Rzeczniczka PiS tłumaczy swoje rady. "Samotnym matkom życzę jak najlepiej, ale..."

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Beata Mazurek wyjaśniła swoją niefortunną wypowiedź na temat pomocy dla samotnych matek. - Wszystkim samotnym matkom życzę jak najlepiej - stwierdziła i zachęciła do korzystania z pomocy społecznej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek udzieliła rady samotnym matkom, które nie kwalifikują się do pobrania świadczenia w ramach programu 500 plus. - Zachęcała będę do tego, żeby ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci. Tak, aby móc na to świadczenie się załapać - mówiła w Polskim Radiu.

Później została przez dziennikarzy poproszona o wyjaśnienie swojej niefortunnej wypowiedzi. - Generalnie miałam na myśli to, że wszystkim samotnym matkom życzę jak najlepiej, życzę stabilizacji sytuacji, tak, aby nie musiały się martwić o swoje jutro, żeby miały partnerów takich, którzy będą je wspomagać w wychowywaniu swoich dzieci - wyjaśniała.

Dodała, że zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji samotnych matek, ale program 500 plus "to nie jest pomoc społeczna, to jest świadczenie wychowawcze". - Pamiętajmy, że są jeszcze inne możliwości jak fundusz alimentacyjny, pomoc społeczna - zasugerowała.

"Najważniejszy jest projekt 500 plus"

Dziennikarze dopytywali Mazurek, czy nie widzi w swojej wypowiedzi nic niestosownego. - Proszę pana, jeszcze raz powtarzam - mówiła już wyraźnie zirytowana - Wiem, że sytuacja matek samotnych jest sytuacją trudną. Nie łapmy się za słówka. Życzę im jak najlepiej. Najważniejszy jest w tym momencie projekt 500 plus, a nie moja osoba i wypowiedzi, które są przez opozycję dzisiaj wykorzystywane.

- Nie chciałabym, żeby moja wypowiedź, która jest w jakiś sposób nadinterpretowana, przykrywała program 500 plus. Chciałabym dyskutować na temat 500 plus - naciskała i powtórzyła, że samotne matki, które nie spełniają kryterium dochodowego, ,będą mogły skorzystać ze wsparcia, które już dziś funkcjonuje - funduszu alimentacyjnego i opieki społecznej".

"Nie będę przepraszała PO"

- Gdybym wiedziała, że moje zdanie niefortunne wywoła taką burzę z całą pewnością bym się zastanowiła, czy nie powiedzieć tego tak, jak mówię teraz państwu - że życzę takim matkom jak najlepiej - powtarzała.

Zapytana o przeprosiny, odparła: - Jeżeli czuły się dotknięte w jakikolwiek sposób to oczywiście te panie przepraszam, ale na pewno nie będę przepraszała polityków PO za to, co oni robią z nami na arenie międzynarodowej. To jest nie do przyjęcia.

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS Rzeczniczka PiS ma radę dla samotnych matek. "Mieć więcej dzieci..."
 • Program 500 plus Kto dostanie 500 zł na dziecko? A ile za to wszystko zapłacimy? [5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ]
Komentarze (224)
Rzeczniczka PiS tłumaczy swoje rady. "Samotnym matkom życzę jak najlepiej, ale..."
Zaloguj się
 • marlenakaczmarek

  0

  Totalna bzdura! jak samotna matka z jednym dzieckiem 'nie łapie się' na ich 500 złotych [próg:800zl/1200zł], to jak ma się 'załapać' na fundusz alimentacyjny [próg:745zł] czy pomoc społeczną [próg 514zł] no jak, ja się pytam!??

 • romek4805

  0

  ta kobieta jest ohydna nie chcę się zniżyć do poziomu tej pożal się boże pawłowicz bo bym musiał nazwać panią jak nazywa gorszy sort polaków ta pożal się boże profesor ,Jakie to pisowskie ,

 • Calypso

  0

  "Ale program 500 plus to nie jest pomoc społeczna, to jest świadczenie wychowawcze" -to matki z jednym dzieckiem dziecka nie wychowują? x)

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  my naród żadamy progu dochodowego w programie 500 pls na wyskosci 2500 zł i wypłacenia samotnym matkom 500 zł z jednym dzieckiem .program 500 plus jest w tej obecnej sytuacji bardzo niesprawiedliwy . bogaci bedą brać 500 zł smiejąc sie biednym w twarz . program 500 plus jest teraz tak zrobiony by politycy co zarabiają krocie brali sobie te pieniądze . jest to specjalnie zrobione i wyrwane samotnym matkom te pieniądze by tylko oni politycy np mogli sobie brac te pieniądze . poprostu dalej od koryta pieniedzy nie chcą sie odrwac . i taka jest prawda . bedą demonstracjie protesty i w kraju i w brukseli .

 • dzikimietek

  0

  Mastalerek w spódnicy.....

 • gedeon6

  0

  A jak ureguluja swoje relacje rodzinne partnerki ksiezy?

 • chasselas

  0

  To już trzecia tępa Beata: straszydło, klempa i bzdurek

 • alejagwiazd

  0

  samotna matka to grzesznica. prezes powiedzial ze nie ma zgody na rozne dziwactwa w koncu

 • biheppy

  0

  samotna matka to albo rozwódka albo panna z dzieckiem . I jedno i drugie nie podoba sie ojcu Rydzykowi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje