Niemcy zwiększą pomoc finansową dla uchodźców. Merkel chce dać pół miliarda euro więcej

03.02.2016 11:27
Angela Merkel

Angela Merkel (FABRIZIO BENSCH / REUTERS / REUTERS)

1. Niemcy zwiększą o pół miliarda euro swoją pomoc finansową dla UNHCR 2. Niemiecka pomoc wzrośnie do 1,5 mld euro

Polub i bądź na bieżąco!

Niemcy zwiększą swoją pomoc finansową dla Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) - podał dzisiaj dziennik "Rheinische Post". Kanclerz Angela Merkel poinformuje o tym jutro na konferencji w Londynie. Niemiecka pomoc wzrośnie tym samym do 1,5 mld euro.

Międzynarodowa konferencja w stolicy Wielkiej Brytanii, w której ma uczestniczyć szefowa niemieckiego rządu, będzie poświęcona sytuacji uchodźców w Syrii i innych krajach regionu. Zdaniem ONZ poprawa warunków życia uchodźców z Syrii, którzy uciekli przed wojną domową, wymaga zainwestowania 7 mld euro.

Niemcy w gronie największych donatorów

UNHCR zostało powołane do życia w 1950 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Agencja jest upoważniona do prowadzenia i koordynacji działań międzynarodowych na rzecz ochrony uchodźców i rozwiązywania związanych z tą kwestią problemów na całym świecie. Jej podstawowym celem jest ochrona praw i dobrobytu uchodźców.

Niemcy należą obok USA, Wielkiej Brytanii i Japonii do grona największych donatorów, pokrywających potrzeby finansowe UNHCR.

Zobacz też: Polscy autorzy o inności w książce "NieObcy. 21 opowieści, żeby się nie bać" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (128)
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 49 razy 33

  Ciekawe czy ma już zatankowany odrzutowiec, bo za kilka miesięcy może mieć mniej szczęścia niż Janukowycz.

  Jak nie Hitler, to Merkel (a teraz przypomnijcie sobie idiotów porównujących tutaj Putina do Adolfa). Drugi raz w ciągu 70 lat kompletnie zniszczyli Europę. Zamiast pół miliarda na jakieś bzdury, powinni tam za te pieniądze zarządzić ogólnokrajowe badania psychiatryczne. Ścierwo, nie naród.

  “Germany is destroying Europe not for the first time. From clean race madness to madness of mixing the races. First idea, as well as the second is completely devastating. But they, as we can see, glorify extremities”

  Eric Zemmour

 • saves

  Oceniono 31 razy 27

  Niech jakąś część tej kwoty wydzieli dla siebie, Junckera, Schultza i Vancośtamcośtam. Niedługo sami będą uchodźcami.

 • mietekkowalski

  Oceniono 41 razy 21

  Tak wygląda solidarność niemiecka - Polakom wstrzymywali rynek pracy tyle lat, a uchodźcom wykładają 1,5mld. euro na stół! Najlepsze jest to, że my tylko chcieliśmy tam pracować i pośrednio budować ich dobrobyt, a oni przybywają do Niemiec nie po schronienie (które mieli np. w Turcji), tylko po to, żeby Niemcom odebrać ten dobrobyt! Jak Petru czy Tusk mówią o niszczeniu wspaniałej przyjaźni polsko-niemieckiej przez PiS to śmiać mi się chce.

 • e50504

  Oceniono 31 razy 17

  Kopiuję posta użytkownika @wer.di, mam nadzieję że się za to nie obrazi:

  Warto jeszcze spojrzeć na to ile kosztuje utrzymanie uchodźców w Niemczech, a ile w Jordanii, czy Libanie. Żeby dotrzeć do Niemiec, trzeba mieć pieniądze i siłę, żeby kawał drogi pokonać pieszo. Dlatego większość imigrantów to silni, zdrowi, stosunkowo bogaci mężczyźni w kwiecie wieku. I tym pomagają Niemcy. Biedni, ranni, słabi, chorzy, większość kobiet i dzieci pozostaje w obozach w Libanie, czy Jordanii, a to im trzeba pomóc w pierwszej kolejności. W tym rok Niemcy wydadzą na uchodźców minimum 25 mld EUR. Za to utrzymają 1 milion imigrantów. Tymczasem koszt utrzymania obozu wraz z 120 tys uchodźców, to 500 tys EUR dziennie, czyi rocznie 180 mln EUR (dailymail.co.uk/news/article-2503275/Inside-Syrian-refugee-camp-120-000-fled-civil-war.html). Więc za te 25 mld można utrzymać prawie 138 takich obozów i pomóc 16 milionom ludzi!! Czyli zamiast utrzymać 1 młodego faceta w Niemczech, można pomóc 16 osobom w potrzebie na miejscu! Albo niech to będzie nawet 8 osób, ale budżet na osobę będzie 2 razy większy niż obecnie i dużo lepsze warunki niż obecnie..

 • razb1947

  Oceniono 13 razy 13

  Teraz niech Kopacz przymusowo przekazuje swoje wynagrodzenie i oszczędności dla uchodżców za podpisanie przyjęcia 7 tys.imigrantów.

 • villiers

  Oceniono 17 razy 13

  >>>No i się zaczęło<<<
  >>>Lubuskie jako pierwszy region w Polsce ma problemy z imigrantami, którzy z Niemiec przedostają się do Polski. Przechodzą przez granicę, są hałaśliwi i zaczepni, doszło już do pierwszych incydentów – twierdzi wojewoda Władysław Dajczak.

  Imigranci chodzą w grupach po 5–8 osób. Są hałaśliwi i zaczepni w stosunku do mieszkańców. Przygraniczne samorządy mają coraz większe problemy z nielegalnymi imigrantami Angeli Merkel. Do ekscesów z udziałem kilkuosobowych grup doszło już w gminie Łęknica i w Słubicach – pisze ndie.pl.

  Jak podaje „Gazeta Prawna”, w Słubicach wzmocniono patrole policyjne wokół granicznego mostu. Dodatkowo ściągnięto funkcjonariuszy z prewencji z Gorzowa Wielkopolskiego. Według wojewody imigranci w niemieckich obozach się nudzą. Siedzą bezczynnie.

  Władze lokalne już informują, że od kiedy pojawiły się patrole, sytuacja znacznie się poprawiła i mieszkańcy są spokojniejsi.

  – Po naszej stronie widuje się ich w marketach oraz na targowiskach. W gminie Łęknica jest ich sporo. Jest tam duży bazar, na którym handlują nie tylko nasi przedsiębiorcy, ale i niemieccy. My mamy atrakcyjne ceny i kurs euro, który pozwoli im sporo zaoszczędzić z pieniędzy otrzymywanych od władz niemieckich – mówi Dajczak w rozmowie z dziennikiem.

  Polska będzie przyjmować także muzułmanów, nie jak wcześniej deklarowano chrześcijan – przyznał wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Uzasadnia to tym, że Polska nie może rozróżniać między chrześcijanami a muzułmanami, ponieważ byłoby to niesprawiedliwe<<<

 • 31.februarius

  Oceniono 19 razy 13

  To mówicie, że Niemcy to donatorzy?
  Zawsze ich q.... o coś takiego podejrzewałem!

 • karasek432

  Oceniono 22 razy 12

  Już nie mają ich gdzie zakwaterować niech wykorzystają te sanatoria co wybudowali w czasie wojny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje