Nowy sondaż TNS: Nowoczesna z poparciem już mniejszym niż PO, PiS nadal prowadzi

03.02.2016 11:51
Petru przedstawia plan dla Polski

Petru przedstawia plan dla Polski (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

37 proc. osób chce głosować na PiS, 17 proc. na PO, 13 proc. na Nowoczesną a 10 proc. na formację Kukiz'15 - wynika z sondażu TNS Polska.

Polub i bądź na bieżąco!

W porównaniu z wynikami badania zrealizowanego kilka dni wcześniej (15-20 stycznia), przed debatą w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło o jeden punkt procentowy.

W tym samym czasie o jeden punkt procentowy wzrosło poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Nowoczesna straciła w tym czasie dwa punkty procentowe poparcia a formacja Kukiz'15 - jeden punkt procentowy.Gotowość udziału w wyborach

Na pytanie o gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu 25 proc. badanych odpowiedziało, że zdecydowanie wzięliby udział w wyborach; a 35 proc. z wahaniem potwierdziło gotowość pójścia do urn. Wśród pozostałych 13 proc. ankietowanych mówiło, że raczej by nie poszli, 19 proc., że na pewno by nie poszli a 8 proc. wahało się czy iść, czy nie iść do głosowania.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 22-27 stycznia 2016 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne zostały wyliczona dla 600-osobowej grupy respondentów deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Komentarze (772)
Nowy sondaż TNS: Nowoczesna z poparciem już mniejszym niż PO, PiS nadal prowadzi
Zaloguj się
 • polsz

  0

  ciekawe, że GW od dłuższego czasu trąbi o spadku poparcia dla Nowoczesnej powołując się PO-wski TNS

 • notyes

  Oceniono 2 razy 2

  ten sukces w rankingach, nowoczesna zawdzięcza perfekcyjnemu scenariuszowi dwaluacji, realizowanemu przez tych samych dziennikarzy TVN,TV i PR, którzy przyczynili się wcześniej do upadku PO-PSL, są mistrzami w obalaniu ludzi, pozytywne miesza im się z negatywnym, ot taki mały tik umysłowy, a jak wiele znaczy!

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  A tyle kasy w ten balon wpompowano.

 • jojo148

  Oceniono 1 raz 1

  To jest skutek tego, że Petru zaciekle walczy z Platformą. AKczyński zaciera z radości ręce.
  Jak może taki, zdawało by się, inyeligentny człowiek, jak Petru, popełniać takie elementarne błędy polityczne. A może on jest w ogóle agentem Kaczyńskiego do rozwalenia Platformy??

 • kukunapniu

  0

  No tak Panie Petru, a było iść ręka w rękę z PO?

  Zachciało się Panu mianować siebie przywódcą całej opozycji i nawet Pana współpracownicy coś trąbią o przyszłych wyborach prezydenckich ... a na razie nie przepchnął Pan żadnego swojego pomysłu a z PO już się Pan użera

  ... sondaże Nowoczesnej lecą szybciej w dół niż PiSu do góry.

 • xionc_paparuch

  Oceniono 2 razy 2

  Na melodię "Vamos a la playa":

  Swetru się filcuje, o, o ,o ,o ,o !

 • nasza_droga_sic_gw

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzie w GazWybie!
  Czy nie widzicie, że jazda "na trumnach" się skończyła? Że wasze nędzne judzenie ma tylko efekt w większej ilości wejść na stronę GazWybu?
  Im więcej marszów KODu pod przywództwem kombinatora-alimenciarza, tym gorszy wynik Nowoczesnej i Petru?
  Mnie to cieszy, kombinujcie tak dalej :)
  Mam nadzieję, że nie zawiedziecie mnie w najbliższą sobotę i "subotnica" będzie!
  Ostatnio nie była i byłem niePOcieszony :)

 • krark

  Oceniono 2 razy 2

  Najlepsze są Nowoczesne.pl panienki. Jak one beznadziejnie pie.przą. W jednym tylko zgadzam się z panią posłanką KG-P, a mianowicie: Ja tez nie lubię po ciemku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje