Wenecja: pierwszy taki karnawał. Imprezowicze musieli ściągać maski

31.01.2016 21:40
Karnawał w Wenecji

Karnawał w Wenecji (ALESSANDRO BIANCHI/REUTERS)

1. Wenecja: kilkadziesiąt tysięcy osób na inauguracji karnawału
2. Uczestników kontrolowano w związku z zagrożeniem terrorystycznym

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Największą zabawę pod gołym niebem w Europie otworzył tradycyjnie tzw. lot Anioła, czyli zjazd młodej wenecjanki na linach z dzwonnicy na placu Świętego Marka.

Na placu, wśród ubranych w kostiumy i karnawałowe maski widzów, głównie turystów z Włoch i całego świata, byli także uczestnicy historycznego orszaku. Powitali tegorocznego "Anioła", czyli maturzystkę Irenę Rizzi w strojnej sukni. Wśród aplauzu zjechała ona na linie o długości 100 metrów.

Kontrolowali imprezowiczów

Karnawałowi towarzyszą nadzwyczajne środki ostrożności, które nigdy wcześniej nie były tak surowe. Wprowadzono je w związku z zagrożeniem terrorystycznym i sytuacją międzynarodową.

Serce weneckiego historycznego centrum, czyli plac Świętego Marka, został otoczony kordonem bezpieczeństwa. Można tam wejść przez pięć bramek, przy których prowadzone są skrupulatne kontrole. Wiele osób proszonych jest w ich trakcie o zdjęcie masek, co również nigdy wcześniej nie miało miejsca.

Większość turystów, którzy wypowiadali się dla włoskich mediów, odniosła się do tego ze zrozumieniem.

- To zupełnie normalne. Po zamachach w Paryżu z 13 listopada słuszne jest zapewnianie bezpieczeństwa - powiedziała w telewizji para Francuzów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • panzerfaust39

  Oceniono 26 razy 26

  Frans Timmermans (Holandia) oraz szefostwo unijnej komisji na zamkniętym posiedzeniu wzywało do bezwarunkowego odrzucenia fałszywego skojarzenia pomiędzy niektórymi przestępstwami np ataki na kobiety w Kolonii a masowym napływem imigrantów BUUUUUUHAHAHAHA

 • panzerfaust39

  Oceniono 32 razy 24

  Niedługo imigranci tak ich ubogacą że ze strachu nie wyjdą z domu

 • saves

  Oceniono 29 razy 17

  Karnawał??? Już imigranci wybiją wam go z głów.

 • shipa

  Oceniono 20 razy 16

  Nowa świecka tradycja, a moze nowa tradycja wprowadzona przez ,,ubogacaczy"?

  Po co cieszyć sie życiem, bawić sie, napić wina i pośmiać z przyjaciółmi, jesli mozna zamiast tego z podejrzeniem patrzeć na każdy pozbawiony właściciela pakunek, jesli zakryta twarz zaczyna sie kojarzyć nie z zabawa ale z terrorem, jesli przebywanie w zatłoczonych miejscach publicznych zaczyna być utożsamiane z zagroznieniem lub wręcz ryzykiem napaści przez ,,gości"?

  Nie mozna być nietolerancyjnymi i odrzucać bombowych zwyczajów gości, bo to byłby rasizm. Nie mozna protestować przeciwko posredniemu finansowaniu terrorystów z podatków przeznaczanych na pomoc tzw ,,uchodźców", bo to rani ich uczucia. Nie mozna wiecej czuć sie bezpiecznie, bo to świadczy o nieuzasadnionych podejrzeniach wobec ludzi bez żadnych dokumentów, weryfikacji tożsamości czy stanu karalnosci.

  Ot, tak sie zmienia świat ,,na lepsze", i nie wolno sie bać, bo to nie jest poprawnie politycznie.

  A ja sie mimo wszystko cieszę, ze w tej ,,nietolerancyjnej", ,,zacofanej" Polsce ,,bombowa impreza" nadal oznacza świetną zabawę, a nie jej dosłowne znaczenie.

 • saves

  Oceniono 27 razy 15

  Uczestnicy powinni przebrać się za muslimskich zamachowców (turbany, kałachy i twarze wymalowane pastą "Buwi"). Wtedy z powodu poprawności politycznej nikt nie odważyłby się do nich podejść.

 • adam_l27

  Oceniono 13 razy 13

  To przecież rasizm !! :)

 • e50504

  Oceniono 17 razy 13

  Halo halo, ale jak to? Będą czytać w myślach, gdy spojrzą głęboko w oczy. Bo mi chyba nie chcecie powiedzieć, że będą przyglądać się baczniej tym o "południowych rysach" xD

  Rasizm, faszyzm i nietolerancja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje