Dżihadyści grożą w filmie zamachami gorszymi niż na WTC i paryskie ataki z 13 listopada

31.01.2016 11:51
Zdobyczna flaga tzw. Państwa Islamskiego

Zdobyczna flaga tzw. Państwa Islamskiego (STRINGER / REUTERS / REUTERS)

1. Tzw. Państwo Islamskie (IS) opublikowało w sobotę kolejny film z egzekucji
2. Francuskojęzyczny oprawca grozi "niewiernym" i ostrzega ich przed zamachami

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Terrorysta przekonuje, że będą to zamachy, które sprawią, że zapomną "11 września i paryskie ataki" - podaje AFP.

Zdaniem bojownika - jedynego spośród katów, który wypowiada się w tym 8-minutowym filmie - że wrogowie IS ponoszą "całkowitą klęskę".

Dżihadysta w swojej wypowiedzi wymienia Hiszpanię i Portugalię, podkreślając, że celem IS jest powrót Al-Andalus, czyli terytoriów na Półwyspie Iberyjskim, które między VII a XV wiekiem były pod panowaniem muzułmańskim. Wspomina w szczególności hiszpańskie miasta Kordobę i Toledo.

Na koniec filmu pięciu mężczyzn strzałem w głowę zabija pięciu więźniów nazwanych szpiegami.

13 listopada 2015 roku w Paryżu przeprowadzono serię skoordynowanych ataków, w których zginęło 130 osób. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Z kolei 11 września 2001 roku w atakach terrorystycznych na World Trade Center i Pentagon przeprowadzonych przez Al-Kaidę zginęło ponad 5 tys. ludzi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (144)
Zaloguj się
 • otto.zderzak

  Oceniono 63 razy 45

  Zamachy na Bliskim Zachodzie?

  Gazeta Wyborcza, Unia Wolności, PO, Nowoczesna powinni się przenieść się na Zachód, aby cieszyć się Multi-kulti.

 • saves

  Oceniono 55 razy 39

  Dlaczego nie można komentować artykułu o tej zwyrodniałej rasistce, która potraktowała próbującego ją ubogacić imigranta gazem? Powinna zgnić w więzieniu, a jej rodzina zaadoptować biedaka i płacić mu alimenty do końca życia. Jego lub ich.

 • panzerfaust39

  Oceniono 68 razy 32

  Oni mają pistolety a my mamy kwiaty i dlatego wygramy BUUUUUUHAHAHAHA

 • 31.februarius

  Oceniono 45 razy 25

  Chciałem napisać, gdzie się podziało 10 tysięcy uchodźczych dzieci, ale GW/Gazeta.pl to najwidoczniej nie interesuje.

  Jedno z nich (piętnastoletnie nieborajstwo) trzy dni temu zadźgało 22-letnią szwedzką opiekunkę ...

 • facio60

  Oceniono 45 razy 23

  Unia załatwi islamistów w bardzo prosty sposób. Marszami milczenia, paradami gejów i lesbijek, balonikami i banerami powitalnymi "Refugees welcome", skazywaniem na kary więzienia kobiet, które padły ofiarą gwałtu bo w pierwszej kolejności wskazywały na kolor skóry agresora, za używanie zabronionych środków obrony, policji zabronimy używania środków przymusu bezpośredniego bo to rani imigrantów i obrońców praw człowieka. Inne kraje nie cackają się z kryminalnymi elementami przybywającymi do Unii. Odmawiają ich przyjmowania - jak robią to bogate kraje arabskie, udają że to nie ich obywatele lub opróżniają więzienia z biletem w jedną stronę - do Unii. A Unia przyjmuje ich do siebie o jeszcze płaci zasiłki. Jak rdzenna ludność protestuje to dostaje łatkę nazisty i ksenofoba. I kto tu jest normalny a kto zdegenerowany?

 • shipa

  Oceniono 30 razy 20

  No nie, ,,religia pokoju" i zamachy, jak to w ogóle mozna powiazac, przecież my, czytelnicy, jestesmy doskonale wyedukowani przez GW, ze nie należy pod żadnym pozorem ani pod wpływem żadnego dowodu wiązać tych dwóch rzeczy, a tu w jednym artykule, który nie usprawiedliwia ciężkimi przeżyciami i trudnym dzieciństwem mordowania niewinnych przez cennych ,,ubogacaczy" takie nienawistne polaczenie? Toż w prokuraturze zatchnal sie z zaskoczenia, jak to zwolennicy niekontrolowanej i nielegalnej imigracji sa takimi rasistami ?

  A potem i tak wszystko zrzuci sie na Belgow i Francuzów, zaraz po rezolucji Unii, aby nie wiązać napływu nielegalnych ,,uchodźców" z zamachami z Paryżu, Madrycie, Londynie, z napadami na kobiety w Kolonii i w 12 z 16 landach w sama tylko noc sylwestrowa, i z wzrostem przestępczości w krajach masowo ,,ubogaconych" oraz z kolejnymi aktami terroru, gdyż jest to jedynie manifestowanie sie ,,kultury" gości i powinniśmy wręcz okazać nasza wdzięczność i entuzjazm, by nikt nie mógł nas nazwać nietolerancyjnymi.

  A na koniec padnie propozycja, by aby zapobiec zamachom należy sprowadzić wiecej ,,uchodźców", nakazać ludności tubylczej dostosowanie sie do praw islamu, bo tylko całkowita transformacja społeczno- religijna zapewni wszystkim bezpieczeństwo, bo jak zus nikt nie widział konfliktów tego rodzaju w krajach z dominującą ,,religia pokoju"- a my jak dobre durnie mamy sie potulnie zgodzić, ze Gazeta jest w pełni bezstronna, wiarygodna i docenia poziom inteligencji czytelników.

  Brrrr. Lepiej być żywym rasista, niż martwym zwolennikiem multi- kulti. A Gazeta po najbliższym zamachu bedzie sie pochylala z troska nad zwłokami ofiar i tragedia ich najbliższych, pokazując, ze naprawdę, naprawdę interesuje ja ich dobro.

 • saves

  Oceniono 34 razy 20

  Jajko na głowie w proteście już rozbiłem, teraz bym przytulił jakiegoś muslima. Może skoczę do ambasady Francji? Tam pewnie jakiegoś znajdę.

 • dex.max

  Oceniono 28 razy 20

  W związku z tzw. uchodźcami zastanawia mnie jedna rzecz, może ktoś zna odpowiedź. "arabska wiosna" miała miejsce w 2011r, wojna domowa w Syrii również trwa już piąty rok, dlaczego dopiero w 2015r rozpoczął się prawdziwy exodus na tak ogromną skalę? Przez cztery lata po kilkadziesiąt tysięcy ludzi aż tu nagle 1,5 mln. w rok...

 • e50504

  Oceniono 32 razy 20

  www.liberal.ca/files/2015/11/20151109-EN_03.gif

  xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje