Fundacja o. Rydzyka dostanie miliony złotych dotacji? Na razie trwają negocjacje

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

1. 7 lat temu NFOŚ odebrał fundacji dotację na odwierty geotermalne
2. Fundacja wytoczyła proces o bezpodstawne anulowanie dotacji
3. Teraz NFOŚ negocjuje ugodę sądową z fundacją Lux Veritatis
4. Nie wiadomo, jaka byłaby wartość ewentualnej ugody

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

27 milionów złotych dotacji na odwierty geotermalne w Toruniu przyznano fundacji Lux Veritatis w 2007 roku, jeszcze za rządów PiS. Po wyborach nowe władze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW cofnęły tę decyzję.

Po tym Lux Veritatis pozwała NFOŚiGW, a proces toczy się do dziś - ale już niedługo może dobiec końca. Jak podaje Radio Zet, Fundusz negocjuje zawarcie ugody sądowej z Fundacją. Według Radia Zet, wiązałoby się to ze przyznaniem 27 mln złotych dotacji, a być może także odsetek z niemal ośmiu lat.

"Nie można przesądzić, czy dojdzie do ugody"

W odpowiedzi na nasze pytania Sławomir Kmiecik z biura prasowego NFOŚiGW potwierdził, że Fundusz negocjuje zawarcie ugody sądowej z Fundacją. Zaznaczył też, że takie było zalecenie sądu, zajmującego się sprawią, a negocjacje zostały podjęte jeszcze przez poprzednie władze NFOŚiGW.

Kmiecik podkreśla, ze negocjacje są poufne i na razie "nie można przesądzić, czy dojdzie do ugody", a tym bardziej - jaka byłaby jej kwota.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (259)
Fundacja o. Rydzyka dostanie miliony złotych dotacji? Na razie trwają negocjacje
Zaloguj się
 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 1 raz 1

  PISDZIELC\ZA MAFIA PUŚCI NAS Z TORBAMI !!GONIĆ TE ŁAJZY RAZEM ZE ZŁODZIEJEM RYDZYKIEM!

 • Bogdan Domeracki

  Oceniono 1 raz -1

  Nadal nie wierzę temu Andrzejowi Sebastianowi Dudzie ani tej Beacie Szydło...! Są oni jedynie kukiełkami w rękach prezesa Jarosława Kaczyńskiego…! Liczę na to, że Unia Europejska pomoże nam rozwiązać problemy w Polsce…! Nadal czekają Nas kolejne poPiS-y manipulantów, arogantów i NIErządu...! KOD to nie jest bój o żadną partię... KOD to walka o Wolność i Demokrację dla Wszystkich Polaków…! Życzę Wszystkim Naszym Rodakom, żeby w roku 2016 otworzyły się im szeroko oczy na demolowanie Naszej Ojczyzny przez PiS...! Niech żyją Wolność i Demokracja...! Prędzej, czy później, dla dobra Wszystkich Polaków naprawimy błędy PiS...!

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  prwo i sprawiedliwosc prezydenta i szydło szatan opetał .

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  pewno że kolejny przekret .

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  panie rydzk . jak pan sie nie wstydzi . i jest pan duchowny . tak duchowny sie nie zachowuje . przez pana ludzie cierpią rydzyk . opływa pan ksiądz w ogromnych pieniądzach i co . jeszcze mało mało mało . a co mają powiedziec emeryci co głodują nie leczą sie i umierają .?jak siądz śmie wyciągać reke po ogromne pieniądze . gdzie ma ksiądz duchowienstwo? papiesz franciszek napewno by tego nie pochwalił. ksiądz sobie robi kase na czyjmś nieszczesciu i za to ksiądz powinnien wylądowac w piekle .a napewno tam ksiądz sie znajdzie . teraz ksiądz nie boi sie grzechu ale zobaczymy jak przjdzie umierac . napisałem list do naszego papierza w tej sprawie . do wiadomosci ksiedza .

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  żadnego poparcia dla prezydenta dudy szydło i prawa i sprawiedliwosci .nigdy wiecej . juz drugi raz zrobili ludzi w bambuko .

 • junkamm

  Oceniono 3 razy 3

  zwołajmy jak najszybciej wszystkich obywateli tego kraju do wyjscia na ulice polski by zaprotestowac przeciwko daniu bardzo bogatemu człowiekowi rydzykowi ogromne miliony zł . ktos musi poprowadzic tych ludzi by zaprotestowac przeciwko prawu i sprawiedliwosci beaty szydło na rozdawnictwo milionów dla rydzyka . przypominamy rząd i prezydent bardzo oszukał emerytów waloryzacjia w 2016 roku na poziomie znaczka pocztowego . jest to perfidne okłamanie by poparli ich kadytadture na prezydenta i premiera wzamian za ujecie sie za podwyżkami znacznymi emerytom . ani prezydent duda ani beata szydło nie dotrzymali swojego słowa . chamstwo mają we krwi widocznie za to mają ogromne pieniądze dla bogacza rydzyka . wzamian za poparcie prawa i sprawiedliwosci w czasie kampani wyborczej . jak ten rydzyk sie nie wstydzi . swoją chłapliwą reką skazuje ludzi starszych na głód i cierpienie . to nie ksiądz .to chłapliwy na ogromne pieniądze zwykły człowiek bez skrupółów . widocznie prezydent i szydło wspaniale sie bawią czyjmś nieszczesciem . to u nich normalka . prosimy niech ktos wyprowadzi ludzi cały naród na ulice polski . tak nie może byc gdzie jeden głoduje drugi opływa w pieniądzach .

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Szykuje się kolejny przekręt .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje