Rzeczniczka PiS tłumaczy swoje rady. "Samotnym matkom życzę jak najlepiej, ale..."

03.02.2016 12:36
Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Beata Mazurek wyjaśniła swoją niefortunną wypowiedź na temat pomocy dla samotnych matek. - Wszystkim samotnym matkom życzę jak najlepiej - stwierdziła i zachęciła do korzystania z pomocy społecznej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek udzieliła rady samotnym matkom, które nie kwalifikują się do pobrania świadczenia w ramach programu 500 plus. - Zachęcała będę do tego, żeby ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci. Tak, aby móc na to świadczenie się załapać - mówiła w Polskim Radiu.

Później została przez dziennikarzy poproszona o wyjaśnienie swojej niefortunnej wypowiedzi. - Generalnie miałam na myśli to, że wszystkim samotnym matkom życzę jak najlepiej, życzę stabilizacji sytuacji, tak, aby nie musiały się martwić o swoje jutro, żeby miały partnerów takich, którzy będą je wspomagać w wychowywaniu swoich dzieci - wyjaśniała.

Dodała, że zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji samotnych matek, ale program 500 plus "to nie jest pomoc społeczna, to jest świadczenie wychowawcze". - Pamiętajmy, że są jeszcze inne możliwości jak fundusz alimentacyjny, pomoc społeczna - zasugerowała.

"Najważniejszy jest projekt 500 plus"

Dziennikarze dopytywali Mazurek, czy nie widzi w swojej wypowiedzi nic niestosownego. - Proszę pana, jeszcze raz powtarzam - mówiła już wyraźnie zirytowana - Wiem, że sytuacja matek samotnych jest sytuacją trudną. Nie łapmy się za słówka. Życzę im jak najlepiej. Najważniejszy jest w tym momencie projekt 500 plus, a nie moja osoba i wypowiedzi, które są przez opozycję dzisiaj wykorzystywane.

- Nie chciałabym, żeby moja wypowiedź, która jest w jakiś sposób nadinterpretowana, przykrywała program 500 plus. Chciałabym dyskutować na temat 500 plus - naciskała i powtórzyła, że samotne matki, które nie spełniają kryterium dochodowego, ,będą mogły skorzystać ze wsparcia, które już dziś funkcjonuje - funduszu alimentacyjnego i opieki społecznej".

"Nie będę przepraszała PO"

- Gdybym wiedziała, że moje zdanie niefortunne wywoła taką burzę z całą pewnością bym się zastanowiła, czy nie powiedzieć tego tak, jak mówię teraz państwu - że życzę takim matkom jak najlepiej - powtarzała.

Zapytana o przeprosiny, odparła: - Jeżeli czuły się dotknięte w jakikolwiek sposób to oczywiście te panie przepraszam, ale na pewno nie będę przepraszała polityków PO za to, co oni robią z nami na arenie międzynarodowej. To jest nie do przyjęcia.

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (224)
Zaloguj się
 • neska2010

  Oceniono 78 razy 54

  To jakaś patologia. To jest rzecznik "dobrej zamiany" ? Samotna matka nie musi wychowywać dziecka , ona ma rodzić następne. Durna baba..

 • y.woodoo

  Oceniono 89 razy 37

  A ja przepraszam samotne matki za katolicka durnote tej baby. Ale coz zrobic kretynki sekty tak maja. Waszym dzieciom samotnych matek zycze duzo szczescia i zrownania w traktowaniu z tymi lepszymi. Szkoda ze PiSdy wprowadzily nierownosci spoleczne jak w kosciolku.

 • sabina2222k

  Oceniono 44 razy 32

  "...Gdybym wiedziała, że moje zdanie niefortunne wywoła taką burzę z całą pewnością bym się zastanowiła, czy nie powiedzieć tego tak, jak mówię teraz państwu..." komentarz do wypowiedzi pani rzecznik(małe litery to nie jest błąd tylko brak mojego szacunku) może być tylko jeden natychmiastowa dymisja rzecznika który mówi bez zastanowienia i w dodatku takie bzdury które ubliżają kobietom.

 • jxl82

  Oceniono 77 razy 29

  "ale na pewno nie będę przepraszała polityków PO za to, co oni robią z nami na arenie międzynarodowej. " Co Wam takiego robią? Biją was? Śmieją się z was? Toż to niedopuszczalne, trzeba iść do papy Putina na skargę, niech ich zbije.Zatańcz Mazurka od papy Putina dostaniesz cukierka, a ksiądz pocałuje cię w ...muszelkę.

 • chi-neng

  Oceniono 90 razy 26

  "na pewno nie będę przepraszała polityków PO za to, co oni robią z nami na arenie międzynarodowej. To jest nie do przyjęcia."
  -----
  O co tu chodzi?

  KTO RZADZI KRAJEM I CO ROBI Z TYM KRAJEM NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ?!

  PRZECIEZ TO WY RZADZICIE I TO CZYNICIE!

 • franko66

  Oceniono 30 razy 24

  poczeka jak te samotne złożą ci życzenia w tracie wyborów.Polecisz ty pisorska m----

 • rabingoldblatt

  Oceniono 64 razy 24

  Dodała, że zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji samotnych matek, ale program 500 plus "to nie jest pomoc społeczna, to jest świadczenie wychowawcze"

  Patologia nie przekraczająca progów ma pewność otrzymania świadczenia 500+. Środki na ich wypłacenie będą pochodzić z podatków od samotnego rodzica z jednym dzieckiem zarabiającym 2000 miesięcznie.

  Pani poseł może na następnej konferencji wyjaśni pani jak to jest gadac głupoty?

 • antymilo92

  Oceniono 43 razy 23

  Ta fotografia nie wymaga nawet podPISu. Przynaleznosc partyjna ta pani ma wypisana na twarzy.

 • ks.pedofil

  Oceniono 25 razy 21

  Polskie NSDAP zwane potocznie pis wraz z kosciolem kontynuuja polityke rodzinna Hitlera. Jak mowil klasyk : nie wstydzimy sie dobrych wzorcow. Skoro szefem polskiego NSDAP jest ukryty gej tzw nieinternowany TW. HIACYNT o imieniu jaroslaw mozemy spodziewac sie wiecej. No i ci poplecznicy jak Przestepca Maliniak zwany rezydentem co podpisuje jak leci. UKLAD o ktorym mowil bezzebny morderca brata a wy mu nie wierzyliscie. To on go stworzyl. I dziala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje