Nowy sondaż TNS: Nowoczesna z poparciem już mniejszym niż PO, PiS nadal prowadzi

03.02.2016 11:51
Petru przedstawia plan dla Polski

Petru przedstawia plan dla Polski (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

37 proc. osób chce głosować na PiS, 17 proc. na PO, 13 proc. na Nowoczesną a 10 proc. na formację Kukiz'15 - wynika z sondażu TNS Polska.

Polub i bądź na bieżąco!

W porównaniu z wynikami badania zrealizowanego kilka dni wcześniej (15-20 stycznia), przed debatą w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło o jeden punkt procentowy.

W tym samym czasie o jeden punkt procentowy wzrosło poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Nowoczesna straciła w tym czasie dwa punkty procentowe poparcia a formacja Kukiz'15 - jeden punkt procentowy.Gotowość udziału w wyborach

Na pytanie o gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu 25 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie wzięliby udział w wyborach; a 35 proc. z wahaniem potwierdziło gotowość pójścia do urn. Wśród pozostałych 13 proc. ankietowanych mówiło, że raczej by nie poszli, 19 proc., że na pewno by nie poszli a 8 proc. wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 22-27 stycznia 2016 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne zostały wyliczona dla 600-osobowej grupy respondentów deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Komentarze (772)
Zaloguj się
 • westerunion

  Oceniono 108 razy 80

  PO czynach ich poznacie. Ile to ustaw zgłosiła już Nowoczesna...? A ile PO...? A PSL...?

 • wrb.gazeta

  Oceniono 113 razy 73

  Jeśli dziś wg Gazetowego sondażu N. jest poniżej PO i ma 13 % poparcia tzn, że przy najbliższych wyborach nie dostali by się do Sejmu,

 • imprezagt2

  Oceniono 110 razy 70

  Jak się zaczną zatrzymania i PROCESY aferalow z

  POPSL

  to PiSowi skoczy do 50%.

 • ze_swiata

  Oceniono 132 razy 70

  Na miejscu Petru już bym się bał!

  Ten, kogo Gazeta Wyborcza zrobiła swoim bohaterem, szybko i marnie kończył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje