Premier Szydło wygwizdana. Jak zareaguje PiS? Kiedy gwizdano na polityka PO...

01.02.2016 12:12
Jacek Sasin | Premier Szydło na meczu

Jacek Sasin | Premier Szydło na meczu (Agencja Gazeta)

Beata Szydło została wygwizdana podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, za co prawicowe media obwiniły niemieckich kibiców. Gdy jednak chodziło o polityków PO, PiS znajdowało wiele zrozumienia dla gwiżdżących.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W momencie gdy Beata Szydło wręczała medale zwycięzcom finałowego meczu Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, na hali rozległy się gwizdy i buczenie.

Prawicowy serwis Niezależna.pl szybko znalazł winnych i napisał o "bezczelności niemieckich kibiców". To właśnie oni mieli wygwizdać premier Szydło.

"Spontaniczna reakcja"

Tymczasem wróćmy do 2012 roku. Jak co roku, pierwszego sierpnia odbywały się uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Warszawy została wówczas wybuczana i wygwizdana.

Jacek Sasin oświadczył wówczas, że te zachowania "rozumie". - Szczerze mówiąc jak słucham pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, która oburza się, że została wygwizdana, czy wybuczana w jednym czy drugim miejscu, to muszę powiedzieć, że są do dla mnie jakieś absolutne Himalaje hipokryzji -komentował polityk PiS.

- Młodzi ludzie mają swoje racje i wiedzą sami, co mają robić. Politycy PO przekonują, że to wina PiS, ale moim zdaniem to było takie spontaniczne zachowanie ludzi, którzy bardzo emocjonalnie przeżywają to, co się dzieje w Polsce. I od razu chce się ich zaszufladkować politycznie - wyjaśniał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (269)
Zaloguj się
 • w12121

  Oceniono 440 razy 106

  Buczenie na pogrzebach Giremka czy Bartoszewskiego to bylo takie naturalne moherowe i pisowskie zachowanie, ze nikt sie nie dziwil, to samo bylo na wszelkich uroczystosciach panstwowych z udzialem Komorowskiego, Kopacz czy Gronkiewicz Waltz. Ale zeby gwizdac na Szydlo? To niemozliwe... Sluzby Ziobry zrobia z tym porzadek!

 • 1627cd1410

  Oceniono 244 razy 86

  jedno jest pewne: ten tchórz z Żoliborza już się nigdzie nie pokaże przed tłumem... na żadnej rocznicy, święcie czy obchodach go nie będzie...

 • fakiba

  Oceniono 319 razy 81

  Święte słowa panie Sasin , młodzi ludzie wiedzą co mają robić , niedługo nie tylko będą gwizdać na Becie oszustkę , ale będą ją jeszcze przeganiać z miejsc publicznych

 • fakiba

  Oceniono 202 razy 78

  No to panie Sasin , wypada się przyłączyć do gwizdów na Becię , skoro to takie demokratyczne

 • spluwa-orginal

  Oceniono 307 razy 77

  Od dzisiaj na imprezy sportowe beda wpuszczani tylko szczerbaci ,zeby gwizdanie im nie wychodzilo .

 • drabe1

  Oceniono 194 razy 72

  Sasin mówił o " Himalajach hipokryzji ".Gdybym był złośliwy. odniósłbym to do wypowiadającego te słowa. Ale jestem łagodny jak baranek i napiszę tylko, że PiS całą noc strawiło na wymyślaniu wykrętów, które wytłumaczyły by te gwizdy i niczego nie wymyśliło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje