Gowin: Jest związek między częścią krytyków rządu, a środowiskami, które instalowały komunizm [U OLEJNIK]

02.02.2016 21:21
Wicepremier Jarosław Gowin

Wicepremier Jarosław Gowin (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Jarosław Gowin w "Kropce nad i" bronił słów Jarosława Kaczyńskiego i wytoczył najcięższe argumenty. Mówił o związkach lidera KOD Mateusza Kijowskiego z "komunistycznym aparatem represji" oraz "resortowych dzieciach" na antyrządowych protestach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wszystkie uczelnie, publiczne i niepubliczne, powinny być traktowane w ten sam sposób. Zasady są jasne: ustawa zabrania ministerstwu dotować uczelni nie publicznych - powiedział wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin, komentując sprawę 20 mln zł dla uczelni o. Tadeusza Rydzyka.

Wicepremier w programie "Kropka nad i" przytoczył też list Rydzyka, w którym duchowny zaznacza, że chce dla swojej uczelni jedynie równego traktowania, a nie przywilejów.

- Nie ma związku między naszym rządem a Radiem Maryja - zapewniał Gowin po kolejnych pytaniach dziennikarki. - Jest związek między częścią obozu politycznego, który stoi za naszym rządem, a środowiskiem radia - doprecyzował.

KUBA ATYS

Minister podkreślał też, że Kościół jako całość to jedno, a Radio Maryja to co innego, a sam o. Rydzyk "ma prawo do własnych poglądów". - Radio Maryja czy TV Trwam nie są mediami kościelnymi. Są mediami, reprezentującymi część katolickiego społeczeństwa katolickiego - powiedział Gowin.

Gowin o związkach "instalujących komunizm" z krytykami rządu

FOT.MICHAŁ WALCZAK / AGENCJA GAZETA

Gowin bronił słów Jarosława Kaczyńskiego o tym, że w sposobach atakach na rząd "łatwo dostrzec czasy stalinizmu". - Czym innym jest retoryka stalinowska, a czym innym są czasy stalinizmu - argumentował Gowin.

- Jest związek, nawet rodzinny związek, między środowiskami, które instalowały w Polsce komunizm, częścią tych, którzy dziś krytykują rząd - odparł wicepremier, pytany o związek między Stalinem a współczesną Polską.

"W tej całej 'dobrej zmianie' szczególnie mnie frapuje jak niegłupi ludzie, bywa, że o porządnych biografiach (bo tam przecież nie same prokuratory Piotrowicze), potrafią się upokorzyć i upodlić dla wodza z Żoliborza" - skomentował te wypowiedzi na Facebooku Marcin Meller.

Oglądam Gowina u Olejnik i z podziwu wyjść nie mogę nad łamańcami intelektualnymi, które wywija by uzasadnić tezę Jarka...

Posted by Marcin Meller on 2 luty 2016


"Kijowski był związany z komunistycznym aparatem represji"

SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Do "środowisk komunistycznych" Gowina nawiązał też w kolejnym wątku rozmowy. - Gdy patrzę na te tysiące ludzi na protestach KOD, to myślę, że większość z nich kieruje się dobrą wolą. Natomiast są wśród nich też tacy, którzy bronią własnych interesów - powiedział.

- Jak przyjrzeć się biografiom tych ludzi, na przykład pana Mateusza Kijowskiego, to przykro mi, ale zaskakująco często okazuje się, że to połączenie do grup, broniących swoich interesów, istnieje - stwierdził Gowin i przywołał termin "resortowe dzieci".

- (Rodzina Kijowskiego -red.) była związana z komunistycznym aparatem represji - powiedział Gowin pytany o konkrety. Wcześniej stwierdził, że "była to informacja podawana przez media".

- Rozumiem, że chodzi o dziadka Mateusza Kijowskiego? Dlatego on teraz organizuje KOD? - dopytywała Olejnik. - Dlatego potwierdzam tezę Jarosława Kaczyńskiego, że istnieje pewien związek rodzinny między częścią protestujących, a środowiskiem broniącym swoich interesów - odparł Gowin.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (599)
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 210 razy 206

  Gowin ma 100 % racji -ten gorszy sort to czerwone pająki.

 • mer1lin

  Oceniono 303 razy 149

  W swoim rzadzie masz ludzi powizanych z Komunistycznym Aparatem Represji!
  Nie przeszkadza Ci to PACANIE !

 • elasp

  Oceniono 404 razy 146

  Michnik, Gebert, Smolar, Warszawski, Lityński - pierwsi z brzegu synowie żydowskich aparatczyków, zainstalowanych w Polsce na różnych szczeblach władzy nie przez naród,
  ale na rozkaz Stalina. Polscy patrioci leżą w Katyniu i Miednoje, synowie agentów mieszkają wygodnie przy Al. Przyjaciół i śmieją się im w twarz...

  Z tą samą fanatyczną gorliwością, z jaką dzisiaj są demokratami, w latach 50-tych byliby stalinowcami. Ich interesuje władza, stanowisko i to, żeby w sumie próżnować przez cale życie, całe życie pouczając innych, należeć do elity, do swoistego "narodu wybranego".

 • andrzejek1583

  Oceniono 126 razy 112

  Jak to człowiek dla przysłowiowego koryta ( żargon pis-u ) może się zeszmacić. Sory zapomniałem że to polityk ( nie mylić z mieszkańcami ) z Krakowa!!!!!!

 • mapi7

  Oceniono 96 razy 86

  Osoba pana Gowina jest dla mnie żałosna-obojętnie w jakiej partii,byleby u władzy! Wypowiedź o panu Kijowskim haniebna!

 • kluska11

  Oceniono 193 razy 41

  Ostatnio, w moim rankingu najdurniejszych ministrów świata, Gowin wyprzedził Glińskiego!
  Może dlatego że tamten ostatnio się nie wypowiadał!

 • jurek4491

  Oceniono 220 razy 38

  Ale walnął jak chory w wiadro , nie ma związku między rządem a Tadkiem z Torunia .
  Nie tak dawno media pokazywały jak cały rząd i cały klub parlamentarny PiSu leżały pyskiem na urodzinach Radia Maryja a ślicznotak Kempa - szczytowała , magnificencjo ukochana .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje