Gowin: Jest związek między częścią krytyków rządu, a środowiskami, które instalowały komunizm [U OLEJNIK]

Wicepremier Jarosław Gowin

Wicepremier Jarosław Gowin (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Jarosław Gowin w "Kropce nad i" bronił słów Jarosława Kaczyńskiego i wytoczył najcięższe argumenty. Mówił o związkach lidera KOD Mateusza Kijowskiego z "komunistycznym aparatem represji" oraz "resortowych dzieciach" na antyrządowych protestach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wszystkie uczelnie, publiczne i niepubliczne, powinny być traktowane w ten sam sposób. Zasady są jasne: ustawa zabrania ministerstwu dotować uczelni nie publicznych - powiedział wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin, komentując sprawę 20 mln zł dla uczelni o. Tadeusza Rydzyka.

Wicepremier w programie "Kropka nad i" przytoczył też list Rydzyka, w którym duchowny zaznacza, że chce dla swojej uczelni jedynie równego traktowania, a nie przywilejów.

- Nie ma związku między naszym rządem a Radiem Maryja - zapewniał Gowin po kolejnych pytaniach dziennikarki. - Jest związek między częścią obozu politycznego, który stoi za naszym rządem, a środowiskiem radia - doprecyzował.

KUBA ATYS

Minister podkreślał też, że Kościół jako całość to jedno, a Radio Maryja to co innego, a sam o. Rydzyk "ma prawo do własnych poglądów". - Radio Maryja czy TV Trwam nie są mediami kościelnymi. Są mediami, reprezentującymi część katolickiego społeczeństwa katolickiego - powiedział Gowin.

Gowin o związkach "instalujących komunizm" z krytykami rządu

FOT.MICHAŁ WALCZAK / AGENCJA GAZETA

Gowin bronił słów Jarosława Kaczyńskiego o tym, że w sposobach atakach na rząd "łatwo dostrzec czasy stalinizmu". - Czym innym jest retoryka stalinowska, a czym innym są czasy stalinizmu - argumentował Gowin.

- Jest związek, nawet rodzinny związek, między środowiskami, które instalowały w Polsce komunizm, częścią tych, którzy dziś krytykują rząd - odparł wicepremier, pytany o związek między Stalinem a współczesną Polską.

"W tej całej 'dobrej zmianie' szczególnie mnie frapuje jak niegłupi ludzie, bywa, że o porządnych biografiach (bo tam przecież nie same prokuratory Piotrowicze), potrafią się upokorzyć i upodlić dla wodza z Żoliborza" - skomentował te wypowiedzi na Facebooku Marcin Meller.

Oglądam Gowina u Olejnik i z podziwu wyjść nie mogę nad łamańcami intelektualnymi, które wywija by uzasadnić tezę Jarka...

Posted by Marcin Meller on 2 luty 2016


"Kijowski był związany z komunistycznym aparatem represji"

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Do "środowisk komunistycznych" Gowina nawiązał też w kolejnym wątku rozmowy. - Gdy patrzę na te tysiące ludzi na protestach KOD, to myślę, że większość z nich kieruje się dobrą wolą. Natomiast są wśród nich też tacy, którzy bronią własnych interesów - powiedział.

- Jak przyjrzeć się biografiom tych ludzi, na przykład pana Mateusza Kijowskiego, to przykro mi, ale zaskakująco często okazuje się, że to połączenie do grup, broniących swoich interesów, istnieje - stwierdził Gowin i przywołał termin "resortowe dzieci".

- (Rodzina Kijowskiego -red.) była związana z komunistycznym aparatem represji - powiedział Gowin pytany o konkrety. Wcześniej stwierdził, że "była to informacja podawana przez media".

- Rozumiem, że chodzi o dziadka Mateusza Kijowskiego? Dlatego on teraz organizuje KOD? - dopytywała Olejnik. - Dlatego potwierdzam tezę Jarosława Kaczyńskiego, że istnieje pewien związek rodzinny między częścią protestujących, a środowiskiem broniącym swoich interesów - odparł Gowin.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (599)
Gowin: Jest związek między częścią krytyków rządu, a środowiskami, które instalowały komunizm [U OLEJNIK]
Zaloguj się
 • japlakalempopapiezu

  0

  Trzy hipotezy wyjaśnienia dlaczego G stara się być bardziej kaczyński niż jarkacz:

  1. służby PRLu zebrały jakiś materiał na gowina, który mógłby go skompromitować? może po prostu jest w sytuacji takiej jak faraon (czyt. celnik).
  2. gdy ubiegał się o przewodniczenie PO to nie wiedział że ludzie, którym chciał przewodzić są gorszego sortu, że ich rodziny są powiązane, niektórzy z nich są zapewne niepolskiego pochodzenia... itp itd, o dziadku z wehrmachtu nie wspomnę. nie wybrali go (ci niepolscy podludzie) i ich znienawidził do szpiku kości.
  3. on chyba sobie roi, że mógłby śmiało być na miejscu andrzejdudy i robi co może aby na to zasłużyć. stoi na dwóch łapkach i posłusznie merda ogonkiem.

 • Marek Szufa

  0

  KTO URODZONY W LATACH SIEDEMDZIESIATYCH LUB WCZESNIEJ TO KOMUCH I TY GOWIN JESTES ZAZARTYM KOMUCHEM

 • trebiusz

  0

  po tych wypowiedziach to pan gowin powinien sobie dodać kreseczkę nad o

 • ibrylowska

  0

  Panie Gowin co pan wciska kit Polakom. To PIS ma sztandarowych działaczy komunistycznych. Przykład prokurator stanu wojennego Piotrowicz, trzeba coś więcej. Z KOD protestują ludzie dla których przestrzeganie konstytucji i praw obywatelskich jest rzeczą nadrzędną. Jeśli pan tego nie rozumie to niech pan brnie dalej w autorytaryzm PIS z prezesem na czele. Już nawet Gowin popadł w PISowską paranoję , kłamstwa i obłudę.

 • kingsalami

  0

  meme Gowin chyba placi Monice Olejnik za mozliwosc wypowiedzenia sie w TVN.
  Wez meme nie pokazuj mnie sie na oczy w TVN. Masz inne stacje meme.

 • andrew1507

  0

  To co mówi Gowin dokładnie pasuje do komuchów, które zainstalowały się w PiS.
  Doktorat Naczelnika z marksizmu jet światłem rozjaśniającym mroki dziejów i wytyczającym
  świetlaną przyszłość od Karpat do niziny węgierskiej.
  A tak po prawdzie, jak pasuje Gowin do tego towarzystwa?

 • Adam Maly

  0

  Panie Gowin a w PiS jest Piotrowski czy Kryże i wielu innych aparatczyków dawnego PZPR, którzy wsadzali do więzień solidarnościowców...to wg Pana słów nie powinno ich być w polityce, a u Was wciąż maja wysokie stanowiska do tego ich dzieci są w spółkach państwowych i to jest w porządku?????? Jest Pan ignorantem... jednych rozliczać innym dawać stanowiska, szczyt chamstwa w Pana wykonaniu!!!

 • Gabriel Potoczny

  0

  I co z tego Panie Gowin wynika ? Czy Panu Kijowskiemu nie wolno manifestować ? Durna hipoteza Pana Gowina.

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 2

  Nie przypuszczałem że przy kaczej d...e Gówin tak szybko zgłupieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje