Na trasie A2 Polski Bus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje kierowca autokaru, ranni są pasażerowie

Polski Bus zderzył się ciężarówką na trasie A2

Polski Bus zderzył się ciężarówką na trasie A2 (Foto: straż pożarna w Skierniewicach)

1. Polski Bus zderzył się z ciężarówką na A2 na wysokości Skierniewic
2. Obrażenia odnieśli pasażerowie, kierowca nie żyje
3. Ruch na A2 odbywa się na razie jednym pasem

Polub i bądź na bieżąco!

Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A2, w okolicy Miejsca Obsługi Podróżnego "Parma" na wysokości Skierniewic. Jak poinformowała portal Gazeta.pl rzecznik komendy policji w Skierniewicach, Justyna Florczak-Mikina, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki najprawdopodobniej zahaczył o stojący na pasie awaryjnym samochód osobowy. TIR zaczął gwałtownie hamować, a w tył pojazdu uderzył jadący za nim Polski Bus.

O wypadku informowało już wcześniej Radio ZET. - Widok jest makabryczny. Robi się też ogromny korek - powiedział Bartosz, który dodzwonił się na Czerwony Telefon Radia Zet.

- Co najmniej osiem osób odniosło obrażenia, niestety jest również jedna ofiara śmiertelna - powiedziała nam Florczak-Mikina. Kierowca autokaru zginął na miejscu, poszkodowani są pasażerowie firmy przewozowej. Na miejsce ściągnięto helikopter pogotowia lotniczego.

Prawy pas w kierunku Łodzi jest zablokowany. Aktualnie policja prowadzi działania, które mają ustalić przyczyny wypadku i usunąć szkody na trasie A2. - To jednak raczej kwestia godzin, prowadzimy intensywne działania, ale na razie trzeba się spodziewać utrudnień w ruchu - powiedziała rzecznik. Kierowcom jadącym trasą w kierunku Poznania, policja zaleca skorzystanie z objazdu przez Żyrardów. Więcej na stronie Radia Zet >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje