Wspólny kandydat opozycji na prezydenta? Dla Nowoczesnej liczy się tylko jedno nazwisko

02.02.2016 10:06
Kamila Gasiuk-Pihowicz

Kamila Gasiuk-Pihowicz (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

- Przyglądamy się PO bez emocji. To jest partia zawiedzionych nadziei, Grzegorz Schetyna przejął ster na statku, który tonie - ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Kamila Gasiuk-Pihowicz. I dodaje: kandydatem opozycji na prezydenta może być tylko Ryszard Petru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowy przewodniczący PO stanie na czele opozycji i odbierze władzę PiS? Zdaniem posłanki Nowoczesnej tak się nie stanie. - PO nie wyciąga wniosków z błędów, które popełniła przez ostatnie osiem lat. Nie ma nowych osób. To są dokładnie ci sami ludzie od lat, którzy w dodatku nie potrafią przyznać się do błędów - mówi "Rzeczpospolitej" Gasiuk-Pihowicz. - Schetyna nie ma doświadczenia w byciu liderem. To niezwykle sprawny polityk partyjnego zaplecza, ale brak mu charyzmy. Nie porwie za sobą ludzi - dodaje.

Posłanka zastrzega jednak, że "rozliczanie PO" będzie zadaniem nowej władzy; Nowoczesna będzie jedynie punktować Platformę za "wszystkie błędy i zaniedbania". - Mieli półtora roku, żeby napisać dobrą ustawę o policji i nie zrobili tego. Teraz PiS wykorzystał to zaniechanie i przegłosował ustawę inwigilacyjną wprowadzającą elementy państwa policyjnego. PO zapoczątkowała chaos wokół Trybunału Konstytucyjnego - przypomina.

Gasiuk-Pihowicz potwierdza też, że działacze PO chcą przechodzić do Nowoczesnej. - Jest kolejka takich osób. Traktujemy indywidualnie każdy przypadek. Nie chcemy budować drugiej Platformy. Potrzebujemy osób dynamicznych, merytorycznych, chcących i umiejących działać, które mają pomysły na Polskę. Nie jest to obecnie najliczniejsze grono w partii - mówi.

Całość czytaj w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>>

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (327)
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 71 razy 23

  " I dodaje: kandydatem opozycji na prezydenta może być tylko Ryszard Petru."

  A co to, Jędruś Duda leci wkrótce na S-Siewiernyj?!

 • wuetend

  Oceniono 52 razy 14

  Czekamy z Wypiekami na tournee po postmediach Pana Kandydata. Rozumiem, że oficjalnie otwieramy kampanię Wybiórczą?

 • Black Swan

  Oceniono 106 razy 14

  "kandydatem opozycji na prezydenta może być tylko Ryszard Petru."

  no jasne, że tak... Polacy czekają na tego waszego Rumunka; przedstawiciela handlowego i naganiacza jak na zbawcę... Choć z drugiej strony; w porównaniu z Brakiem to nawet Petru może udawać intelektualistę więc minimichniki nie stoją na całkowicie straconej pozycji

 • javall

  Oceniono 41 razy 13

  Madra kobieta, ale znow /niestety/ zapatrzona w swojego wodza.
  Kimze jest Petru ? Czego w zyciu dokonal ? Dotychczasowe jego doswiadczenia to noszenie teczki za dogmatycznym /niesprawnym umyslowo/ Balcerowiczem i brylowanie na bankowych salonach.
  Prezydentem moze byc czlowiek dojrzaly, z doswiadczeniem zyciowym, a nie teoretyk, ktoremu sie wydaje ze wszystko wie najlepiej.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 39 razy 13

  "kandydatem opozycji na prezydenta może być tylko Ryszard Petru".

  A kto jest kandydatem opozycji na kanclerza Niemiec, bo tam wybory już w przyszłym roku?!

 • mojko3099

  Oceniono 111 razy 13

  Petru na papieża!! Rubikoń go poniesie by pokłonić się sześciu królom w upadającym cesarstwie u szczytu swego rozkwitu.

 • saves

  Oceniono 17 razy 11

  Ona zachowuje się jak siksa, która zakochała się w swoim nauczycielu.

 • totmes72

  Oceniono 27 razy 11

  Pani Pipowicz nie dorasta wiedza swojemu gawędziarzowi o sześciu królach i Rubikoniu ale też powiedziała w kawie na ławę - PIS będzie podsłuchiwał 38 milionów Polaków - czyli niemowlaków, przedszkolaków oraz babcie i dziadków też.... ciekawe co mogą powiedzieć.

 • poatyzator

  Oceniono 25 razy 11

  Balcerowicz Bis powered by Soros

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje