Rzeczniczka PiS ma radę dla samotnych matek. "Mieć więcej dzieci..."

03.02.2016 08:01
Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu PiS (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Co ma zrobić samotna matka w trudnej sytuacji rodzinnej, jeśli nie obejmuje jej program 500 plus? Rzeczniczka PiS przedstawiła proste rozwiązanie problemu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zapowiadany od miesięcy projekt ustawy 500 plus w końcu trafił do Sejmu. Ten zajmie się nim już na najbliższym posiedzeniu, a - według zapowiedzi rządu - pierwsze świadczenia będą wypłacane już w kwietniu. Projekt spotkał się jednak z krytyką z wielu stron, m.in. ze względu na to, że nie obejmuje ubogich rodzin z jednym dzieckiem.

Zarzut ten został podniesiony w rozmowie Polskiego Radia z rzeczniczką klubu PiS Beatą Mazurek. Prowadzący audycję poprosił Mazurek o radę dla samotnej matki, w której rodzinie dochód wynosi 801 zł na głowę, a więc minimalnie za dużo, by pobrać świadczenie w przypadku posiadania tylko jednego dziecka.

Rzeczniczka bez wahania odpowiedziała: - Zachęcała ją będę do tego, żeby ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci. Tak, aby móc na to świadczenie się załapać.

Kto dostanie 500 zł?

Mazurek podkreślała, że projekt 500 plus nie jest świadczeniem związanym z pomocą społeczną, więc nie może objąć wszystkich potrzebujących.

Kto dostanie 500 zł na dziecko? A ile za to wszystko zapłacimy? [5 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ] >>>

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (623)
Zaloguj się
 • barbarella.net

  Oceniono 181 razy 137

  Samotna matka?
  Mam mieć więcej dzieci?
  Toż to nie po bożemu!

  I to PiS tak radzi? Szok!

 • dryl1

  Oceniono 348 razy 134

  Ale taka sama sytuacja może być w pełnej rodzinie. Program ma na pewno wady, ale jest pierwszym od upadku komuny kiedy nad rodziną i dziećmi ktoś się pochylił. A PO z PSL niech lepiej milczą. Bo kartę Dużej Rodziny rto sonie można do dupy schować. A to było za ich kacykowania wszystko.

 • micant45

  Oceniono 164 razy 132

  Ludzie, zastanówcie się o co wam chodzi? Ten durny program ma służyć zwiększeniu dzietności, czy ma być zwykłym kupowaniem głosów wyborczych?
  Czego wy w Wyborczej chcecie? Dosyć, że ten program i tak jest bardzo głupi, to wy zamiast krytykować ideę rozdawnictwa, to jeszcze żądacie żeby ją poszerzyć?

 • dziadekjam

  Oceniono 120 razy 92

  "Rzeczniczka bez wahania odpowiedziała: - Zachęcała ją będę do tego, żeby ustabilizować swoją sytuację rodzinną, mieć więcej dzieci. Tak, aby móc na to świadczenie się załapać."
  ================================================================
  Najlepiej z księdzem...

 • default

  Oceniono 96 razy 88

  Chyba nie jest to dobra rada, bo minister Rafalska powiedziała, że "małżeństwo, które wychowuje dziecko z wcześniejszego nieformalnego związku i kolejne małżeńskie nie otrzyma dodatku, bo taka rodzina jest traktowana jako rodzina, która posiada jedno dziecko".

 • goooral

  Oceniono 59 razy 55

  Pani Rzecznik stara się błyskawicznie dorównać poziomem Szanownemu Koleżeństwu, brawo, bardzo podobał mi się też wywód Pani Rzecznik jakoby świetne warunki zapewniała ugoda w której należy zapłacić Czcigodnemu Ojcu Dyrektorowi całość obiecanej 8 lat temu dotacji wraz z odsetkami za owe 8 lat. Nie wiem, zatem, co oznaczałyby złe warunki ugody - dodatkowo: przekazanie Czcigodnemu Torunia na zasadzie eksterytorialnej, oddanie dzieci w jasyr, zaprzęgnięcie całego rządu do Maybacha jako karocy i wożenie Jego Ekscelencji po mieście ???

 • tableslaw

  Oceniono 46 razy 40

  Będzie w Polsce krwawa rewolucja. Ludzie się ruszą bo w tym gó...e nie da się normalnie funkcjonować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX