Nowa komisja ds. Smoleńska ma ruszyć w tym tygodniu. "Eksperci z Polski i zagranicy"

01.02.2016 22:32
Antoni Macierewicz w Sejmie

Antoni Macierewicz w Sejmie (KUBA ATYS)

1. Nowa komisja zbada przyczyny katastrofy smoleńskiej
2. MON: na 99 proc. będzie powołana w tym tygodniu
3. Na wznowienie badań pozwoli zmiana przepisów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz był pytany w poniedziałek w TVP Info o wznowienie badań przyczyn katastrofy smoleńskiej i czy w tym celu zostanie powołana specjalna komisja.

Od remontu tupolewa

- Myślę, że nic się nie stanie, jak powiem, że na 99 proc. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która de facto zacznie od początku w sposób rzetelny i uczciwy wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej, czyli od momentu remontu, przetargu na remont tupolewa (...) i to jest ten moment początkowy, od którego zacznie komisja swoje badanie, a będzie oczywiście skupiać się także na tych kluczowych momentach, jak końcówka, ostatnia faza lotu Tupolewa, zostanie powołana jeszcze w tym tygodniu przez ministra obrony narodowej - powiedział rzecznik MON.

Jak dodał, komisja będzie liczyła kilkanaście osób; będą to eksperci z Polski i zagranicy posiadający bardzo duży dorobek naukowy w różnym zakresie - lotniczym, patomorfologicznym etc.

Dodał, że nie jest w stanie określić, kiedy komisja zakończy swoje prace. - Ważne, że szybko już wystartuje - powiedział rzecznik MON.

W piątek rano na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt MON, który pozwoli Antoniemu Macierewiczowi na wznowienie badań nad katastrofą smoleńską. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Jak katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? Przeczytaj w wywiadach Teresy Torańskiej >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (486)
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 161 razy 133

  Słuchajcie, największe śmiechy to będą, jeżeli:

  1) Te oszołomy wydzadzą raport potwierdzający zamach
  2) Te oszołomy wydadzą jakikolwiek raport bez wraku na terenie Polski

  Obydwie opcje równie prawdopodobne. Śmiechy będą na całym świecie, będą nas porównywać z Birmą, gdzie stolicę postawili zgodnie z rozmieszczeniem gwiazd na niebie. Co zrobi NATO, gdy oficjalny raport dużego członka Sojuszu będzie dobitnie zakładał, że ruskie zabiły prezydenta? Nie wiadomo, ale myślę że dadza ruskim wolną rękę, a ruskie mało będą miały do stracenia.

  Na głupotę tego narodu nie ma już ratunku...

 • kantrzyn

  Oceniono 104 razy 102

  Zabrakło miejsc dla w spółkach skarbu państwa dla wszystkich pisowców? Trzeba im znaleźć fuchę w jakiejś komisji badającej, co już dawno zbadano na 100 sposobów. Szaraka US ściga za parę złotych, a te łajzy bezkarnie publicznie trwonią mln złotych. Kiedyś należy skończyć z zasadą braku odpowiedzialności rządzących, ktoś musi ich w końcu pociągnąć przed trybunał stanu i powsadzać do paki.

 • facio60

  Oceniono 123 razy 101

  Szczerze? No to jadę:)
  To temacik nieco zastępczy, dotyczy w sumie ok, 2 - 3 tys. ludzi. Obejmuje ofiary i członków ich rodzin, urzędników z kancelarii premiera i prezydenta, prawników, sąd. Pozostałe społeczeństwo jest kibicem. I dobrze, że takie problemy mamy w Polsce. Jak się spojrzy na prasę niemiecką, austriacką, szwedzką, francuską, belgijską to tam są wałkowane non-stop sprawy o wiele poważniejsze, dotyczące bytu tamtejszych społeczeństw teraz i przyszłości. chodzi oczywiście o imigrantów. W tamtych społeczeństwach wrze. Zagrożone są podstawy demokracji i dotychczasowego trybu życia. W Niemczech oficjalnie jest ponad 1,1 mln imigrantów i codziennie przybywa 2 tys dalszych a na wiosnę może ruszyć lawina co najmniej 10 tys dziennie. Niektóre media niemieckie piszą o drugim milionie, które hasa bezkarnie po Niemczech. Szwajcarzy policzyli, że jeden imigrant generuje 45 EUR kosztów dziennie. A nie mówi się o zwiększonych nakładach na administrację, policję, leczenie. 1,1 mln imigrantów w Niemczech oznacza wydatek rzędu 18.000.000.000,00 EUR rocznie. Jak w tym roku dojdzie kolejny milion, jasnym jest, że państwo nie udźwignie tego. Przeliczając na polskie złotówki 2 miliony uchodźców to dla państwa niemieckiego koszt roczny w wysokości 150 mld złotych. Do tego dochodzi obniżenie poziomu życia rdzennych mieszkańców. W Austrii z powodu grypy, służba zdrowia nie była w stanie działać efektywnie przeciążona obsługą imigrantów, doszło do zamieszek, co spowodowało konieczność interwencji policji w szpitalach (!!!). To dopiero początek. We Francji stan wyjątkowy, w Belgii co i rusz słychać o przygotowywanych zamachach. W Niemczech terroryści już dobrali się do pociągów dużych prędkości.

 • ludojad100

  Oceniono 113 razy 101

  Przecież wszystko już zostało wyjaśnione. Tusk włożył do Tupolewa parówki z trotylem, które w wyniku zetknięcia się z helem i sztuczną mgłą wypuszczoną przez Putina spowodowały dwa wybuchy. Następnie Komorowski za namową Rosjan z wieży przepiłował dla niepoznaki brzozę a Kopacz dobijała rannych. Coś pominąłem? Teraz pozostaje tylko schwytać Putina i postawić przed sądem.
  Po co tracić czas na komisję? Wygląda to jak gra na czas, żeby jednak nie osądzać winnych. Czyli ZDRADA!!!!!!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 129 razy 101

  "Dodał, że nie jest w stanie określić, kiedy komisja zakończy swoje prace. - Ważne, że szybko już wystartuje - powiedział rzecznik MON."

  Abo to widzita, problemem nie jest start, tylko lądowanie ...
  o świcie ...

 • laspo77

  Oceniono 88 razy 76

  Na pierwszym posiedzeniu Komisji Jarosław Kaczyński ma ujawnić treść sms-ów wysłanych ze swojego telefonu w dniu 10-04-2010

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje