Przerwa w obradach Sejmu, bo Kaczyński musi być na gali "Gazety Polskiej". Kukiz: To jest skandal i bolszewickie podejście do ludzi

31.01.2016 14:32
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz (DAWID CHALIMONIUK)

PiS zdążył przyzwyczaić już posłów obecnej kadencji do nocnych głosowań. Jednak decyzja o przerwie w piątkowych obradach z powodu gali w "Gazecie Polskiej" mocno zirytowała opozycję i posła Pawła Kukiza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lider Kukiz '15 wypomniał Kaczyńskiemu, że ogólnie lekceważy obrady Sejmu i przychodzi na nie, kiedy ma na to ochotę. - Prezesa nie było na tym ważnym wystąpieniu ministra Witolda Waszczykowskiego, co już uważam za rzecz niezbyt miłą - mówił Paweł Kukiz w Radiu ZET.

Natomiast skandalem poseł nazwał już to, co wydarzyło się w piątek, kiedy zarządzono przerwę w obradach do 21.

- Prezes Kaczyński wraz ze świtą udał się do "Gazety Polskiej" po medale i przesunął obrady z 17 na 21. To jest skandal i bolszewickie podejście do ludzi - nie krył oburzenia Kukiz [przy okazji - nie wszyscy z klubu Kukiz'15 są równie surowi w ocenie. - Chciałby panie prezesie serdecznie pogratulować, myślę, że to zasłużona nagroda - mówił po wznowieniu obrad o godz. 21 Jakub Kulesza, kolega klubowy Pawła Kukiza - red.]

Sytuację w studiu próbował ratować Jacek Sasin. Poseł PiS powiedział: - Nagina pan. Pycha kroczy przed upadkiem, proszę pana.

- Ja mogę pracować od świtu do świtu, jeżeli są ważne ku temu okoliczności. Nie jest taką okolicznością wręczanie medalu - argumentował Paweł Kukiz.

"Do dziś odsypiam nagrodę 'GP'"

Kukizowi wtórowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - Mogliśmy rozpocząć głosowania o 18. Nagroda "Gazety Polskiej" spowodowała, że zaczęliśmy o 21, skończyliśmy przed 3. To była już druga taka noc, więc istniało ryzyko pomyłek. To mi przeszkadza, ja do dziś odsypiam nagrodę "GP" dla pana prezesa - żartowała posłanka Nowoczesnej.

Dodała, że czym innym jest dla niej głosowanie w nocy, kiedy wynika to z porządku obrad, a czym innym - przypomniała sprawę Trybunału Konstytucyjnego - "żeby ukryć to przed społeczeństwem". - To mi się nie podoba - podkreśliła posłanka.

Do głosowań przeprowadzanych pod osłoną nocy nawiązał też Andrzej Halicki. Poseł PO wyraźnie pił do "spoczywającego w dolnej palarni" ministra rolnictwa. - Już są przypadki zaśnięcia po stronie rządu. My damy radę - mówił Halicki.

Mocny sen ministra rolnictwa

Przypomnijmy. Chodzi o czwartkowe obrady, których tematem było m.in. połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i szefa prokuratury. To wtedy absencję ministra rolnictwa odkryła posłanka PO Kinga Gajewska.

Gajewska nagranie ze śpiącym politykiem opublikowała na Twitterze, a z sejmowej mównicy zwróciła się do premier Szydło i PiS: - Proszę o przerwę i przebudzenie śpiącego ministra konstytucyjnego, który spoczywa w dolnej palarni.

Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (339)
Zaloguj się
 • boguslawbch6808

  Oceniono 157 razy 105

  Ksiądz proboszcz już się zbliża
  Już puka do twych drzwi...

 • Barbara Gładkowska

  Oceniono 78 razy 68

  Kukiz,ty i inni możecie Pisiorom poklaskać,oni i tak zrobią co chcą,a krytyka spływa po nich jak po kaczorze.Duda,Kaczyński i wiele innych posłów to najgorsza elita tego kraju wybrana przez ludzi opętanych nienawiścią do ludzi myślących inaczej.Pogonić rząd i opętanych posłów na szczaw.

 • ergosumek

  Oceniono 137 razy 57

  "Kukizowi wtórowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - Mogliśmy rozpocząć głosowania o 18. Nagroda "Gazety Polskiej" spowodowała, że zaczęliśmy o 21, skończyliśmy przed 3. "
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Opozycji czasu nie szkoda, jak sama wydłuża obrady, chociaż wie, że to działanie bez sensu, bo PISu nie przegłosuje.
  Blokują mównicę, żądają co pół godziny przerw "dla klubu", oszukują marszałka, wpychając się na mównicę pod płaszczykiem zgłaszania wniosków formalnych, a wygłaszają głupawe manifesty, marnują czas jałowym ględzeniem, z którego nic nie wynika....
  Uwielbiają nocne obrady!
  Wtedy jest OK.

  Ale oficjalna, legalna przerwa im nie pasuje!
  To skandal i bolszewizm....
  Marszałek powinien częściej robić takie przerwy po 3 godziny, żeby rozpalone łepetyny opozycji ochłonęły.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 298 razy 54

  Paweł Kukiz to jednak utalentowany człowiek.

  Normalnie przez chwilę wierzyłem, że się przystawka zbuntowała. Ale to tylko slowa. Ważniejsze jest, że Pawełek i jego zgraja będą tak skakać jak Prezes nakazuje.

  Pawełku wyyebałem twoje płyty jak mnie kruew wyzwałeś. A teraz nie spocznę puki ciebie i twojej zgrai na zieloną trawkę nie wykopię.

 • 1627cd1410

  Oceniono 279 razy 53

  Paweł! ty się ciesz, że kot nie ma sraczki, bo wtedy byśmy zawiesili obrady na kilka dni....

 • jonkasta

  Oceniono 201 razy 53

  Kukiz tyle sie napracował dla PISu, tyle dobrych rzeczy o PISie naopowiadał, tyle głosowań wspólnych, a ONI czyli PIS ani kawałeczka z tortu pańskiemu nie da biednemu kretynowi...

 • antropoid

  Oceniono 185 razy 51

  Teraz przynajmniej pajac widzi, kto tu jest rzeczywistym bolszewikiem o reżimowych odchyłach.

 • jxl82

  Oceniono 216 razy 44

  Członek Roku Jarosław. Dlaczego tylko tego roku? Najlepiej dekady albo Największy Członek Społeczeństwa Polskiego w całej historii.

 • ggargi

  Oceniono 109 razy 43

  Zdziwiony? :) Towarzyszu Kukiz chciało się wspierać partię komunistyczną tooo teraz masz …

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane