Została porwana, zginęła na brzegu, a może utonęła? Prokuratura i sąd odmawiają rodzinie Ewy Tylman dostępu do informacji

Wizja lokalna w związku z zaginięciem Ewy Tylman w Poznaniu

Wizja lokalna w związku z zaginięciem Ewy Tylman w Poznaniu (Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta)

1. Wciąż nie wiadomo, co stało się z 26-letnią Ewą Tylman
2. Śledczy i sąd odmawiają rodzinie dostępu do informacji
3. Pełnomocnik rodziny chce prosić o interwencję rzecznika praw obywatelskich
4. Policja wznowiła poszukiwania zaginionej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

26-latka zaginęła dwa miesiące temu, gdy razem z kolegą Adamem Z. wracała z imprezy w centrum Poznania. Ostatni raz monitoring nagrał ich nad ranem w okolicy mostu św. Rocha. Prokuratura uważa, że Ewę zabił kolega, a jej ciało, którego do dziś nie odnaleziono, znajduje się w Warcie.

Jak pisze poznańska "Gazeta Wyborcza" sprawa jednak jest nadal tajemnicza. Do tej pory prokuratura nie ujawniła, co mogło jej zdaniem wydarzyć się nad Wartą. Czy między znajomymi doszło do sprzeczki, a jeśli tak, to na jakim tle? Czy Ewa Tylman utonęła, czy zginęła na brzegu, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Stawiając Adamowi Z. zarzuty, prokuratura musiała przyjąć jakąś wersję, ale do dzisiaj nie znają jej nawet rodzice Ewy Tylman, którzy w śledztwie dostali status pokrzywdzonych.

Zgodnie z prawem każdy pokrzywdzony może podczas śledztwa przeglądać akta, ale pod warunkiem że zgodzi się na to prokurator. W tym przypadku prokurator prowadząca sprawę odmówiła rodzinie dostępu do informacji ze śledztwa. Tak samo zachował się sąd.

Rodzina bez dostępu do śledztwa z winy ojca zaginionej?

Prokuratura i sąd uzasadniły swoją decyzję zachowaniem ojca Ewy Tylman podczas wizji lokalnej przy moście św. Rocha. - Co zrobiłeś? Obróć się, chcę spojrzeć w twarz mordercy - krzyczał wtedy zrozpaczony ojciec, który z telewizji dowiedział się, że zdaniem śledczych jego córka nie żyje.

Pełnomocnik rodziny Ewy Tylman mówi, że rodzice zaginionej są rozgoryczeni i będą szukać pomocy u rzecznika praw obywatelskich.

Piotr Tylman, brat zaginionej poznanianki, wciąż wierzy, że w tej sprawie możliwe są różne scenariusze. Na jednym z portali ze zbiórkami na dowolnie wybrany cel, utworzył konto na opłacenie dalszych poszukiwań siostry. Chodzi o ekspertyzę dna koryta rzeki Warty na odcinku 250 km. "Ekspertyza zostanie przeprowadzona przez Grupę Specjalną Płetwonurków Rzeczpospolitej Polskiej z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu do analizy hydrograficznej " - pisze brat Ewy Tylman.

"Jeśli ekspertyza NIE ujawni ciała Ewy w wodzie, to będzie to bardzo ważny i wysoce wiarygodny dokument, który będzie mógł pomóc organom ścigania zastanowić się nad innym przebiegiem wydarzeń" - dodaje.

W sobotę przed południem policja na motorówkach znów zaczęła poszukiwać w Warcie ciała zaginionej Ewy Tylman. Przerwa w działaniach na rzecze wynikała m.in. z kry na wodzie.

Czytaj więcej w poznańskiej "Gazecie Wyborczej" .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (104)
Została porwana, zginęła na brzegu, a może utonęła? Prokuratura i sąd odmawiają rodzinie Ewy Tylman dostępu do informacji
Zaloguj się
 • beded

  0

  Odmowa prokuratury ma związek z odcięciem Rutkowskiego od dotychczasowych ustaleń śledztwa i następstw z tym związanych. To na podstawie doświadczeń.

 • razb1947

  Oceniono 20 razy 14

  Była pijana-jej wina.

 • hanklo

  Oceniono 2 razy 2

  Brak zwlok - to niema morderstwa. Byc moze dziewczyna bawi sie gdzies w Anglii i ma spokoj.

 • patriotaa

  Oceniono 8 razy 6

  Oj dyskutanci i eksperci i prawidłowo że prokurator nie udziela takich informacji rodzinie. Bo jak można ujawniać wyniki w śledztwie ludziom, którzy potem rozpowiadają wokół wszystkim a szczególnie przygłupowi Rutkowskiemu. A potem Rutkowski robi show za kasę występ w telewizji i opowiada jak to on cudownie działa, opowiada o wynikach śledztwa, opluwa policję i psuje działanie policji. A gdzie była rodzinka tej dziewczyny, A gdzie była wcześniej rodzinka dziewczyny że nie wpoiła jej, że nie pije się alkoholu podczas kuracji lekami. I to dsą skutki picia wódki. Teraz wszyscy są winni tylko nie rodzinka i ta osoba która piła alkohol.A może teraz rodzinka założy sprawę producentom alkoholu tylko czy rodzinka wie jakiej firmy córeczka piła alkohoch. Jwst takie stare powiedzenie dziewczyna pijana to s u p a sprzedana. Trzeba wiedzieć co się pije i gdzie i z kim pije.

 • archieil

  Oceniono 1 raz 1

  Inaczej mówiąc czekają aż się z nimi podzielą zyskami ze sprzedaży tego utopionego ciała?

  Ostatnio dla zabawy policzyłem i wyszło mi, że z takiego "sprzedanego ciała: to i można mieć pół miliona euro do podziału pomiędzy walczącymi o dobro śledztwa i dobre imię pazernych pyrków...

  a większość z tych dobrych elit za pół tysiaka poprawi dowolne papiery o ile mają dobre mafijne imię w naziolandii...

 • wozdo

  Oceniono 9 razy 1

  dlaczego nikt sie tak nie zajmuje wieloma innymi zaginionymi?

  a co ma z tego Wyborcza że tak to naglasnia?

  w Unii EUropejskiej zabronione jest neirówne traktowanie obywateli a tu tylko Tylman Tylman jajkby byla jedyną zaginioną w Polsce

  a sory - druga gwiazda to Iwona z Sopotu

 • 3-kuleczka

  Oceniono 4 razy 0

  Głupie z was głupy
  Ale jacy mogą być wyborcy nazi sekty
  Co się stało?
  Czy się utopiła czy porwana?
  Gdyby było wiadomo to byście na pewno wiedzieli
  Prokuratura nie ma co robić tylko utajniac dochodzenie w sprawie kobiety, co -bądźmy szczerzy nie umiała zachować rozsądku w piciu

 • klm747

  Oceniono 11 razy -3

  wcale bym się nie zdziwił, jakby rodzinka Ewy była zamieszana w jej zniknięcie...
  tatuś otworzył przesyłkę z dowodem osobistym, mimo, że policja zakazała mu tego robić...

 • jonkasta

  Oceniono 12 razy 2

  zagadkowa jest osoba- chłopak Ewy Tylman. Dlaczego nie podjęto tego watku. Dziwne zachowania tego faceta świadczą o tym, ze on wiedział od samego początku wszystko. dziwne, ze po południu złożył doniesienie na policji w sprawie zaginięcia Ewy, w sytuacji , gdy był to mały czas, by tak stwierdzic. Mogła być u faceta, który ja odprowadzał, u koleżanki, u rodziny...dziwne , że wiedział, że zaginęła.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje