Powstaje film o życiu Władimira Putina. Główną rolę ma zagrać... Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio na rozdaniu nagród SAG i z Władimirem Putinem

Leonardo DiCaprio na rozdaniu nagród SAG i z Władimirem Putinem (fot. Mario Anzuoni/Reuters, Twitter (@tweet_ink))

Amerykański aktor wstępnie zgodził się zagrać rolę prezydenta Rosji, podają rosyjskie media. Film ma trafić do kin w 2017 roku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według niezależnej rosyjskiej telewizji Dożd, Leonardo DiCaprio wstępnie zgodził się wcielić w postać Władimira Putina. Dożd powołuje się na dwa źródła zbliżone do spółki Knightsbridge Entertainment, która ma wyprodukować film.

Na razie o samym filmie wiadomo niewiele. Ma nosić tytuł "Putin" i będzie opowiadał o ścieżce przywódcy Rosji od pracy w KGB do prezydenckiego fotela.

"Od oficera KGB, premiera do prezydenta. Człowiek-mit. Spojrzenie na życie prywatne i karierę jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata", czytamy na stronie producenta. Film ma być politycznym thrillerem nawiązującym do faktów z życia Władimira Putina

Prace trwają

Valeriy Saaryan, jeden z menadżerów Knightsbridge Entertainment, zdradził telewizji, że praca nad projektem trwała cały ostatni rok. Obecnie ma być zatwierdzana ostateczna wersja scenariusza. Saaryan twierdzi, że w obsadzie znajdzie się kilka czołowych gwiazd Hollywood.

Telewizji Dożd nie udało się skontaktować z rzecznikiem Leonarda DiCaprio. Dożd przypomina jednak, że w styczniu w wywiadzie dla niemieckiego "Welt am Sonntag" DiCaprio powiedział, że z chęcią zagrałby Putina.

Zdjęcia mają się rozpocząć wiosną 2016 roku. Film ma być kręcony w Rosji, Ameryce i Europie. Premierę zaplanowano na wiosnę 2017 roku.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy Leonardo DiCaprio nadaje się do roli Putina?
Zobacz także
 • Charles Roven przyjmuje nagrodę Złote Globy rozdane. "Breaking Bad" triumfuje. DiCaprio z nagrodą za "Wilka z Wall Street"
 • Leonardo DiCaprio przemawia na szczycie klimatycznym ONZ "Zmiany klimatu to nie histeria, to fakt". DiCaprio na szczycie klimatycznym wzywał do "zdecydowanych działań"
Komentarze (126)
Powstaje film o życiu Władimira Putina. Główną rolę ma zagrać... Leonardo DiCaprio
Zaloguj się
 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe ile rząd amerykański przeznaczył na tę propagandową produkcję?

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 3 razy 1

  Podobno zatrudniają reżysera i kamerzystów z Korei Płn. - mają dużą wprawę w kręceniu filmów biograficznych o superbohaterach i ich nadludzkich wyczynach.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  A jednak, Putina powinien grać Artur Barciś. Uzasadnienie:
  Artur Barciś boleśnie zdzielił młotkiem Tulipana. Putin rozwalił samolot lecący z kraju tulipanów.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 15 razy 15

  Hollywood zawsze był czerwony

 • antykwarium

  Oceniono 1 raz 1

  "Film ma być kręcony w Rosji"
  yeah, right. Chyba przyrodniczy...

 • zyks

  Oceniono 3 razy 1

  A czemu nie ? Ale musi się sporo nauczyć: polować w tajdze na tygrysy, uczyć latać żurawie, wyławiać greckie amfory, walczyć w dżudo i sporo innych rzeczy. Kaskaderzy wszystkiego nie załatwią.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Czyżby następny chętny do rosyjskiego paszportu i super-apartamentu w Groznym?

 • zyks

  Oceniono 2 razy -2

  No, proszę... To może zgodzi się też grać rolę Lecha Kaczyńskiego w filmie produkcji Paramount - PiS? Kasa u Glińskiego zapewniona.

 • sonix24

  Oceniono 2 razy 2

  Putina zagra Di Caprio, bo Samuel L. Jackson odmówił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje