Rzeczniczka PiS ma radę dla samotnych matek. "Mieć więcej dzieci..."

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Co ma zrobić samotna matka w trudnej sytuacji rodzinnej, jeśli nie obejmuje jej program 500 plus? Rzeczniczka PiS przedstawiła proste rozwiązanie problemu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zapowiadany od miesięcy projekt ustawy 500 plus w końcu trafił do Sejmu. Ten zajmie się nim już na najbliższym posiedzeniu, a - według zapowiedzi rządu - pierwsze świadczenia będą wypłacane już w kwietniu. Projekt spotkał się jednak z krytyką z wielu stron, m.in. ze względu na to, że nie obejmuje ubogich rodzin z jednym dzieckiem.

Zarzut ten został podniesiony w rozmowie Polskiego Radia z rzeczniczką klubu PiS Beatą Mazurek. Prowadzący audycję poprosił Mazurek o radę dla samotnej matki, w której rodzinie dochód wynosi 801 zł na głowę, a więc minimalnie za dużo, by pobrać świadczenie w przypadku posiadania tylko jednego dziecka.

Rzeczniczka bez wahania odpowiedziała: - Zachęcała ją będę do tego, żeby ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci. Tak, aby móc na to świadczenie się załapać.

Kto dostanie 500 zł?

Mazurek podkreślała, że projekt 500 plus nie jest świadczeniem związanym z pomocą społeczną, więc nie może objąć wszystkich potrzebujących.

Kto dostanie 500 zł na dziecko? A ile za to wszystko zapłacimy? [5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ] >>>

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Program 500 plus Kto dostanie 500 zł na dziecko? A ile za to wszystko zapłacimy? [5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ]
 • Jacek Sasin | Premier Szydło na meczu Premier Szydło wygwizdana. Jak zareaguje PiS? Kiedy gwizdano na polityka PO...
Komentarze (623)
Rzeczniczka PiS ma radę dla samotnych matek. "Mieć więcej dzieci..."
Zaloguj się
 • optymista155

  0

  Swoja droga sposob argumentacji jest najbardziej chamski z jakim sie spotkalem. Inwektywy, wulgaryzmy. Mozecie inaczej? Da sie?

 • optymista155

  0

  Świadczenie 500zł na dziecko to przede wszystkim pomoc rodzinie.
  Dane za 2014 rok „Okazuje się, że 10% pracujących (ok. 800 tys.) miało wynagrodzenia poniżej 1181 zł netto (czyli 1600 zł brutto ), a więc poniżej ówczesnej płacy minimalnej, 18% pracujących wynagrodzenia poniżej 1423 zł netto (1950 zł brutto), 66% (około 5,2 mln osób), osiągało wynagrodzenia poniżej 2776 zł netto (czyli 3890 zł brutto), wreszcie 80,5% (6,4 mln) wynagrodzenia poniżej 3549 zł netto, czyli około 5000 zł brutto " 

 • krark

  0

  Czerska i Wiertnicza już nie wiedzą czego się czepić. Program "500+" ma celu wzrost liczby urodzeń i jest programem prorozwojowym, a nie socjalnym. To Pisowcy mówili milion razy. Tylko bałwany z PO, gumofilce z PSL i jak się okazuje Nowoczesne.pl panienki również tego nie są w stanie zrozumieć.

 • dyskootantka

  0

  "Ciemny lud" jeszcze nie przejrzał na oczy? Przecież jasno widać że wyborców mają w ... niezależnie od tego, co obiecywali. Drodzy wyborcy, teraz możecie nas pocałować w... !
  Szydło wymachiwała "gotowymi ustawami", teraz będą je mielić długo i namiętnie, aż z nich niewiele zostanie. Wykrzykiwała że mają 500 zł na każde dziecko, teraz na drugie i do 18 lat, podczas kiedy dzieci uczą się do 19-tu albo dłużej. Było każde dziecko, teraz zaczynają wytykać, że ktoś kto ma trójkę dzieci i zarabia 5 tysięcy to bogacz i nie powinien brać. Emerytom obiecywali bezpłatne leki, teraz będzie "lista leków" na której będzie aspiryna i witamina C. Miała być poprawa służby zdrowia, teraz okazuje się że owszem, poprawią na dodatkowe płacenie mimo, że się całe życie płaciło składki. A naród jak ciemny był, tak jest. Łyka te obietnice jak gęś kluski.

 • bonna34

  Oceniono 1 raz 1

  arogancja, chamstwo, buta, głupota - to cechy wszystkich pisowców, może jeden Morawiecki trochę odstaje od nich, popadam w depresję na myśl, że długo będą jeszcze nami rządzić!!!

 • kluska11

  Oceniono 2 razy 2

  Idiotka czy słabszy dzień miała?

 • ane_nydansker

  Oceniono 2 razy 2

  ciepla woda przeszkadzala? brakowalo rozrywek do chlebka? no to macie :))))) Bareja by czegos takiego nie wymyslil :)
  a wydawalo sie ze klatwa wiszaca nd tym biednym narodem gdzies odeszla... a jednak nie... on kocha cykliczne wpi4dalanie sie w klopoty :))))

 • Irena Najda

  Oceniono 4 razy -4

  Pieprzenie,uczciwie pracująca :( a matka wychowująca dzieci to nie uczciwa praca ? Jeszcze lepszy tekst to matka by się rozbestwiła i nie poszła do pracy,bo przy dzieciach to nie praca,to co robi pani w żłobku na przykład ? hihi typowa lewacka mentalność ,żal !

 • greg987

  Oceniono 4 razy -2

  po co dawać pieniądze na dzieci przecież można je wydać na FRANKOWICZÓW albo dofinansować barbórki i czternastki górnikom. Walcie się barany . Jak Zakichane PO kradło nasze pieniądze z OFE to siedzieliście cicho pi..dy pieprzone .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje