O jeden tweet za daleko. Rzecznik ministra sportu szydzi z nagrody dla Kaczyńskiego? Straci pracę?

Wpis na twitterowym koncie rzecznika MSiT

Wpis na twitterowym koncie rzecznika MSiT (Fot. Twitter.com / Agencja Gazeta)

Bartosz Zbroja rzecznikiem Ministerstwa Sportu i Turystyki jest od 30 dni. Bardzo możliwe, że po tym wpisie, komentującym galę Człowieka Roku "Wprost", nie będzie mu dane przepracować kolejnego miesiąca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W poniedziałkowy wieczór odbyła się gala Człowieka Roku "Wprost". Tytułem tym w edycji 2015 nagrodzony został Jarosław Kaczyński. Podczas uroczystości przemawiał nie tylko sam wyróżniony, ale m.in. naczelny "Wprost" Tomasz Wróblewski, Jarosław Gowin, Matthew Tyrmand czy Michał Lisiecki - właściciel tygodnika.

Wielu obserwatorów zwracało na Twitterze uwagę na bardzo podniosły i pochlebny wobec laureata ton wielu przemówień, który wśród niektórych twitterowiczów wzbudził sporą wesołość.

Jeden z użytkowników serwisu posunął się nawet do publikacji sondy, w której nie przebierając w słowach pytał o to, kto w pochlebstwach zabrnął najdalej.Taka, niezbyt elegancka, sonda przeszła by pewnie niezauważona, gdyby nie fakt, że najwyraźniej jej autorem jest Bartosz Zbroja - aktualny rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki. To na jego koncie pojawił się taki wpis.

"Niebywałe" i "wygrał wieczór na TT"

Zaskakujący sonda na koncie rzecznika wzbudziła na Twitterze mieszaninę zdziwienia i wesołości. Wiele osób nie dowierzało, że to autentyczny wpis.

Rzecznik straci pracę?

Szybko pojawiły się jednak i sugestie, że Zbroja może stracić pracę. Opinię taką wyraził m.in. poseł PiS Dominik Tarczyński, zaznaczając jednak, że nie jest to jeszcze oficjalna decyzja ministerstwa.Zaprosił też innych użytkowników serwisu do znalezienia Zbroi nowej pracy.

Tymczasem na koncie rzecznika po raz kolejny pojawił się wpis, ewidentnie nawiązujący do wieczornej gali:Kim jest Bartosz Zbroja?

Jak podaje serwis Wirtualne Media, Zbroja rzeczenikiem jest od 5 stycznia. Wcześniej "pracował jako dziennikarz oraz konsultant ds. public relations i marketingu sportowego".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (162)
O jeden tweet za daleko. Rzecznik ministra sportu szydzi z nagrody dla Kaczyńskiego? Straci pracę?
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 30 razy 24

  Jak trzymał sztamę z lemingami no to musiał wylecieć.

 • wandela

  0

  Pisze się - przeszłaby (naprawdę, trochę wstyd)

 • balickizbalic

  Oceniono 1 raz 1

  Że zacytuję: "@ergosumek: 'Kwestionować w Polsce sukces Jarosława Kaczyńskiego w 2015 roku to jakby kwestionować wielkość Kopernika'"
  Racja! Święte słowa. W końcu Kopernik też była kobietą!

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 0

  Oto wolnosc słowa i wypowiedzi w rozumieniu PiS. A teraz PiSlamska hołoto pozwól kaczej faszyscie z Żoliborza zmienić konstytucje to zobaczycie jaka wolnosc i demokracje wam zafunduje.

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 0

  Oto demokracja w wydaniu PIS. Za krytykę kaczego łajna czyli jednego z posłów utrata pracy. Oto dobra zmiana pisowskie faszysty.

 • aamalisz

  Oceniono 3 razy 3

  Mozecie juz uaktualnic artykul, bo sie podal godzine temu do dymisjii. Zobaczcie jego TT

 • Norman Nagaj

  Oceniono 1 raz 1

  Posadzili Jara na kamieni kupie wręczyli mu tytuł o on ma ich w ....głębokim poważaniu,
  Ogłaszam zbiórkę na pierścień na Jarosława, wtedy redaktorzy będą mieli go gdzie cmokać.... publicznie!

 • alexander59

  Oceniono 2 razy 2

  ten poseł Tarczyński- to dopiero "nawilżacz", jeszcze nie minęła północ, a on już wyszedł przed szereg (ministra) i zwalnia,zwalnia,zwalnia........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje