Niemcy zwiększą pomoc finansową dla uchodźców. Merkel chce dać pół miliarda euro więcej

03.02.2016 11:27
Angela Merkel

Angela Merkel (FABRIZIO BENSCH / REUTERS / REUTERS)

1. Niemcy zwiększą o pół miliarda euro swoją pomoc finansową dla UNHCR 2. Niemiecka pomoc wzrośnie do 1,5 mld euro

Polub i bądź na bieżąco!

Niemcy zwiększą swoją pomoc finansową dla Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) - podał dzisiaj dziennik "Rheinische Post". Kanclerz Angela Merkel poinformuje o tym jutro na konferencji w Londynie. Niemiecka pomoc wzrośnie tym samym do 1,5 mld euro.

Międzynarodowa konferencja w stolicy Wielkiej Brytanii, w której ma uczestniczyć szefowa niemieckiego rządu, będzie poświęcona sytuacji uchodźców w Syrii i innych krajach regionu. Zdaniem ONZ poprawa warunków życia uchodźców z Syrii, którzy uciekli przed wojną domową, wymaga zainwestowania 7 mld euro.

Niemcy w gronie największych donatorów

UNHCR zostało powołane do życia w 1950 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Agencja jest upoważniona do prowadzenia i koordynacji działań międzynarodowych na rzecz ochrony uchodźców i rozwiązywania związanych z tą kwestią problemów na całym świecie. Jej podstawowym celem jest ochrona praw i dobrobytu uchodźców.

Niemcy należą obok USA, Wielkiej Brytanii i Japonii do grona największych donatorów, pokrywających potrzeby finansowe UNHCR.

Zobacz też: Polscy autorzy o inności w książce "NieObcy. 21 opowieści, żeby się nie bać" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (128)
Niemcy zwiększą pomoc finansową dla uchodźców. Merkel chce dać pół miliarda euro więcej
Zaloguj się
 • drzejms-buond

  0

  Kiedy dowiemy się czegoś więcej na temat tajnego porozumienia między UE a Greckim Kościołem Prawosławnym? I zależności tych porozumień od wypłacanych Grecji pieniędzy?
  Nie widzę też nigdzie info o blokadzie greckich granic...

 • razb1947

  Oceniono 13 razy 13

  Teraz niech Kopacz przymusowo przekazuje swoje wynagrodzenie i oszczędności dla uchodżców za podpisanie przyjęcia 7 tys.imigrantów.

 • villiers

  Oceniono 17 razy 13

  >>>No i się zaczęło<<<
  >>>Lubuskie jako pierwszy region w Polsce ma problemy z imigrantami, którzy z Niemiec przedostają się do Polski. Przechodzą przez granicę, są hałaśliwi i zaczepni, doszło już do pierwszych incydentów – twierdzi wojewoda Władysław Dajczak.

  Imigranci chodzą w grupach po 5–8 osób. Są hałaśliwi i zaczepni w stosunku do mieszkańców. Przygraniczne samorządy mają coraz większe problemy z nielegalnymi imigrantami Angeli Merkel. Do ekscesów z udziałem kilkuosobowych grup doszło już w gminie Łęknica i w Słubicach – pisze ndie.pl.

  Jak podaje „Gazeta Prawna”, w Słubicach wzmocniono patrole policyjne wokół granicznego mostu. Dodatkowo ściągnięto funkcjonariuszy z prewencji z Gorzowa Wielkopolskiego. Według wojewody imigranci w niemieckich obozach się nudzą. Siedzą bezczynnie.

  Władze lokalne już informują, że od kiedy pojawiły się patrole, sytuacja znacznie się poprawiła i mieszkańcy są spokojniejsi.

  – Po naszej stronie widuje się ich w marketach oraz na targowiskach. W gminie Łęknica jest ich sporo. Jest tam duży bazar, na którym handlują nie tylko nasi przedsiębiorcy, ale i niemieccy. My mamy atrakcyjne ceny i kurs euro, który pozwoli im sporo zaoszczędzić z pieniędzy otrzymywanych od władz niemieckich – mówi Dajczak w rozmowie z dziennikiem.

  Polska będzie przyjmować także muzułmanów, nie jak wcześniej deklarowano chrześcijan – przyznał wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Uzasadnia to tym, że Polska nie może rozróżniać między chrześcijanami a muzułmanami, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe<<<

 • saves

  Oceniono 31 razy 27

  Niech jakąś część tej kwoty wydzieli dla siebie, Junckera, Schultza i Vancośtamcośtam. Niedługo sami będą uchodźcami.

 • myslenie-nie-szkodzi

  Oceniono 4 razy -4

  Gazeto, blokowanie komentarzy pod artykulami o uchodzcach bylo dobrym pomyslem. Poziom ponizszych postow jednoznacznie o tym swiadczy.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  No prosze,a unas w katolickim kraju,na ten temat cisza,a nadodatek pan Rydzyk,dostal 20 milionow za propagande wyborcza,,,,,,pieknie

 • karasek432

  Oceniono 22 razy 12

  Już nie mają ich gdzie zakwaterować niech wykorzystają te sanatoria co wybudowali w czasie wojny.

 • ryanmdusa

  Oceniono 6 razy 4

  Nastepny polski doktor habilitowany z problemami intelektualnymi, usilujaca za wszelka cene zwrocic na siebie uwage postawa z tzw. wyzszego poziomu moralnego.

  To przywodzi nas do kwestji zasadniczej:
  z alkoholem nie ma zartow, a polski doktor habilitowany niema czym szastac jezeli chodzi o funkcje mozgu.

 • gj61

  Oceniono 8 razy 0

  To bardzo dobra decyzja, szczególnie po tym, co stało się w Monachium. Polska prasa jak zwykle nabrała gowna w gębę (żeby nie napisać "wody w usta" - obraźliwe dla ust)
  dailymail.co.uk/video/news/video-1248752/Refugees-attack-elderly-man-Metro-Munich.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje