Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku "Wprost". "Najważniejsza postać polskiej polityki"

01.02.2016 10:07
Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku "Wprost" (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Prezes PiS "posiada dziś wpływy, o jakich polscy politycy w ostatnich 27 latach mogli tylko pomarzyć" - ocenia "Wprost". To m.in. dlatego redakcja tygodnika ogłosiła Człowiekiem Roku Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Jarosław Kaczyński posiada dziś wpływy, o jakich polscy politycy w ostatnich 27 latach mogli tylko pomarzyć. Jako przywódca obozu politycznego, który zdobył pełnię władzy w kraju, może dziś wyznaczać kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej. Redakcja tygodnika "Wprost" zdecydowała, że to właśnie jemu przypadnie tytuł Człowieka Roku "Wprost" 2015" - czytamy na stronie tygodnika."Prezes PiS od 2005 r. jest zdecydowanie najważniejszą postacią polskiej polityki. Od kiedy jego partia 11 lat temu wygrała wybory parlamentarne, a Lech Kaczyński został prezydentem, Jarosław Kaczyński stał się głównym punktem odniesienia w polityce" - ocenia gazeta.

I dodaje: "Jako lider partii rządzącej, później premier, następnie przywódca opozycji i wreszcie jako lider obozu posiadającego ogromną władzę prezes PiS stał się dla jednych gwarantem uczciwości, przywracania państwa obywatelom i niepodległości, a dla innych wrogiem numer jeden, który antagonizuje społeczeństwo oraz prowadzi Polskę na peryferia Europy. Nikt nie może jednak prowadzić polityki obok Jarosława Kaczyńskiego".

Kaczyński Człowiekiem Roku nie tylko według "Wprost"

Kaczyński został też Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej". By prezes PiS mógł odebrać nagrodę, przerwano piątkowe obrady Sejmu. - Mogliśmy rozpocząć głosowania o 18. Nagroda "Gazety Polskiej" spowodowała, że zaczęliśmy o 21, skończyliśmy przed 3. To była już druga taka noc, więc istniało ryzyko pomyłek - mówiła na antenie Radia ZET posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (267)
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 35 razy 29

  Pewnie dla "Wprost", pierwszymi ludźmi na księżycu, byli Kaczyńscy w 1962r

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 80 razy 28

  * PiS nie tylko dezinformuje. Oni po prostu permanentnie kłamią. To jest ich stała, sprawdzona metoda.

  Na przełomie 2014/15 r. sztab wyborczy Dudy, wówczas PIS-dowskiego kandydata w wyborach prezydenckich, zatrudnił ponad 800 hejterów do szerzenia w Internecie proPISowskiej propagandy. Stawka wynosiła od 1,5 zł (za umieszczanie w sieci „gotowca” dostarczanego przez sztab PIS-u) do nawet 3,5 zł za wpis autorski.

  Po zwycięstwie Dudy przekonanie wśród PIS-dowców o skuteczności takiego PR wzrosło niepomiernie! A dokładnie 3-krotnie! Bo już w czerwcu zatrudniono kolejnych niemal 2000 hejterów. Ich stawki pozostały na niezmienionym poziomie, ale za szczególna aktywność zaczęto niektórych wynagradzać w dodatkowy sposób. Wszyscy byli wynagradzani z funduszu wyborczego PIS-u, czyli de facto z naszych pieniędzy! Bowiem, jak powszechnie wiadomo, składki członkowskie PIS-u (w 2014 r. ok. 470 tysięcy PLN) w 100% idą na sfinansowanie ochrony Kaczyńskiego… A i tak jest to tylko połowa kosztów tej ochrony (obecnie ponad 1,2 miliona!). PIS wygrał wybory. Niedawno jeden z ministrów w kancelarii Dudy przyznał, że w szczytowym okresie kampanii wyborczej dla PISd-u pracowało ponad 3000 hejterów! Z częścią z nich zakończono „współpracę”. Jednak do dziś jest ona kontynuowana z niemal 800 osobami… Stawki nieco spadły, dziś jest to od 1 zł („gotowiec”) do 3-4 zł za wpis samodzielny i zamieszczany tylko 1 raz w sieci. I najciekawsze…

  Od 2 tygodni PISd-owcy hejterzy nie są już finansowani ze środków wyborczych lub partyjnych!!! TYLKO JUŻ BEZPOŚREDNIO Z NASZYCH PODATKÓW! Zostali bowiem zakwalifikowani jako współpracownicy i specjaliści ds. PR rządu PISd-u i kancelarii Dudy! Jeśli kogoś dziwiła to mnogość (na różnych forach) różnych wpisów proPISowskich i antyPOwskich lub wymierzonych w Nowoczesną i samego Petru, pomimo tego zawłaszczania przez PIS Państwa i łamania konstytucji, to chyba powinna go przestać dziwić!

  Szczególnie biorąc pod uwagę, że każdy wpis na forum czytają setki, a nawet tysiące Internautów... Niemal dzień w dzień 200, 300 lub 400 osób siada do komputerów i puszcza w świat co im tylko proPISd-owska wyobraźnia podsunie… A jak im się kończy inwencja sięgają do broszury, w której na 8 stronach są gotowe „komentarze”, dostarczone przez PR-owców Kaczyńskiego… Do niedawna "wrogami nr 1" byli Kopacz, Sikorski, Schetyna lub Niesiołowski. Dziś niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o histeryczne, nienawistne ataki stał się Petru. Bo jest dla PISd-u najgroźniejszy... Ilu z nich tu jest dziś?????

  Od dzisiaj będzie jeszcze Schetyna. Raz, że ma być szefem całości PO po porozumieniu; dwa, że wypłynęły podsłuchane rozmowy, w których zapowiada wyprowadzanie ludzi na ulicę. Teraz każdy marsz antypisowski będzie szkalowany jako sprawka Schetyny.
  Masowe wrzucanie komentów przez Andrzeja/Adama Fakibę i innych trolli jest dowodem na prowadzenie zorganizowanej kampanii. Podobnie jak gwałtownie rosnące oceny wpisów niejakiego kostuha, który potrafi w ciągu 1 minuty zdobyć 50 plusów przy wpisie i w krótkim czasie wylądować na szczycie listy.
  Do tego trwa akcja masowego minusowania niektórych wpisów, które lądują na końcu listy i nie są czytane. Są to często wpisy nie zawierające hejtu, ale krytyczne wobec władzy.

  Forum Gazety jest dla PIS-dzielskich trolli priorytetem...

 • jan.w2

  Oceniono 41 razy 17

  Samozwańczy dyktator, Jarkacz Kłaczyński może być człowiekiem roku według przeróżnych wazeliniarzy, ale nie zmieni to faktu, że jest kolaborantem, sługusem i podnóżkiem watykańczyków, a także współwinnym katastrofy smoleńskiej.

 • insmy

  Oceniono 48 razy 16

  Kaczyński posiada taki sam wpływ w Polsce, jak kiedyś Hitler miał w Niemczech. A tak na marginesie, ta jego wspaniała ocena pochodzi od nawiększego szmatławca w Europie, gazety WPROST!!!!!!!!!!!

 • jestem_z_pisu

  Oceniono 74 razy 16

  Z kronikarskiego obowiązku aktualizuję

  2015 - Kaczyński Człowiekiem Roku na Forum w Krynicy
  2016 - Kaczyński Najbardziej Wpływowym Prawnikiem według "DGP"
  2016 - Kaczyński Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej"
  2016 - Kaczyński Człowiekiem Roku "Wprost"
  2016 - ...................................................
  2017 - Kaczyński najbardziej wpływowym Politykiem Świata w według CBOS
  2018 - Posąg Kaczyńskiego o wysokości 50 metrów stanął w Świebodzicach

 • 1627cd1410

  Oceniono 33 razy 15

  to jeszcze 'człowiek rocka' w Jarocinie (nomen omen) i komplet :O)

 • fakiba

  Oceniono 75 razy 15

  Bardzo dobre uzasadnienie "ma wpływy i steruje" , będzie jak znalazł gdy będą go sądzić za kierowanie grupą przestępczą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje