Przerwa w obradach Sejmu, bo Kaczyński musi być na gali "Gazety Polskiej". Kukiz: To jest skandal i bolszewickie podejście do ludzi

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz (DAWID CHALIMONIUK)

PiS zdążył przyzwyczaić już posłów obecnej kadencji do nocnych głosowań. Jednak decyzja o przerwie w piątkowych obradach z powodu gali w "Gazecie Polskiej" mocno zirytowała opozycję i posła Pawła Kukiza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lider Kukiz '15 wypomniał Kaczyńskiemu, że ogólnie lekceważy obrady Sejmu i przychodzi na nie, kiedy ma na to ochotę. - Prezesa nie było na tym ważnym wystąpieniu ministra Witolda Waszczykowskiego, co już uważam za rzecz niezbyt miłą - mówił Paweł Kukiz w Radiu ZET.

Natomiast skandalem poseł nazwał już to, co wydarzyło się w piątek, kiedy zarządzono przerwę w obradach do 21.

- Prezes Kaczyński wraz ze świtą udał się do "Gazety Polskiej" po medale i przesunął obrady z 17 na 21. To jest skandal i bolszewickie podejście do ludzi - nie krył oburzenia Kukiz [przy okazji - nie wszyscy z klubu Kukiz'15 są równie surowi w ocenie. - Chciałby panie prezesie serdecznie pogratulować, myślę, że to zasłużona nagroda - mówił po wznowieniu obrad o godz. 21 Jakub Kulesza, kolega klubowy Pawła Kukiza - red.]

Sytuację w studiu próbował ratować Jacek Sasin. Poseł PiS powiedział: - Nagina pan. Pycha kroczy przed upadkiem, proszę pana.

- Ja mogę pracować od świtu do świtu, jeżeli są ważne ku temu okoliczności. Nie jest taką okolicznością wręczanie medalu - argumentował Paweł Kukiz.

"Do dziś odsypiam nagrodę 'GP'"

Kukizowi wtórowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - Mogliśmy rozpocząć głosowania o 18. Nagroda "Gazety Polskiej" spowodowała, że zaczęliśmy o 21, skończyliśmy przed 3. To była już druga taka noc, więc istniało ryzyko pomyłek. To mi przeszkadza, ja do dziś odsypiam nagrodę "GP" dla pana prezesa - żartowała posłanka Nowoczesnej.

Dodała, że czym innym jest dla niej głosowanie w nocy, kiedy wynika to z porządku obrad, a czym innym - przypomniała sprawę Trybunału Konstytucyjnego - "żeby ukryć to przed społeczeństwem". - To mi się nie podoba - podkreśliła posłanka.

Do głosowań przeprowadzanych pod osłoną nocy nawiązał też Andrzej Halicki. Poseł PO wyraźnie pił do "spoczywającego w dolnej palarni" ministra rolnictwa. - Już są przypadki zaśnięcia po stronie rządu. My damy radę - mówił Halicki.

Mocny sen ministra rolnictwa

Przypomnijmy. Chodzi o czwartkowe obrady, których tematem było m.in. połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i szefa prokuratury. To wtedy absencję ministra rolnictwa odkryła posłanka PO Kinga Gajewska.

Gajewska nagranie ze śpiącym politykiem opublikowała na Twitterze, a z sejmowej mównicy zwróciła się do premier Szydło i PiS: - Proszę o przerwę i przebudzenie śpiącego ministra konstytucyjnego, który spoczywa w dolnej palarni.

Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Krzysztof Brejza, PO Sejm obraduje w nocy. Poseł PO domaga się kontroli PIP i pyta o imprezę "GP" z Kaczyńskim
 • Jarosław Kaczyński w Sejmie Dlaczego Sejm znów głosuje nocą? Posłowie PO mają wyjaśnienie
 • Minister Krzysztof Jurgiel Sejm, późny wieczór. "Proszę o przebudzenie ministra, spoczywa w dolnej palarni"
Komentarze (339)
Przerwa w obradach Sejmu, bo Kaczyński musi być na gali "Gazety Polskiej". Kukiz: To jest skandal i bolszewickie podejście do ludzi
Zaloguj się
 • aniechtowas

  0

  jak ktos nizej pisze:
  "To Kukiz nie ma pretensji do Kaczyńskiego o to, że sukcesywnie niszczy państwo polskie tylko o to, że nie mógł przez Kaczyńskiego pospać. Żenada panie Kukiz, pan dba o swój spokojny sen a nie o dobro polskich obywateli !!!!"

 • awers777

  Oceniono 2 razy 2

  rzadko to mi się zdarza, ale teraz muszę się zgodzić z Kukizem. Może teraz człowiek przejrzy na oczy, że tak zaczyna się autokracja - nieliczenie się z innymi. A dalej to już tylko gorzej

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Takiej prywaty Rzeczpospolita nie widziala od dawna! On mysli, ze jest carem, ten kurdupel?

 • jan10mar

  Oceniono 4 razy 4

  Tym razem Kukiz ma rację.

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro pislamska sekta nie może obradować bez nadzoru genseka, to może galę tej gazetki należalo by przesunąć na godziny nocne?

 • Norman Nagaj

  Oceniono 1 raz -1

  a ten od jowów niech się nie napina bo mu spodnie pękną

 • wk-19

  Oceniono 3 razy 1

  Kukiz i Nowoczesna nie są prezesowi potrzebni. To jest oczywiste.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 4

  Już się cieszę bo Kukiz i jemu podobni zaczynają się budzić ale to co się dzieje to nie jest jeszcze najgorsze bo w niedalekiej przyszłości za takie głosy oburzenia będzie się karało jak w Chinach w czasie rewolucji kulturalnej ale będzie wesoło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje