Wspólny kandydat opozycji na prezydenta? Dla Nowoczesnej liczy się tylko jedno nazwisko

- Przyglądamy się PO bez emocji. To jest partia zawiedzionych nadziei, Grzegorz Schetyna przejął ster na statku, który tonie - ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Kamila Gasiuk-Pihowicz. I dodaje: kandydatem opozycji na prezydenta może być tylko Ryszard Petru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowy przewodniczący PO stanie na czele opozycji i odbierze władzę PiS? Zdaniem posłanki Nowoczesnej tak się nie stanie. - PO nie wyciąga wniosków z błędów, które popełniła przez ostatnie osiem lat. Nie ma nowych osób. To są dokładnie ci sami ludzie od lat, którzy w dodatku nie potrafią przyznać się do błędów - mówi "Rzeczpospolitej" Gasiuk-Pihowicz. - Schetyna nie ma doświadczenia w byciu liderem. To niezwykle sprawny polityk partyjnego zaplecza, ale brak mu charyzmy. Nie porwie za sobą ludzi - dodaje.

Posłanka zastrzega jednak, że "rozliczanie PO" będzie zadaniem nowej władzy; Nowoczesna będzie jedynie punktować Platformę za "wszystkie błędy i zaniedbania". - Mieli półtora roku, żeby napisać dobrą ustawę o policji i nie zrobili tego. Teraz PiS wykorzystał to zaniechanie i przegłosował ustawę inwigilacyjną wprowadzającą elementy państwa policyjnego. PO zapoczątkowała chaos wokół Trybunału Konstytucyjnego - przypomina.

Gasiuk-Pihowicz potwierdza też, że działacze PO chcą przechodzić do Nowoczesnej. - Jest kolejka takich osób. Traktujemy indywidualnie każdy przypadek. Nie chcemy budować drugiej Platformy. Potrzebujemy osób dynamicznych, merytorycznych, chcących i umiejących działać, które mają pomysły na Polskę. Nie jest to obecnie najliczniejsze grono w partii - mówi.

Całość czytaj w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>>

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (327)
Wspólny kandydat opozycji na prezydenta? Dla Nowoczesnej liczy się tylko jedno nazwisko
Zaloguj się
 • cezi79

  0

  "Dla Nowoczesnej liczy się tylko jedno nazwisko..." Szkoda tylko, że nowoczasna się nie liczy...

 • osservatorepissore2015

  0

  Możecie pisowskie pieski szczekać, opluwać, znieważać, a Nowoczesnej sondaże będą rosły. To bardzo boli, nie?

 • gre-gol

  0

  uwaga , koncentacja Pis-trolli !

  znów mają wzmożenie,. Mają zlecenie na artykuły polityczne i tu robią zgrupowania!

 • gre-gol

  Oceniono 2 razy 2

  Drodzy Rodacy, PODPISUJMY !

  PETYCJA do Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego o odebranie panu Andrzejowi Dudzie tytułu Doktora Nauk Prawnych

  secure.avaaz.org/pl/petition/Senat_Uniwersytetu_Jagiellonskiego_Odebranie_panu_Andrzejowi_Dudzie_tytulu_Doktora_Nauk_Prawnych/?

  W związku z nieustającym łamaniem postanowień konstytucji RP przez sprawującego urząd Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, legitymującego się tytułem Doktora Nauk Prawnych nadanym przez tą uczelnię, Wzywamy Senat Uczelni do odebrania mu tego tytułu, aby nie mógł nim legitymizować swoich bezprawnych poczynań

 • apjapj

  Oceniono 2 razy -2

  Czy naprawde nie ma kogos z wieksza iloscia charyzmy niz Pan Ryszard ? Tragedia...

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 0

  skąd Rumun wytrzasnął to dziwne babsko? Do garów qrwa do garów nie do sejmu!

 • henyk

  Oceniono 1 raz 1

  Rzecz w tym, że .Nowoczesna nie ma żadnego doświadczenia politycznego więc nie wytykałbym brak doświadczenia innym pani Gasiuk-P. Rysio Petru też go nie posiada. A czy ma charyzmę, to się dopiero okaże.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 5 razy 1

  Kobieto gadasz żeby gadać kto w 21 wieku wierzy w to co Wy mówicie, jesteście bezmózgowcami jeżeli uważacie że sukces zapewni Wam wasza prymitywna demagogia. Ruch solidarności był ruchem od dolnym wykorzystanym w odpowiednim czasie przez komuchów i utajnionych zdrajców służb bezpieczeństwa Bolków i im podobnych. Jak Wy chcecie wywołać ruch od dołu ustawiając go od góry i występując oficjalnie przeciwko Polsce nazywając to na dodatek troską o Nią. Wy jak najszybciej zwijajcie sztandary a pieniążki który dostajecie od obcego kapitału żeby robić rozpierduchę w Polsce ulokujcie żebyście na banicji mieli za co żyć. To musi skończyć się dla Was klęską nie ma innej opcji. Te balon który dmuchacie pieprznie z takim hukiem że słuch stracicie.
  Z poważaniem

 • razb1947

  Oceniono 17 razy 9

  Jak tak wielki oszust który namawiał ludzi do brania kredytów we frankach może zostać prezydentem ?może jakieś małej wioski w buszu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX