Kropiwnicki nie odpuszcza Jakiemu po słowach o "agencji towarzyskiej". "Na dniach pozew trafi do sądu"

02.02.2016 15:35
Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. Kropiwnicki w TVN24: zamierzam złożyć pozew cywilny i karny
2. Poseł PO: będę się domagał przeprosin w mediach i nawiązki na cel społeczny
3. To reakcja po słowach Jakiego o agencji towarzyskiej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podała TVN24 poseł Robert Kropiwnicki nie rezygnuje ze złożenia pozwu, mimo że Jaki przeprosił po słowach o agencji towarzyskiej.

Jak powiedział reporterowi stacji, pieniądze z nawiązki, której będzie domagał się od Jakiego, miałyby być przeznaczone na szpital w Legnicy.

Kropiwnicki zaznaczył w TVN24, że sprawę mieszkania uważa za konflikt sąsiedzki.

"Na dniach"

Zamiar złożenia pozwu potwierdził w rozmowie z PAP.- Jest za wcześnie na podawanie szczegółów, pozwem zajmują się jeszcze prawnicy, ale mogę powiedzieć, że na dniach trafi on do sądu - zapowiedział Kropiwnicki.

Sprawa dla komisji etyki?

Poseł PO Tomasz Lenz na konferencji prasowej powiedział, że wypowiedzią Jakiego powinna zająć się komisja etyki poselskiej. Jak ocenił, za sprawą tych słów czwartkowa dyskusja w Sejmie "przeszła z poziomu merytorycznego w zwykłe chamstwo". Wyraził też zdumienie, że premier Beata Szydło nie wyciągnęła konsekwencji wobec wiceministra sprawiedliwości.

Jaki o "agencji towarzyskiej"

W czasie czwartkowych obrad Sejmu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki personalnie zaatakował posła Roberta Kropiwnickiego. - Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - mówił.

Jego tyradę przerwały okrzyki z sali sejmowej.

PO domagała się dymisji wiceministra.

Dymisji nie będzie - odpowiedziała premier Beata Szydło.

O tym, że lokatorzy budynku w Legnicy skarżą się, iż w mieszkaniu wynajmowanym od Kropiwnickiego znajduje się agencja towarzyska, pisał prawicowy portal wpolityce.pl. Portal podał, że poseł został powiadomiony, ale agencja działa dalej.

Wiceminister z PiSpodczas piątkowego wystąpienia przeprosił . Zastrzegł, że jego intencją było przedstawienie sprawy listu mieszkańców Legnicy.

TVN24 podała także, że policja nie miała skarg mieszkańców dotyczących mieszkania posła.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (245)
Kropiwnicki nie odpuszcza Jakiemu po słowach o "agencji towarzyskiej". "Na dniach pozew trafi do sądu"
Zaloguj się
 • eryn_7

  0

  "O tym, że lokatorzy budynku w Legnicy skarżą się, iż w mieszkaniu wynajmowanym od Kropiwnickiego znajduje się agencja towarzyska"
  Prawo w Polsce szwankuje. Zarządy wspólnot mieszkaniowych powinny mieć prawo w trybie miesięcznym do eksmitowania (wypowiadania umowy najmu) lokatorom uciążliwym, po dwóch odrębnych skargach wniesionych przez właścicieli mieszkań sąsiednich. Policja nic do tego nie ma, można ich wołać, ale to nie oni decydują o usunięciu lokatorów łamiących zasady współżycia. Parlament powinien uchwalić zmiany w prawie o wspólnotach mieszkaniowych pozwalajace zarządom wspólnot na działania chroniące dobra właścicieli. Takie rozwiązanie istnieje w prawie prowincji Kanady o wspólnotach mieszkaniowych (condominiach). Właściciel wynajmujący hałasującym i demolującym nie ma tu nic do gadania. Zarząd wspólnoty podejmuje decyzję o eksmisji i lokator się wyprowadza, albo zostaje wyprowadzony przez szeryfa.
  Rady p. posła, by lokatorzy wzywali policję, to dowód arogancji, świadczący, że jako właściciel, jednak zgadza się na to co dzieje się w jego lokalu, mimo informacji otrzymanych od pozostałych właścicieli/ lokatorów nieruchomości.

 • Norman Nagaj

  0

  Przecież jaki i ziobro tworzą parę, a pis zawsze był za trwałymi związkami! Proponuje, aby Duda uprzedził posła z PO i ułaskawił jakiego!

 • piotr_krk

  0

  ktoś tu będzie wydojony... nowego dresu nie będzie

 • czysty.harry

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe czy pan Kropiwnicki ma jakiś rabat ?

 • zyks

  Oceniono 3 razy 1

  Gonić chamskiego, durnego smarkacza! Nie popuszczać!

 • razb1947

  Oceniono 56 razy 54

  Podać tego leminga do sądu za zakłócanie ciszy nocnej.

 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 0

  Są donosy, że Jaki spotyka się z nieletnim chłopcem, dotykając go niedwuznacznie. Przeczytałem to na niezalezna-pl, a tam prawdę prawdziwą zawsze piszą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje