Mówiła, że jedzie na plażę. Uciekła z dzieckiem do Państwa Islamskiego. Skazana

01.02.2016 13:43
Tareena Shakil

Tareena Shakil (HANDOUT/REUTERS)

1. Brytyjkę skazano na więzienie za dołączenie do Państwa Islamskiego
2. Kobieta zabrała ze sobą 14-miesięcznego synka
3. Wróciła, bo rozczarowało ją życie w kalifacie
4. Skazana zaprzecza, że wspierała terrorystów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

26-letnia Brytyjka Tareena Shakil, która wyemigrowała do tak zwanego Państwa Islamskiego (ISIS), została w poniedziałek skazana przez sąd w Birmingham na łączną karę sześciu lat więzienia: za członkostwo w grupie dżihadystów i zachęcanie do aktów terroryzmu.

W październiku 2014 roku Shakil wraz z rocznym synkiem poleciała do Turcji, a stamtąd udała się do Syrii. Bliskim powiedziała, że jedzie na wakacje na plażę.

Po trzech miesiącach postanowiła wrócić do Wielkiej Brytanii. Dojechała taksówką do granicy syryjsko-tureckiej, a z Turcji wróciła na Wyspy.

Twierdziła, że uciekała od "nieszczęśliwego życia rodzinnego", ale życie w kalifacie też ją rozczarowało.

W czasie procesu Shakil przyznała, że wyjechała do Syrii, by żyć zgodnie z surowym prawem islamskim, natomiast zaprzeczyła, jakoby wspierała terroryzm. Sędzia Melbourne Inman, podczas wygłaszania wyroku, podkreślił jednak, że wyjeżdżając kobieta była świadoma, że jej dziecko czeka pod rządami Państwa Islamskiego indoktrynacja, a potem los terrorysty. Swojemu 14-miesięcznemu synowi zrobiła zdjęcie w kominiarce z oznaczeniami ISIS oraz z karabinkiem AK-47.

BBC odnotowuje, że Shakil jest pierwszą Brytyjką skazaną po powrocie z kalifatu, proklamowanego przez Państwo Islamskie na obszarach Syrii i Iraku.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (145)
Zaloguj się
 • shipa

  Oceniono 57 razy 53

  Za podróż zapłaciła z pożyczki rządowej na studia, tyle w temacie rzekomego ,,odrzucenia" przez spoleczenstwo brytyjskie. ,,Integracja" w jej przypadku polegała na perfekcyjnym wykorzystaniu systemu do wsparcia finansowego fanatyków muzułmańskich. Widać, jak kolejne pokolenie ,,zintegrowanych" dzieci imigrantów ,,ubogaca" kraje, które dały sie omamic wizji widma multikulti.

  Z więzienia wyjdzie po 3 latach w praktyce, jesli w ogóle do niego trafi ( ma małe dziecko i to jest decydujący argument za zamiana formy kary na opaskę monitorujaca na przykład), zaś po odbyciu kary stanie sie walutowym czlonkiem, sorry, członkinią, wspólnoty islamskiej na Wyspach ( ironia celowo zamierzona).

 • saves

  Oceniono 51 razy 49

  A niech jedzie w ....u i nie wraca. Niech weźmie jeszcze ze sobą koleżanki, kolegów, rodzinę, sąsiadów i lokalnego mułłę.

 • piotr_ze_wsi

  Oceniono 53 razy 39

  "Brytyjka" wróciła do korzeni...
  Nie lepiej napisać prawdę o urodzonej w Wielkiej Brytanii córce przybyłych z Iranu (Iraku, Afganistanu - należy podać kraj pochodzenia) wyznawców islamu?

 • karasek432

  Oceniono 44 razy 38

  Imigranci pokazując dziecko pokazują przyszłego terrorysty.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 46 razy 38

  To mała terrorystka która jurto obwieszona materiałem wybuchowym pójdzie wysadzić się w metrze lub autobusie

 • 31.februarius

  Oceniono 43 razy 37

  Shakal, brrrrrrr!

 • laspo77

  Oceniono 43 razy 37

  Co ją rozczarowało, że była posuwana na zmianę przez pluton wojska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje