Kaczyński Człowiekiem Roku "Wprost". "Nie traktujemy ataku na rząd poważnie"

01.02.2016 20:39
Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku "Wprost" (twitter.com/pisorgpl)

1. Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku 2015 "Wprost"
2. Na gali prezes PiS mówił m.in. o ataku na rząd

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie proponujemy Polsce niczego nadzwyczajnego. Po prostu przypominamy o pewnych diagnozach - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na gali "Wprost", podczas której przyznano mu tytuł Człowieka Roku 2015.

- Musimy uczynić polskie państwo skuteczniejszym. Bez naprawy państwa dalszy rozwój naszego kraju jest niemożliwy - podkreślał Kaczyński. - Chcemy przywrócić w Polsce realną politykę społeczną - dodał.

- Polski kapitał dzisiaj śpi - oceniał prezes PiS i zapowiedział "wielki plan ministra Morawieckiego", który ma "obudzić polską gospodarkę".- Potrzebna jest realna suwerenność. O to zabiegamy - zaznaczył Kaczyński i dodał, że "nie wszystkim się to podoba", a dla niektórych "słaba Polska jest wygodna".

"W atakach łatwo dostrzec czasy stalinizmu"Prezes odniósł się też do "ataków" na rząd i Prawo i Sprawiedliwość. - Jeśli zanalizować sposób ataku na nas, łatwo dostrzec czasy stalinizmu - powiedział. - Nie traktujemy tego ataku poważnie. Atakującym chodzi o zatrzymanie nas, ale my damy radę - zaznaczył.

"Posiada wpływy, o jakich polscy politycy w ostatnich latach mogli tylko pomarzyć"

Redakcja tygodnika podkreśliła, że prezes Prawa i Sprawiedliwości "posiada dziś wpływy, o jakich polscy politycy w ostatnich 27 latach mogli tylko pomarzyć". "Jako przywódca obozu politycznego, który zdobył pełnię władzy w kraju, może dziś wyznaczać kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej" - uzasadnia redakcja.

W ocenie "Wprost" Kaczyński rozumiał skutki prowadzonej przeciwko niemu przez lata negatywnej kampanii, więc nie wziął udziału w wyborach prezydenckich i wystawił Andrzeja Dudę, a w parlamentarnych na premiera wskazał Beatę Szydło.

"Te decyzje spowodowały, że rok 2015 oznaczał dla niego osiągnięcie politycznych marzeń. Nie tylko pokonał Platformę, która przez osiem lat robiła wszystko, by go upokorzyć, ale też zgarnął pełną pulę. Tego w naszej polityce przed nim nie zrobił jeszcze nikt" - zaznaczyła redakcja.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (540)
Kaczyński Człowiekiem Roku "Wprost". "Nie traktujemy ataku na rząd poważnie"
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 1 raz 1

  A mnie jest wstyd, ze szanowny J.Kaczyński przyjął to wyróżnienie i znalazł się pośród mizarii typu A.Kwaśniewski, Miller, Suchocka i reszty miernot( pomijam sportowców).
  Prezes J.Kaczyński zamiast być człowiekiem roku powinien poczekać na ocenę historii i zostać raczej POLAKIEM STULECIA ! Z wyrazem szacunku dla niego.

 • buffalo69

  Oceniono 1 raz -1

  Niniejszym nadaję Jarosławowi Kaczyńskiemu zaszczytny tutuł - Europejskiego Chama Roku 2015.

 • baw3

  Oceniono 1 raz -1

  Jaki tygodnik taki wybór.

 • michal.sajko

  Oceniono 1 raz -1

  Nagrodę z ręki wazeliniarzy Prezes ma gdzieś. Najbardziej ceniłby sobie nagrodę Człowieka Roku Gazety Wyborczej, Newsweeka czy Polityki. Ale takich nigdy nie dostanie, dlatego gazety te muszą być zniszczone...

 • szczepionkipowodujaraka

  Oceniono 3 razy -1

  te radiowe POzydowki już wkrótce wyjada do swojego kraju

 • shiloh252

  Oceniono 3 razy 1

  Platforma upokarzała Kaczyńskiego!? Kolejna pisowska bzdura! Prezes znowu raczył
  zapomnieć o swoich insynuacjach, półprawdach i bezczelnych kłamstwach
  tudzież starannie kamuflowanych wyzwiskach! Tego "zomo" i "polaków gorszego sortu
  nie wybaczę mu nigdy. Nie mówiąc już o "zdrajcach, komunistach i złodziejach", o których
  krzyczał ten drugi szubrawiec Brudziński wywołując aprobujący uśmieszek Wuja K.

 • Anna Gerlich

  Oceniono 3 razy 1

  WPLYWY ZAGRANICZNE SMIESZNE JEZELI CZYSZCZENIE BUTOW ZAGRANICZNYM POLITYKOM MOZNA NAZWAC WPLYWAMI TO KACZYNSKI NAPEWNO DO TEJ ROLI SIE NADAJE A RESZTA TO MARZENIA CZLOWIEKA CHOREGO PSYCHICZENI I CZY ON JEST CZLOWIEKIEM ROKU CZY NIE TO TAKIE BZDURY MOGA UZNAC TYLKO POLACY I TO Z TEJ DOLNEJ POLKI

 • maxym9

  Oceniono 3 razy 1

  Pamiętam pierwsze wydania - był to poznański lokalny tygodnik, po latach rozbudował się do ogólnopolskiego na niezłym poziomie. Ale to przeszłość - dziś to taki szmatławiec, który upadnie finansowo, bo dziś jest upadły. Proponuję mu wrócić do korzeni lokalnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje