Z jakim politykiem poszlibyśmy na piwo? Chętnie z prezydentem - także byłym. Tak, tym, o którym myślisz

Ranking Żywca

Ranking Żywca (Agencja Gazeta / Grupa Żywiec)

Takiego rankingu jeszcze nie było! Paweł Kukiz, Andrzej Duda, Aleksander Kwaśniewski... Co łączy tych polityków? Wszystkich trzech Polacy chętnie zaprosiliby na piwo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z którym z polityków poszedłbyś na piwo? - takie pytanie postawiono w badaniu Millward Brown dla Grupy Żywiec. W pierwszej części ankiety respondenci mieli podać nazwiska "z głowy" - spontanicznie.

Najczęściej wymienianymi politykami okazali się Paweł Kukiz, Andrzej Duda i Donald Tusk. Mniej niż 20 proc. badanych wskazało Jarosława Kaczyńskiego, Ryszarda Petru, Janusza Korwin-Mikkego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Beatę Szydło. Poniżej 10 proc. respondentów podało nazwiska Janusza Palikota i Lecha Wałęsy, którzy zamknęli ranking TOP 10 wskazań spontanicznych

.

Wśród wymienionych osób pojawili się też politycy zagraniczni - Barack Obama, Angela Merkel i Władimir Putin. Wskazał ich jednak niewielki odsetek badanych, kolejno 3,2, 2,4 i 1,4 proc.Gdy jednak ankietowanym przedstawiono gotową listę polityków, wskazania - poza pierwszym i drugim miejscem - były inne. I tak na ostatnim miejscu na podium znalazł się Aleksander Kwaśniewski (41 proc. wskazań), a tuż za nim prezydent Słupska Robert Biedroń (38 proc.). Pierwszą piątkę z wynikiem 33 proc. zamykają ex aequo - Ryszard Petru oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Jedyną kobietą, którą wskazali respondenci badania, jest premier Beata Szydło (23 proc.).Co ciekawe, często wymieniani politycy mieli też spory "elektorat" negatywny. 60 proc. osób podało, że nie chciałoby lub na pewno nie chciałoby pójść na piwo z Jarosławem Kaczyńskim. 43 proc. osób udzieliło takich odpowiedzi w przypadku Andrzeja Dudy.Badanie zostało przeprowadzone na grupie 495 pełnoletnich Polaków, w dniach 18-22 grudnia 2015 roku. Ankietowanie byli próbą reprezentatywną dla populacji Polski pod kątem płci, daty urodzenia, wykształcenia i miejsca zamieszkania.

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (273)
Z jakim politykiem poszlibyśmy na piwo? Chętnie z prezydentem - także byłym. Tak, tym, o którym myślisz
Zaloguj się
 • senior2244

  0

  Z czwartą pozycją bym poszedł na piwo ale zabrał bym kłonicę.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 2

  Znając się na rzeczy z żadnym bo Oni chcieliby pić na krzywy ryj jeszcze z łaską że to miałby być dla Ciebie zaszczyt że za nygusa byś mógł zapłacić.
  Z poważaniem

 • infopolrg

  Oceniono 1 raz 1

  Ja chętnie wypiłabym drinka (piwa nie piję) z Aleksandrem Kwaśniewskim, ewentualnie z Cimoszewiczem :)

 • drugiepietro

  0

  "Jedyną kobietą, którą wskazali respondenci badania, jest premier Beata Szydło (23 proc.)."
  Jakoś tak się kojarzy z kuflem?

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  polityka to bym tym kuflem walnoł w łeb a tuska to bym obsikał po polskim piwie . brzydze sie politykami.

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  po polskim piwie bardzo dużo sie sika . nie polecam . a juz napewno nie z politykiem bym pił . ja poprostu brzydze sie politykami.

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  z rzadnym bo jeszcze bym musiał zapłacic za te piwo .żaden polityk by mi nigdy nie postawił . co sobie by uszczuplił kieszen? to niemozliwe .

 • ogorinho0913

  Oceniono 3 razy 1

  Ja na szczęście mam z kim piwo. Jedynym z wymienionych z którym bym się napił, to Kwaśniewski-ostatni z Prezydentów ,za którego się nie wstydziłem

 • wojtek buska

  Oceniono 1 raz -1

  PiSiory nie piją piwa tylko własny mocz, urynoterapię zalecił im znany znachor i miłośnik kotów jarosław mały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje