możecie być z sobie dumni, nie tylko dlatego, ze uratowaliscie życie człowiekowi, a!e ze po prostu postapiliscie właściwie, a ludziom takim jak ja, czytajacym o Waszej reakcji, poprawiliscie humor na cały dzień.

 • mejerewa

  Oceniono 80 razy 34

  Zamiast lekcji religii w szkole proponuję w to miejsce kurs pierwszej pomocy, kurs bhp, kurs zachowania się w wysokich górach. Do tego kurs pływania, kurs pisania podań, kurs gotowania i wiele, wiele innych przydatnych w życiu codziennym umiejętności.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 125 razy 29

  No i uczelnia nie musi się wstydzić za swoich studentów tak jak UJ się musi wstydzić za jednego absolwenta.

  Brawo studenci.

 • brabuuss

  Oceniono 23 razy 23

  wspaniale, GRATULUJE...obym też kiedyś w takiej sytuacji mogła liczyć na tak mądrych i dzielnych ludzi

 • mallana

  Oceniono 19 razy 15

  Piękne zachowanie młodych ludzi. Gratulacje! A tak na marginesie, panie "redachtorze"...pięcioro studentów, a nie piątka. Na piątkę to oni zasłużyli, nie pan.

 • szaja25

  Oceniono 27 razy 15

  Ratowali, bo mieli u niego zaliczać :) a tak poważnie, to szacun.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje