Liroy-Marzec złożył projekt ustawy dot. legalizacji marihuany leczniczej

01.02.2016 19:42
1. Liroy-Marzec złożył projekt zmian w ust. o przeciwdziałaniu narkomanii
2. Nowelizacja ma umożliwić stosowanie marihuany w celach medycznych
3. Marihuana rekreacyjna nadal pozostanie nielegalna

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Projekt, który poseł Piotr Liroy-Marzec złożył w Sejmie zakłada m.in. stworzenie rejestru lekarzy wykorzystujących w leczeniu marihuanę i umożliwienie jej legalnego uprawiania.Liroy-Marzec podkreślił na konferencji w Sejmie, że medyczna marihuana nie jest narkotykiem, który niszczy, tylko środkiem, który "pomaga ludziom w chorobie". - W kampanii obiecałem ludziom chorym, z którymi się spotykałem, że doprowadzę do tego, żeby taki projekt powstał - zaznaczył poseł podczas konferencji w Sejmie.

- Trzymaliśmy się prawa obowiązującego w Polsce, żeby nie było żadnych problemów na drodze prawnej, żeby nikt tego nie utopił. Przygotowała to dość duża ekipa fajnych ludzi - mówił Liroy-Marzec. Poseł zaznaczył, że projekt nie powoduje żadnych zmian w prawie karnym, a marihuana będzie nadal nielegalna.

W zeszłym roku Trybunał Konstytucyjny zasygnalizował, że Sejm powinien uregulować kwestię medycznego wykorzystania marihuany. TK zaznaczył, że w świetle badań naukowych marihuana może być wykorzystywana w celach medycznych, zwłaszcza dla łagodzenia negatywnych objawów chemioterapii stosowanej w chorobach nowotworowych.

"Czy potem pod tymi butami pojawia się płomień"

Wielu komentatorów zwróciło uwagę nie tylko na sam temat konferencji prasowej, co wygląd posła Liroya-Marca, a konkretnie jego buty. "Czy potem pod tymi butami pojawia się płomień i Liroy będzie poruszać się pół metra nad ziemią?", pytał jeden z komentujących na Twitterze.

Słynny muzyk od początku kadencji ubiera się w Sejmie raczej nieformalnie, a jego znakiem rozpoznawczym jest czapka z daszkiem.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (110)
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 66 razy 48

  Haha, śmiejcie się z butów, ale to właśnie partia Kukiz'15 będzie naciskać na PiS i w ciągu najbliższych 4 lat wydarzy się więcej w kierunku depenalizacji marihuany, niż za PO :D

 • clamcay

  Oceniono 67 razy 41

  wszyscy mówili że Piotr Marzec będzie robił w sejmie siarę, a tu gość mało gada a robi całkiem pożyteczne rzeczy... Po drugiej stronie mamy Ryśka, który co kompletnie nic nie robi oprócz biegania po mediach, a co wypowiedź to samozaoranie...

  To jakie Piotr Marzec ma buty jest bez znaczenia.

 • proteusz33

  Oceniono 53 razy 35

  Nie wierzę w ideę medycznej marihuany. Piotr Liroy-Marzec skończy dokładnie tak jak Janusz Palikot

  Stefan Niesiołowski 1.02.2016

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 81 razy 33

  Ja tam tylko i wyłącznie za przewodniczącym Pierdu z Nowobogackiej jestem.
  On ma zawsze ładne buty i krawat, nawet jak pieprzy trzy po trzy i się kompromituje. Za to ma ładny garnitur i kolegów w banku. Ja tam zdecydowanie ufam przedstawicielowi handlowemu i kredytowemu naganiaczowi.

 • Artur Grabowski

  Oceniono 42 razy 32

  matoły zajmuja sie butami, ludzie wyksztalceni-trescia proejktu ustawy

 • wigd

  Oceniono 36 razy 26

  Co za małostkowość gazeta.pl!

 • bezkontownik

  Oceniono 20 razy 18

  Założył te buty pewnie tylko po to, żeby Gazeta i inne Fakty zwróciły uwagę na ten projekt. Gdyby przyszedł w pełnym garniaku to nie byłoby o czym pisać. A tak pojawią się nagłówki, posty, tweety, memy i więcej ludzi dowie się o sprawie. Jak na mój gust strzał w dziesiątkę :)

 • cucurucu

  Oceniono 39 razy 17

  Chooj mnie obchodzi jak byl ubrany, wazne co mowil a mowil dobrze wiec odpie...a sie.

 • bleku666

  Oceniono 22 razy 12

  To dopiero dobre dziennikarstwo, poruszyliście najważniejszy aspekt sprawy. Buty posła. Gratuluje wam, każdego dnia jesteście coraz bardziej śmieszni i żałośni jednocześnie, a to rzadka sztuka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje