Kropiwnicki nie odpuszcza Jakiemu po słowach o "agencji towarzyskiej". "Na dniach pozew trafi do sądu"

02.02.2016 15:35
Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. Kropiwnicki w TVN24: zamierzam złożyć pozew cywilny i karny
2. Poseł PO: będę się domagał przeprosin w mediach i nawiązki na cel społeczny
3. To reakcja po słowach Jakiego o agencji towarzyskiej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podała TVN24 poseł Robert Kropiwnicki nie rezygnuje ze złożenia pozwu, mimo że Jaki przeprosił po słowach o agencji towarzyskiej.

Jak powiedział reporterowi stacji, pieniądze z nawiązki, której będzie domagał się od Jakiego, miałyby być przeznaczone na szpital w Legnicy.

Kropiwnicki zaznaczył w TVN24, że sprawę mieszkania uważa za konflikt sąsiedzki.

"Na dniach"

Zamiar złożenia pozwu potwierdził w rozmowie z PAP.- Jest za wcześnie na podawanie szczegółów, pozwem zajmują się jeszcze prawnicy, ale mogę powiedzieć, że na dniach trafi on do sądu - zapowiedział Kropiwnicki.

Sprawa dla komisji etyki?

Poseł PO Tomasz Lenz na konferencji prasowej powiedział, że wypowiedzią Jakiego powinna zająć się komisja etyki poselskiej. Jak ocenił, za sprawą tych słów czwartkowa dyskusja w Sejmie "przeszła z poziomu merytorycznego w zwykłe chamstwo". Wyraził też zdumienie, że premier Beata Szydło nie wyciągnęła konsekwencji wobec wiceministra sprawiedliwości.

Jaki o "agencji towarzyskiej"

W czasie czwartkowych obrad Sejmu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki personalnie zaatakował posła Roberta Kropiwnickiego. - Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - mówił.

Jego tyradę przerwały okrzyki z sali sejmowej.

PO domagała się dymisji wiceministra.

Dymisji nie będzie - odpowiedziała premier Beata Szydło.

O tym, że lokatorzy budynku w Legnicy skarżą się, iż w mieszkaniu wynajmowanym od Kropiwnickiego znajduje się agencja towarzyska, pisał prawicowy portal wpolityce.pl. Portal podał, że poseł został powiadomiony, ale agencja działa dalej.

Wiceminister z PiSpodczas piątkowego wystąpienia przeprosił . Zastrzegł, że jego intencją było przedstawienie sprawy listu mieszkańców Legnicy.

TVN24 podała także, że policja nie miała skarg mieszkańców dotyczących mieszkania posła.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (245)
Zaloguj się
 • pis_won_za_don

  Oceniono 75 razy 55

  Polską rządzi żulia. Ten prawdziwy ostatni sort Polaków. Chamy wychowane w chlewie, którym wiechcie słomy ciągle wychodzą z gumofilców.

 • razb1947

  Oceniono 56 razy 54

  Podać tego leminga do sądu za zakłócanie ciszy nocnej.

 • Grzegorz Kurpanik

  Oceniono 54 razy 48

  To najlepsza rzecz jaką może zrobić Kropiwnicki. Do tej pory to PiS przy byle okazji składało pozwy, jako partia zrzeszająca ludzi o wybujałym ego i bardzo wyczulonych na dobre imię (rekordzistą w tej dziedzinie jest chyba pan Zbyszek, kolega z pracy min. Jakiego). To co zrobił Jaki w sejmie (żenujące jest, że takie dno jest w pierwszych szeregach wymiaru sprawiedliwości) nie ma precedensu. Do tej pory zastanawiam sie czy to była demonstracja glupoty, czy buty towarzystatwa spod znaku TKM.

 • faustxyz

  Oceniono 60 razy 18

  Ten kto zrobił z takich jak Jaki, Zero, osobnik o profilu psychologicznym stalinowskiego przydupasa. Tenże Jaki jako radny wysyłał e-maile jako "anonimowy" wielbiciel samego siebie. Ma też za pazurami wyciąganie konkurentom żydowskiego pochodzenia.
  Czy w Polsce nie ma doskonale wykształconych, przyzwoitych ludzi, nie ma z czego wybierać? Jak trzeba być ogłupiałym by się nabrać na łgarstwa pisuaru, że oni są konserwatystami i stawiają na przyzwoitość? Co konserwatywnego i przyzwoitego jest w sięganiu na dno by stamtąd na stołek wsadzić Jakiego? Ci ludzie nawet nie kumają czym jest konserwatyzm, są oderwani od korzeni cywilizacyjnych. Niejaka Szydło gada, że Jaki jest ambitny. W oczach prawdziwego konserwatysty, wiernego zasadom, to ta kobita jest rajfurką. To tak jakby powiedziała, potrzebny nam chamski tępak, który potrafi iść po trupach, tyle znaczy dla Szydło być młodym, ambitnym. Sorki nikt mi nie wmówi, że to jest konserwatyzm i wartości chrześcijańskie, ale znajdują głupków, którzy to łykają, bo są równie oderwani od tkanki cywilizacji.

 • Krzysztof Wiśniewski

  Oceniono 24 razy 18

  Osobiście nie mam nic przeciw temu, żeby Jaki zapłacił, i to grubo, za pieprzenie bzdur.
  Kiedy oberwie zdrowo po kieszeni to już nigdy nie podejdzie do trybuny sejmowej. A to wyjdzie na zdrowie słuchaczom a także... kieszeni Jakiego... :)

 • jurek4491

  Oceniono 50 razy 18

  TAK JEST , Panie Kropiwnicki nie można szczylowi popuszczać .
  Znieważa pana przed całą Polską , później z wielkim bólem przeprasza pewnie pod presją koleżków a w zaciszu gabinetów rechoczą ze śmiechu że obrzucili pana błotem .
  To jest taki sam numer jak z katastrofą smoleńską , zamach był bo był , dowodów żadnych .
  Nie darować PiSdzielcowi , gnojowi .

 • blechtrommel

  Oceniono 70 razy 16

  Niestety, powtarzamy błędy z historii, które doprowadzały nasz kraj do zguby. Swarliwość, głupota, arogancja, prywata, niska kultura polityczna i prawna, a nade wszystko warcholstwo i anarchia - na własne życzenie Polacy skazują siebie i swoje dzieci na marginalizację w Europie, a także na biedę i zapóźnienie cywilizacyjne.

  Cymbałowi ze zdjęcia nawet nie warto poświęcać uwagi.

 • pisdeath

  Oceniono 27 razy 15

  I bardzo dobrze. Pozwać bylejakiego chama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje